ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #141  
Staro 07.02.2015, 14:22
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 75
Nepromenjeno

Da li se lako dolazi do posla servera i ako možeš da mi kažeš koliko se realno napravi bruto za 4 meseca na jednom poslu? Znam doduše koliko je to individualno i zavisi od mnogo faktora(pozicija, lokal), ali eto neka prosečna priča.

Pratio sam tvoje postove malo i deluje mi da si ti tamo razradio super priču, ali eto da li kao server na jednom poslu, može pristojno da se živi u Miamiju, za mene pristojno znači da imas za rentu, hranu, malo zezanja i da ostane nešto u šteku

Takođe video sam da plaćaš sobu i kupatilo 750$, jel to neka realna cena, pošto sam video negde da si napisao da živiš na Lincoln Road-u, što je manje više glavna ulica, pa jel u principu to neka jača cena, da li je jeftinije živeti još dalje od plaže, tipa West Ave, Alton Road ili čak Miami Downtown preko mosta?

I još jedna stvar, da li si ikada imao nekih problema u Miamiju, sa ljudima, gazdom, stanodavcem?

Nadam se da te nisam puno udavio
Reply With Quote
  #142  
Staro 17.02.2015, 01:06
bilic101 bilic101 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.12.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Koliko je potrebno imati platu za neki normalan zivot u Miamiju za dvoje?
Mislim da jedno radi a drugo ne.
Reply With Quote
  #143  
Staro 17.02.2015, 10:41
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bilic101 Prikaz poruke
Koliko je potrebno imati platu za neki normalan zivot u Miamiju za dvoje?
Mislim da jedno radi a drugo ne.
Kao prvo nemam odgovor na tvoje pitanje, a kao drugo opet si pogresio temu, imas temu MIAMI/Florida, tamo postavi ovo pitanje.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #144  
Staro 17.02.2015, 13:12
Andrija89's Avatar
Andrija89 Andrija89 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.03.2013
US lokacija: O tome kad me izvuku...
YU lokacija: Nis
Poruke: 122
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bilic101 Prikaz poruke
Koliko je potrebno imati platu za neki normalan zivot u Miamiju za dvoje?
Mislim da jedno radi a drugo ne.
Ja mislim da to niko ne moze tacno da ti odgovori zato sto svako ima drugacije prohteve. Mozes (ja tako radim kad me zanima zivot u nekom gradu ) da otvoris miami.craigslist.org i pogledas cene smestaja (cisto da vidis kako se krecu), a za cene hrane tu je naravno Wallmart (ili neko drugi, pogledas na google sta sve ima od veletrgovina tamo).. Za cene pica po kaficima i uopste izlaske tu vec nema gde da se pogleda osim licno...
__________________
13.10-20.10.2014 - Dve prijave (prvi put) ---- NISTA
08.10.2015 - Dve prijave (drugi put) ---- NISTA
09.10 - 10.10 -Dve prijave (treci put)----NISTA
05.11 - Dve prijave ----
Reply With Quote
  #145  
Staro 18.03.2015, 04:11
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Evo malo iz turističkog ugla...nekih 15ak dana smo muz i ja kod sina u W.P.Biču,nedeljno potrošimo oko 200$ za hranu +pivo koje povremeno popijemo u kafani,značu minimum, manje ne moze...ja spremam hranu i tako prodjemo jeftinije...ovde je sve dvaput skuplje nego u Bg,znači za mesec a toliko ćemo ostati potrošićemo 800$ najmanje samo za hranu...inače smeštaj je oko 700$ ali odličan sa dve sobe i to je slučajno ispalo tako jer je sin imao preporuku,inače je skuplje u ovom delu koji se smatra elitnim...bili u Majamiju nije mi se uopšte dopao, liči na veliko vašarište svih boja i nacija...
Reply With Quote
  #146  
Staro 18.03.2015, 04:29
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
Joj bas si ubo mesec na Florid,septembar je odvratan. Dodji sada pa do aprila,vreme fantasticno.Specijalno februar i mart...
...evo mi smo sada u martu ovde,vreme toplo svaki dan do 28c,vetar duva ali topao i ima puno vlage jer kiša začas pljusne,pa izadje sunce i onda krene preznojavanje...ko ne voli toplo, nije za njega...ni ja nisam baš luda za ovakvim vremenom al to ima veze sa krštenicompriroda bozanstvena sve egzotične biljcice ovde uspevaju kao lude...ispred kuće nam je tri bambusa visoka po nekoliko metara,a cvet rajska ptica, koja se u našim cvećarama prodaje po ludackoj ceni ovde cveta samo tako...
Reply With Quote
  #147  
Staro 14.04.2015, 16:02
Pahuljica's Avatar
Pahuljica Pahuljica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.10.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: ispod palme na obali mora
Poruke: 68
Nepromenjeno

srecica, moze li neka slika West Palm Beacha?
__________________
DV2016 - not selected
DV2017 - not selected
DV2018 - treća sreća!

