Brak posle dobijanja zelene karte

Pozdrav svima

dobila sam zk I dosla u ameriku…momak mi je ostao u srbiji…kako on moze doci? ako se vencamo u srbiji? koliko bi morali da cekamo???

довољно дуго да се покајете што то нисте урадили на време, тј. пре интервјуа. у садашњој ситуацији, најбрже је док ти не добијеш држављанство. па израчунај…

e ovo i mene interesuje :slight_smile: pa hajde da cujemo ostala misljenja!
ja sam procitao na par mesta da iako smo napravili “gresku” zbog ne vencavanja pre intervjua,moguce je aplicirati za verenicku vizu…a tu su i ostali tipovi viza,turisticka,au pair itd…

Samo mogu da vam kazem da ste napravili veliku glupost. Ukoliko niste zeleli da se vencate pre intervjua znaci da niste bili dovoljno sigurni, sad nema nazad. Jer proces “dolaska” traje oko 3 godine, a on/ona bi mogli da pocnu da rade nesto legalno tek posle 5 godina.

Sto rekose Igor i Boki - kardinalna glupost.

Cekas drzavljanstvo pa onda mozete da preduzimate dalje korake. Ukoliko pokrenes proces dok si jos uvek permanent resident, samo mozes da napravis jos vecu gresku i produzis agoniju u nedogled.

Za verenicku vizu petitioner treba da bude drzavljanin.

Mi smo imali jednu specificnu situaciju.Brak smo sklopili u oktobru,zabavljali smo se 7 godina pre toga.Intervju je bio zakazan za 20.januaar.Hteli smo da moja supruga dodje kasnije.Ali posto smo prijavili cinjenicu vencanja u kentakiju,ona se nasla na spisku taj dan,i bez popunjenog ds-260.Odlozen je intervju,jer ona nije bila tu.Razgovarali smo sa konzulom,i dodali je u ds-260.Tako da cemo imati kasnije intervju.Iz razgovora i informacija koje imamo,ja mislim da je najbolje da pozovete konzula da vam da tacne informacije.Ima opcija da sklopite brak,da se otvori opet ds -260,i da njemu naknadno bude zakazan intervju.Proverite.

Kasno je za to. Ona je vec prosla intervju bez supruznika. Da su se vencali dan pre intervjua, mogli su kao ti da odloze intervju i azuriraju papirologiju. Sada je kasno za to.

zanesena,
Vjencajte se cim prije i ti predaj za njega kao LPR (LegaL Permanent Resident) Cekace oko 2 godine, sto je opet manje nego da ti cekas da postanes US Citizen= 5 godina, pa onda predas za njega to je jos jedna godina najmanje. Total bi bio onda 6 godina.
Napravljena je greska, to je nepobitno, ali sve se moze popraviti (uz malo cekanja)

Cekace oko 2,3 godine da udje u zemlju ali ce imati samo boravisnu vizu posle toga. Tek kad dobije drzavljanstvo supruznik ce dobiti zelenu kartu i mogucnost da se zaposli legalno.

Cuo sam takodje da postoji i opcija spajanja porodica nakon intervjua tj. dobijanja GCa. E sada nacin na koji se to obavlja je angazovanjem advokata i odlazak u imigraciono, kao razlog bi se navodio nedostatak porodice, ljudska prava, nemogucnost funkcionisanja bez njih itd. Naravno morali bi biti vencani to je sigurno. E sada to znam da bi delovalo u slucaju otac ,majka…kako je za supruznika to je pitanje. Naravno i u tom slucaju sluzbe zadrzavaju pravo da vas odbiju. To je slucaj koji je palio na otac, majka ali za supruznike bi trebalo proveriti.

