Citala sam o tom racunanju vec negdje, ali sada ne mogu da nadjem gdje..
Uglavnom:
- ne smijes biti izvan USA duze od 6 mjeseci ‘u cugu’
- moras ukupno imati 30 mjeseci boravka u USA u toku 5 god
Tako da i ako se racuna od pocetka godine, ili ako se racuna od maja po onom primjeru, opet ces doci na isto… 
Evo, iskopah nesto slicno na ovoj temi, pa vi sad proturite neku konkluziju :): http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=518&page=3&p=11481&postcount=27