E i ja sam prosle godine za Dan nezavisnosti kupila isto ves masinu i susac. Isto bilo nesto na popustu, cini mi se da je bilo 1350 obe masine. Evo vidim i danas slicnokostaju klikni Nemam ih vise, morala sam se prodati kad smo se preselili u ovaj znatno manji stan koji nema prikljucke.
I…posto si bila?:==D:
Sorry, bilo je jace od mene:obrva:
Haha, morala sam ih prodati naravno eh ta tastatura na touchscreen i moji prstici hehe
Pa nije valjda da se niko nije guzvao za neki tv,laptop ili sta vec, za black friday
ja se dograbio za neki delonghi espreso aparat macy’s ga ima za 360$
Ja ga ulovio za 80$
nisam nista planirao da kupujem samo sam zevao sta se nudi ,ali ovome nisam mogao da odolim ,cak sta kupio sam 4 poslednja komada sa palete …treba nesto i da se zaradi ![]()
Wow, koja razlika u ceni!!! Nisam znala da budu baš takve razlike!
Ovaj “crni petk” sam preskoccila s obzirom da bi bas nista posebno nije potrebno. Mozda se malo “isprsim” za Christmas:grin:
Cijene znaju da budu toliko povoljne da cisto ne mozes da vjerujes. Ja sam 2010 godine za Christmas kupila set kofera za $39 a puna cijena kad se razuna po kamadu izasla je (po etiketama na svakom) $840. Prodavnica je bila JC Penny. To treba da zahvalim svojoj sestri koja mi je tad bila u posjeti i dok sam ja bilna poslu ona je lovila reklame na TV. Bez znanja engleskog jezika ipak je mogla da skonta sve sto reklamiraju i pricaju o popustima, stara skola :bravo:
Inace, ovdje kod mene ima veoma dobra prodavnica namjestaja, Ashley Furniture, koja je sad za crni petak nudila kredit …u zadnjih 36 sati na 36 mjeseci, bez kamate.
http://www.ashleyfurniturehomestore.com/events/36HR2013.aspx?gclid=CJ7lip6yj7sCFWUV7Aod13YAcg
Isto tako, mnoge dilerske kuce za prodaju auta nudile su popust cak i do $8000 na kupovinu auta i beskamatni kredit do 60 mjeseci, sto se mora reci da je vema povoljno.
Kad se kupuje prvo novo auto ili prva kuca u USA u kojoj se planira zivjeti, sav porez koji se tad plati vrati se naredne godine prilikom pravljenja prijave poreza za minulu godinu. Do sada, svake godine kad sam radila porez pitali su me za te dvije stavke. Tu se prilicno fino para moze dobiti nazad.
Nazalost, ja sam kupila polovno auto, sto se ne vazi, a kucu jos nisam, tako da eto, ozda nekad u buducnosti iskoristim tu povoljnost:beer:
Gde si kupio aparat za kafu?
ja sam kupio samo jaknu I to dan posle jer sam bio zauzet za grand happening:beer:![]()
I naravno jos ponekih stvarcica.Moj cimer je kupio TV 34" za $160.
Ja sam kupila igracku za 14.5 dolara - one plasticne stvari da se dete igra lekarke.
Uzela tri stvari:
jeans i samtane pantole u american eagle .com na sale 50% plus free shipping
i danas uze za penjanje, ovo staro vec mi se smiju da je staro (a ima mu samo 4 godine) na sale, bez poreza i sa 2-day free shipping.
Aparat sam kupio u MEIJER 10138 Indianapolis Blvd, Highland, IN
nikad do sad nisam usao u ovu prodavnicu i ako imam jednu blizu mene na Golfu u Niles ,ali definitivno u buduce cu svracati,mada je ovaj na golfu manji od ovog u Indiani.
Samo sam usao da kupim mleko i neke sitnice i ovaj dovuce paletu sa aparatima.
tako da sada uzivamo u dobroj kavi ![]()
Kakve su cijene Laptopa uobičajno a kakve s popustima???
Cijene variraju u zavisnosti kakav laptop zelis, koje velicine, snage, marke…
Evo ti link od jedne prodavnice pa ces na lijevoj strani da vidis po ponudjenim modelima I cijenama od-do koliko koji kosta I ako ima popust, pisat ce ispod slike originalana cijena I cijena koju ces ti platiti (plus porez)…Izbor je stvarno veliki a ova prodavnica (ako uzmes njihovu kreditnu karticu) daje robu na beskamatni kredit do 18 mjeseci za kupovinu preko 500 dolara…
Cene su u svakom slucaju mnogo manje nego ovde kod nas. A popuste obavezno gledaj, nisu beznacajni. Ja sam nedavno gledala laptop kome je redovna cena bila preko 800$, potom je bio na akciji za 600, pa je skocio na 760, pa je pao na 560$. Ako uhvatis pravi momenat da ga imaju na lageru, ustedi se tu dosta.
Dobar je taj Highland, IN. Lepa neka predgradja. Bila sam tu kod druga nekoliko puta…
Najbolja, tj najjeftinija kupovina je poslije praznika. kad prodje Bozic I NG, recimo nakit za jelku I jelke su budi zasto. Tako se za male pare moze obezbjediti sve sto treba za iduci Bozic I NG. Sve je oko 80% jeftinije.
Po meni to je veoma isplatna investicija koju vise ne moras ponavljati jer odjednom mozes sve da kupis. Naravno, ne govorim o skupim jelkama I jos skupljim nakitima koji I kada se snize i dalje su skupi, nego ono, jednostavno, dostupno svima. Jer kad tek covjek dodje je jedna prica a posve druga kad se nakon par godina smjesti u svoju kucu/stan. Tad moze da razmisli da li ce I dalje da koristi staru, jeftinu dekoraciju za praznike ili je doslo vrijeme da se kupi nesto bolje, ljepse, skuplje…sve je stvar ukusa I odnosa prema novcu, velicine ega, sujete…ja mogu, ja hocu ili necu…sve je individualno.
Jeste meni je ovo drugi put …mogu ti reci i ljudi su nekako drugaciji nego u Chicago na to sam bas obracao paznju ,fale latinosi a i nasi.
Jos ako slavis Bozic 7. januara, taman na vreme ti je sve jeftino. :xmas1:
Da, u pravu si:xmas1: za Bozic 7 januara, pa NG 14 januara…iha, ima prilika:grin:
Ja sam za to da se slave svi redom… Dodjoh ovde iz Novog Sada, navike su navike :1081: