Affadavit of support

Ja sam odneo samo pismo slicno onom koje je Misa napisao i to je to…dobili smo vizu :slight_smile:
Doduse u mom pismu je pisalo da osoba garantuje da ce nas izdrzavati prvih 6 meseci…ali je slicna forma. Obican email…jedino je lik poslao i kopiju svog pasosa (americkog).

Da, isto smo i mi isli sa pozivnim mailom ali to sam samo pisao da ljudima bude jasno da je to pozivni mail a ne AoS. I to nije nikakav zvanicni dokument jer je radjeno bez potpisa, overa i u slobodnoj formi.

E, zato je bilo i moje pitanje na drugoj temi:

AoS JESTE form I-134 i meni totalno nije bilo jasno zasto se o tome i garantnom pismu pise kao o dve razlicite stvari :smrc: To sto vi zovete garantnim pismom kao sto Xeg rece je pozivno pismo, moze da bude i obicni email ili bilo sta… i ne garantuje nista osim sto im daje informaciju gde da vam posalju dokumenta… dobro je da se to razjasnilo, da ne zbunjujemo ljude naokolo…

Ma znam…u pravu si za to. Nego, kada se vec doticemo ovih stvari, kod ovih Amera je potpis amen…nema tu pecata i sl…sve potpis brale :slight_smile:

Ja sam u svoj svojoj frci zaboravio da napomenem da je fajl koji mi je sestra poslala bio potpisan i overen od strane notara. Pored ovog fajla, poslala mi je skeniran CALIFORNIA ALL-PURPOSE CERTIFICATE OF ACKNOWLEDGMENT za koji mi je sestra rekla da ga odstampam i zaheftam zajedno sa prethodnim fajlom, s tim da ovaj CALIFORNIA ALL-PURPOSE CERTIFICATE OF ACKNOWLEDGMENT ide prvi.

Sestra je fajl naslovila kao AOS, pa sam ga i ja tako zvao uvek napominjujuci da nije I-134…

Nadam se da nisam uneo dodatnu konfuziju :grin:

Mnogo mi ti Mico donosis neku konfuziju , u buducim zelenim redovima ratnika !!!:obrva:

cestitam svima koi su dobili vize a zelim i pitati koliko treba da tezi aos da bi mogli da progjemo intervju

Sta reci o tome…
desetak hiljada $ pa navise AoS je cini mi se aktuelan godinu dana od dolaska u USA. To je garancija tamo nekog da neces pasti na teret njihove administracije dok se ne osamostalis.. Dakle racunaj mesecne rashode i hranu za 12 meseci i vrlo lako ces doci do cifre koja ce trebati da stoji u AoS-u> To je naravno moje glasno razmisljanje:grin:

dobio sam .mislim da je aos ima 20tak listova kopija pasosa potvrde od banke,pojma nemam sta je to ne razumem ima neke listove za tri godine 2008 ,2007,2006 pise nesto ali ne razumem .moram i ja da imam pare u banci ili ne

Ako imas AoS nisu ti UOPSTE potrebne pare na racunu. AoS je formular na koje pise I-134 i pise naravno Affidavit of Support. I mi smo na intervju nosili i kopije pasosa osobe koja je potpisala AoS ali su uzeli samo dve strane AoS-a.

moracu opet da pogledam.pocekaj me molimte

Te 3 godine su izvestaji o primanjima osobe koja ti je to poslala.

evo sad sam proverio I-134 Affidavit of Support ima i kopiran pasos i drugih 20 listova

Onda ti za intervju treba samo to (uz, naravno, klasicne dokumente) a nema potrebe da razmisljas o potvrdi iz banke, nekretninama, poslu…

Evo nesto i ja da pitam. Dobio sam I-134 Affidavit of Support, to su dve strane lista, sa mjesecnim,godisnim prihodima i neki utisnut stembil. Ali nema kopiran pasport!? Dali treba?

Da affifdavit of support cine dva lista papira.. ne sjecam se da ima mjesecna primanja ali imaju godisnja..
Ne treba ti kopija pasosa.

Thx lande…

ilce dobro e da se ima i kopiran pasos po moznost americki .mozes li da me pobaras na skype?

Ovo je cista dezinformacija.. to ti niko ne trazi.. nemojte se sa ovim zamajavati..

Ja sam takodje uz I-134 poneo kopiju americkog pasosa osobe koja mi je dala AoS sa svim stranama tog pasosa. Ma kopije pasosa nisu hteli ni da gledaju. Samo su uzeli dve strane AoS-a jer ih vise nema (prve dve strane su uputstva za popunjavanje a 3.i 4. strana se popunjava). AoS su zadrzali. Toliko o AoS-u..