View Single Post
  #230  
Staro 07.04.2011, 17:54
Trix01's Avatar
Trix01 Trix01 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.04.2011
US lokacija: Miami
Poruke: 10
Nepromenjeno

[QUOTE=lenhi;21736]Pasoš ti ne treba dok ne počneš da prikupljaš dokumenta za intervju i dok ne budeš planirao da ideš na ljekarski pregled. Ako pasoš recimo izvadiš odmah sad u Maju kad te izvuku a intervju ćeš imati tek u Aprilu sledeće godine, bezveze si ispucao godinu dana važenja tog pasoša, ako ti ne treba za druge potrebe. To je naročito izraženo kada su djeca u pitanju, za one koji putuju sa djecom. Dječiji pasoš u BiH važi 3 godine, izvadiš ga sad recimo za dete u Maju i bezveze do intervjua može da prođe godinu dana. I još recimo 6 meseci posle toga prođe dok uđeš prvi put u USA, i ostaje ti godina i po važenja tog pasoša, i već treba da razmišljaš o prilagođavanju odmora zbog menjanja pasoša za djecu. Mada to je najmanji problem u cijeloj priči. Bitno je da te izvuku. Uglavnom pasoš ti ne treba do ljekarskog pregleda i intervjua.[/QUOTE]

Hvala puno za odgovor, lenhi. Ma zanimalo me da li se, kojim slučajem, sada popunjava broj pasoša u nekim formularima, pa da za svaki slučaj pitam da znam :) Hvala još jednom.
To što Vi kažete intervju u aprilu - to sve zavisi od broja, zar ne? Može biti u aprilu, a može biti i ranije i kasnije?
Kada obično budu intervjui za ljude koji dobiju najniže brojeve? Čitao sam malo ovaj site, ali ima puno topica i puno postova, tako da se teško snaći... Hvala još jednom!!!