View Single Post
  #3  
Staro 18.01.2010, 09:19
ben_lumumba ben_lumumba je offline
Član
 
Datum prijave: 07.01.2010
US lokacija: Phoenix,Arizona
Poruke: 11
Nepromenjeno

[QUOTE=konislav;13685]Da si kojim slucajem pitao o necemu totalno levim, do sad bi ti se javili desetinu onih koji bi da ti palamude i da ti prodaju maglu. Medjuim tvoj problem je sto si ti postavio konkretna pitanja, tako da ces se ti moj druze dobro nacekati da ti neko odgovori. U principu vecina diskutanata imaju veliku potrebu da pametuju i da razvijaju razno-razne teorije o svemu i svacemu ali nikako ne mogu dati tacan i precizan odgovor na postavljeno pitanje.[/QUOTE]


e jesi me nasmeJAO...svaka ti cast:bravo::lool:
evo na primer tvoj odgovor na moj post ,:obrva:,u koju grupu spada:grin:
nesto konkretno ili :woohoo: nekonkretno
nego da se vratim na temu,sta bi sa onih mojih 20000,jel ce bidne dosta(al ne mora da bude) za Phoenix dovoljno za prvih 6 meseci,gledajuci da ser sredim prvo,SSN,Green Card,rent a single apartment, da napravim driving license za 6 meseci kolko mogu da vozim sa ovom pre nego sto moram ponovo da polazem,kupim pick-up ili van za moje alatke i par masina za moje gredjevinie...
E,SAD,kako ja to zamisljam,ko mali perica,konkretno stignem tamo i

1) moram prvo apartment da nadjem,nemam credit history E onda placam 3-6 unapred..ako to sredim,6x600 u najgorem slucaju 3500,neka buda 4000 za 6 meseci( a moze da se nadje i za 300-400 u losijim delovim a jos ako platis unapred onda racunam 6x400 za single malo dalje poduslovom da imam kola,vidi pod stavka 2),20000-4000=16000
2)bolje investirati u mobilnost jel mi to treba i tako i tako,bolje to a usparati za jeftiniji apartment malo dalje,bez kola ko bez nogu,moram kola pod uslovom da u sledacih 6 meseci napravim njihovu,ali necu krs pa da mi stane usred bronx pa da me lincuju,nego malko,maaalko bolji pa jos van,ali ne pick up, ce mi pokradu alatke,
neka bude 4000,ostade mi 12000,za nedaj boze moze i karavan,moze da stane mesalica,provereno
3)alatke,personal tools,gleadao sam cene preko neta,jebiga ako me i to izadje preko 10000 U VRX GLAVE,jebige onda,necu da kupujem dizalicu za boing motore,ostade 11000
4)jelo-cheap to uopste necu da racunam jel ako me izadje vise nego 1000 $ nemem sta da trazim u americi,imacu dosta vremena i da nesto skuvam,u PHoenixu je to dirty cheap,clima tako je to,voca i povrca kolko oces..a 35 celsija,pa ti sad jedi skembice
4)ostade 10000,razne potrebstine...npr deterdzent,toalet papir,neki put dosta ken..m neka i to bude 1000,uvek gledam goru varijantu
5)ostade 9000 za izlaske…?jel imas jos neku idejugde bi mi trebale pare,za koji jos trosak?
Racunao sam sta mi vrede pare iste pare u Phoenixu i u NY,LA,CHI i ostale metropole i zaskljucio da je sve mahom jeftinije manje ili vise.
Najveca stavke su stan,kola,hrana,osiguranje i nemoze da se uporedi sevr i jug.
Jos nesto vrlo VAZNO.
Ne mogu vise da radim na snegu,kisi,vlaga,mraz, ladni vetar te jebe kosti,ovde u Becu tako da fradjevinska sezona traje do novembra,p ponovo u martu aprilu.
Doduse I sam u ploslost radio 365 dana,znaci bez prestanka tako reci ali mi je dosadilo.
Definitivno opadaju gradjevinske delatnosti periodu dez-feb,a neki ga mrljave i u nov i martu.
Dosta je bilo.
Pratim skilled trade forume po netu,PRIMER:
brick mason ready to relocate to atlanta area
jer,zitiram “... last winter-masonry was a big cold joke,I had to poke…” sta god to da znaci
VREMANSKI USLOVI SU FAKTOR,bar za mene.
Dole na jugu moze da se radi “a year around”,uvek u t-shirt i sandalama.Ne racunam unutrasjne radove unutar stanova koji mogu ina minus.
Da sam programer,onda bi iso i na alasku,computer je u sobe,nema veze.


END OF FIRST PART
NASTAVLJA SE