Znači ovako…izvuku te a ti se ozeniš/udaš pre slanja obrasca…da se izbegne otkljucavanje,zakljucavanje odnosno pomeranje intervjua…jer postoji mogucnost da više nema viza(ranijih godina) i naravno veza mora da bude prava jer traže dokaze:drool: nadam se da sam dobro povezala…ovo je samo razmišljanje a ne predlog,mada bi mogao da bude kad je sve cisto:1081:

Igore, nije bas tako:
kad se vjencaju ona ima pravo da preda za njega za useljenje : viza je F2A (Spouses and Children of Permanent Residents) i ceka se nekih dvije godine. Kad dobije ovu vizu i on postaje LPR, ima ista prava kao i ona, dobice isto SS card kao sto si i ti dobio.
Ne komplikujte bezveze.
Evo link sta treba predati za njega (kad se vjencate)

Ako se vencaju cekace najmanje dve godine da dodje, a onda dobija status conditional permanent resident. A to znaci ovo:

Ne znam u kom trenutku moze da dobije pravo na rad, ali mislim da traje bar pet godina.

Da li postoji neki rok do kad se treba vencati nakon saznanja da sam izvucen?
Kontam da treba sto pre, ali planiram da odem na Work & Travel program i ove godine pa bi se realno vratio 1. oktobra u Srbiju, da li je kasno obaviti te formalnosti u tom periodu?

Kontam da sve zavisi koji sam broj i kada ce biti zakazan intervju ali eto u nekom realnom slucaju?

Msm da dobijanje GC.isključuje dobijanje druge vize…nisam sasvim sigurna, i volela bih odgovor onih koji su vec to prošli…

Mozda i da on ucestvuje u lutriji ovog Oktobra… Bez obzira da li ce se vencati ili ne. Pretpostavljam da ako se vencaju i on bude izvucen u Maju 2016, nece biti nikakvih problema sto je ona vec dobitnik. Ne znam, mozda jos neki savet…

[QUOTE=“sanchez;51581”]Da li postoji neki rok do kad se treba vencati nakon saznanja da sam izvucen? Kontam da treba sto pre, ali planiram da odem na Work & Travel program i ove godine pa bi se realno vratio 1. oktobra u Srbiju, da li je kasno obaviti te formalnosti u tom periodu? Kontam da sve zavisi koji sam broj i kada ce biti zakazan intervju ali eto u nekom realnom slucaju?
[/quote]

Zavisi koji si broj :slight_smile: Ako imas nizak broj, na razgovor bi isao odmah na pocetku intervju perioda. Mozes da odlozis, pa da odradis vencanje, onda ces pored sve papirologije morati dostaviti i neke dokaze da brak nije iz koristi. Ali otom potom ;).

Ovde treba razjasniti jednu stvar - ako sadašnji dečko, a budući supružnik, aplicira za supružničku vizu, tj. ona za njega, i dok čeka te dve godine na ishod, da li on može da uđe u zemlju na turističku? I da li gubi pravo na ulazak pod pretpostavkom da već ima turističku?

Ako vec ima turisticku kartu nije problem da udje ali mora da izadje nakon dopustenog vremena (Znaci ako udje u posjetu on mora izaci, ili ce dobiti ban na nekoliko godina) Ne moze cekati da se proces odradi u US, to govorim, moze doci u posjetu na par mjeseci, onda se vratiti nazad i tako to.
E sad, hoce li ga na granici vratiti kad dodje i kad ga pitaju kome ide u posjetu (zeni) to vec ne znam. Pozeljno bi bilo da ima kopiju NOA1 kad ona preda i kad joj dodje postom, da pokaze da ima proces spajanja porodice u toku, mozda i od posla nazad da radi, da ce se vratiti, kredit i tako to (sve sto mu pokazuje da su mu trenutno jace veze sa svojom zemljom a ne US).

pozdrav,

Imam nekoliko nejasnih stvari .. proverio sam u maju 2014 godine da sam izvucen i obavio sve sto je trebalo .. e sad.. u megjuvremenu je moja cura ostala trudna .. nije mi jasno koji mesec treba da dobijem meil za intervju i ako se ozenim dalii mogu da prijavim moju curu/zenu da ode samnom i kako da je prijavim ? hvala unapred