Pozdrav, postoji tema o rent a caru ali je zatvorena pa eto napravih novu.
Sredinom srpnja odlazim turistički na 3 tjedna u SAD i planiram rentati auto na 2 tjedna. Najpovoljniji deal sam našao kod Enterprise-a i to je sve OK.
Osiguranje: DCW (Damage Collision Waiver) bi me koštao dodatnih $20 po danu pa sam išao istraživati postoje li alternativne opcije tj. kupnja osiguranja kod druge firme pošto je kod kompanije od koje rentaš užasno skupo.
Postoji insuremyrentalcar.com koji mi nude za $37 policu koja pokriva krađu i štetu, jedino što u polici nema Third Party Liability.
Zanima me zna li itko može li se Third Party Liability kupiti kod neke od osiguravajućih kuća i ima li itko iskustva s tim?
Samo da dodam, je iskustvo mog kuma koji je uzimao vise puta rent-a-car. Obavezno, neka ti naznače da je neograničena kilometraža (odnosno miljaža). Njega su više puta pokušali da zeznu, jer kad je rezervisao auto, to je naznačio da želi, a kada je otišao u agenciju, službenica se pravila da ne zna ništa. To obavezno da ti naglase, i miran si što se tiče miljaže.
Pitao sam ga, ali je on takav da za njega to nije bio bitan detalj. Tako da se ne seća. Svakako ako piše na sajtu, da je unlimited, OBAVEZNO da ti to napišu i na ugovoru (ili čemu već, stvarno nemam iskustva sa tim).
Ono što je on rekao, a to prenosim svima koje ovo zanima, je da su ga od 6-7 puta koliko je koristiop retn-a-car, sigurno su vise od pola puta hteli da ga zeznu, i namerno nisu stavili UNLIMITED, dakle to obavezno vodi računa!
Samo sam jednom uzeo auto preko druge firme koja nije Enterprise.
Pored unlimited, što mislim da se podrazumeva skoro svuda u Americi ali svakako podržavam da se proveri, treba videti koja druga ograničenja postoje.
Recimo, jedno od ograničenja može da bude u kojim sve državama možete da vozite. Možda zato što je moj auto bio rentiran preko kompanije za koju sam radio, ograničenje je teritorijalno bilo vezano za New England - znači MA, RI, ME, NH itd.
Setio sam se razloga za ovo - osiguranje koje je moja kompanija imala, pokrivalo je nezgode samo u okviru Nove Engleske. Da sam kojim slučajem napravio neku štetu u NY gde sam takođe koristio taj auto, onda bih trošak snosio sam u celosti!
Ako ste u mogućnosti da izdržite koji dan bez rentiranog automobila, ima jedna kul fora koju možete da probate:
Otiđite do najbližeg rent a kar-a i pogledajte kakav im je vozni park
Pronađite tačnu lokaciju agencije na internetu, zakažite preuzimanje najjeftinijeg automobila koji imaju u ponudi
Ako taj dan kada zakažete preuzimanje (neka bude rano ujutru) odete i oni nemaju auto koji ste tražili, agencija će vam dati auto koji je najbliži datoj ponudi po ceni koju ste tražili preko interneta!
Tako smo se devojka i ja i još dvoje prijatelja ogrebali za jednog lepog Land Rover-a, a drugi put za jednu finu Tojoticu koja je u “advanced” segmentu.
Poštovani elefteros, puno ti hvala na odgovoru. Ovo je svakako vrlo bitno i drago mi je da si napisao ovo, pošto ja planiram voziti kroz 7 država. Rezervirao sam auto kod Enterprise-a i svakako ću im poslati mail vezan za ovu temu ograničenja glede država.
Osiguranje koje planiram uzeti je kod kompanije insuremyrentalcar(dot)com, tamo piše u kojim sve državama osiguranje pokriva pa ću svakako i to provjeriti.