-------------------------------

Big Apple, we're coming!
Reply With Quote
  #148  
Staro 14.04.2015, 21:26
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pahuljica Prikaz poruke
srecica, moze li neka slika West Palm Beacha?
Zasad ništa dok ne pronadjemo kabl za prenos sa moba u komp...ajd malo rečima mada nije isto, znam...to ti je više ko odmaralište,nije mnogo veliki grad ali je spakovan ko kutija,sve je besprekorno čisto i uredjeno...ima mnoštvo samoposluga,Pablix je dosta popularan ima sve i svašta da se hrani ko kako zeli a i cene su ok...mnoštvo klubova noćnih dakako,kafanica, picerija,i restorana sa mexičkom hranom a na Čipotle otkidaju...svuda kolima, kad ideš peške privlačiš paznju,msm čude se...niko se ne šeta pored okeana nego vodaju kerove,djogiraju i tako...klima subtropska toplo celog dana, preznojavanje za nas iz hladnijih krajeva zagarantovanosvi zatvoreni prostori se hlade besprekorno...postoje dve velike plaže obe na P.Biču,uredjene,čisto,kule sa spasiocima i njihovom budnom paznjom...sam centar lep,sredjen g.ulica sa svetiljkama po drvecu i gomilom malih radnji i kafanica...Marketplejs takodje popularno mesto...garaže obavezne niko ne ostavlja na ulici onako usput...policija šparta danonoćno msm vidljivi i uočljivi,msm da se zna ko čuva red i zakon..poslovni deo grada je sa nekoliko visokih zgrada ništa posebno ali zato su im one privatne kućice ko šećer, sve picnute sa baštama i travnjacima...stambene zgrade takodje zavredjuju paznju, većina izgleda kao hotel...sto se posla tiče usluzne delatnosti imaju prodju,znači restorani,frizeri,spasiosci ten.treneri...Ameri ljubazni ali hladni nema srdačnosti ko kod nas i niko se ne druzi medjusobno...u ulici gde smo stanovali samo se pozdrave i to je sve...a da petkom je večina pijana ko majka...a u ponedeljak ko da ništa nije bilo,svako odgovorno na posao...eto, nadam se da sam bar malo priblizila ovaj lepi am.grad iako znam da slika vredi hiljadu reči...divno bi bilo ziveti tamo pod uslovom da se radi posao koji donosi dosta novca jer je sve to ipak iznad zivota običnog čoveka!
Reply With Quote
  #149  
Staro 15.04.2015, 03:21
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo malo slika iz prve ruke iz Fort Lauerdale, Florida. Ono sto ja usput videh uz obalu je veliko pristaniste ogromantnih kruz brodova. Hotel pun preplanulih uobrazenih turista, jedna me baba nakrpila sto sam se raspricala sa nekim dok sam cekala na red i upade pre mene (kao jako joj se zuri da dobije vodu, svet ce propasti ako saceka jos jedan minut)...

Slikano u 17 ulici kod Hilton Marina hotela.



Ja sam bila poslom od cetvrtka do petka, nisam imala vremena da se setam i proucavam osim sto se provozah uz plazu od SE 17 ulice do Oakland Avenue pa dole putem broj 1 nazad. Evo nekih usputnih slika iz automobila





Provalite ovaj sardina parking - Naplacuju po 50 dolara za ovakav parking ispred stambene kuce (neko mi je rekao da negde ima i za 150 za mega lenje da duze setaju)...



Evo ljudi koji su krenuli na plazu (tamo iza palmi)








Reply With Quote
  #150  
Staro 15.04.2015, 03:27
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Prva nedelja aprila - klima oko 30 C. Super za plazu i kupanje. Sunce przi veoma jako, ja sam pocrvenela tek sto sam isla iz hotela do kola, a imala sam kremu za sunce. Ja sam najbelji moguci belac. I ovde gde zivim sad imam godisnji pregled kod dermatologa. Ali dole na Floridi je Sunce osetno jace. Unutra u hotelima su hladili da se smrznes, a napolju je tako da se oznojis (dusu dalo za prehladu ako moras da radis). Za turizam - fenomenalno. Trebalo mi je 1 h i 30 minuta da prodjem pored plaze i 20 min da se vratim nazad otprilike istom razdaljinom samo van plaze. Bio je prolecni raspust za mnoge, tako da sam videla prizore slicne sa Exita - ljude pijane u 2 h popodne i sanitet kako intervenise u par navrata. A kad se zadje u tu drugu ulicu kojom sam se vracala, paralelnu sa onom kojom sam dosla, tipicna americka ulica samo sa dodatim palmama. Iste prodavnice i trzni centri kao i mnogim drugim mestima.

Moj zakljucak je: bila sam u septembru i u aprilu u toj drzavi. Oba puta je peklo sunce i bilo vrucina, u septembru je bila kisa non stop, sad u aprilu nije nijednom. Ja se samo pitam kakav li im je jul i avgust i koliki su racuni leti za struju (za A/C).

Plus - videla sam brdo nabildovanih ljudi, to nisu malo nabildovani, to su profi nabildovani i ljudi i zene. Deluje mi ovako na prvi pogled da je biti fit i nabildovan mozda neki trend.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.