Osoba koja je Zelenu Kartu dobila putem braka, nema pravo da putem braka sponzorise Zelenu Kartu novog bracnog druga u postojecem statusu. Takodje obratite paznju sta radite ako je dete rodjeno za vreme vazeceg braka u Americi. Pretpostavljam da mozete da dobijete drugu vrstu vize, peticiju za Zelenu Kartu vam niko nece braniti da podnesete ali bice odbijena.
Da, sada vidim.
Izvinjavam se pogresno sam razumeo.
Mislim da je to prilicno komplikovana situacija.
Mozda bi bilo najbolje da aplicirate za neku drugu vizu.
Postoje i druge opcije.
Trebalo bi da se posavetujete sa tim advokatom, on je definitivno najbolje upucen u tu problematiku.
Zaista malo znam o toj problematici.
auuu…za to nisam znala..izgleda da cemo mi kud koji mili moji…sve mi lici…
Mozda i ne - procitaj pod " Who May Not File" na instrukcijama za (http://www.uscis.gov/files/form/i-130instr.pdf), druga strana, stavka pet. Postoji mogucnost da on saceka 5 godina od dobijanja Zelene Karte ali mora da se dokaze da mu je brak prethodni bio validan a ne zbog papira (zato sam ti rekla da je problem ako vam je dete rodjeno za vreme njegovog braka u USA). Tih 5 godina je taman dovoljno da uzme drzavljanstvo (na osnovu duzine boravka a ne na osnovu braka ako planira da za vas podnosi peticiju). Vas dvoje najbolje znate koji je vas scenario od ponudjenih u ovim instrukcijama, nadam se da je od neke pomoci.
Pozdrav svima,
imam jedno pitanje, vezano za dobijanje green card preko brata, posto sam sada na samom pocetku trenutno dokazujemo srodstvo, tj. poslala sam mu internacionalni izvod iz maticne knjige rodjenih, medjutim to im nije validno, odnosno nije im dobar dokument jer nema “registration date”?
da li je neko jos imao susret sa ovom vrstom problema? Koliko sam ja ukapirala to je datum same registracije rodjenog deteta sto na nasim izvodima ne postoji. Ima li neko ideju sta da radim?
Hvala unapred
Odgovor coveku koji je poslao pitanje na private, a pri tom zablokirao opciju da dobija privatne poruke (ili je mozda samo zablokirao mene, to sad ne znam
):
Austrijski drzavljani mogu turisticki boraviti u USA do tri meseca bez vize, uz obavezno prijavljivanje i trazenje dozvole 72 sata pre ulaska u USA - to se radi elektronski. Za to znam, jer su mi brojni clanovi familije austrijski drzavljani. To nema veze sa poslom i zivotom ovde, to vazi za turisticke posete. Za sve ostalo pravila su ista za sve. Kao nosilac Zelene karte mozes da pravis peticiju za zenu bez obzira ciji je drzavljanin ali to bas nije uspesna varijanta. Pre ces postati drzavljanin nego sto ce ona dobiti useljenicku vizu jer ti kao nosilac Zelene karte i nemas neka imigraciona prava (da pravis drugima useljenicke vize). Takodje, kad postanes drzavljanin sve je isto kako im pise na sajtu. Dakle, to sto je ona iz Austrije ne menja stvari nikako u odnosu na ono sto je zvanicno objasnjeno.
Zana
jesil udata Maida hehe il si solo:grin:… nadji bratu neku da se uda
A sta je sa onim izbjeglickim nacinom kada je brat, recimo, slao garantno pismo za brata i porodicu? To je bilo jako popularno do prije nekoliko godina, znam puno ljudi koji su se na taj nacin nastanjili u SAD.
Pa to generalno vazi za svakog, drzavljanin poze da podnese peticiju za brata ili sestru, ali bas dugo traje :no: Mi smo u tom procesu sad (ili bolje da kazem ne-procesu, nista se ne desava).
Da li to znaci da dalji rodjak moze da pozove daljeg rodjaka (tj. mene
) kao “clana” porodice? Cini mi se da to, prije nekih par godina, nije trajalo duze od godinu/dvije dana?
Izvini, ali nemam pojma o cemu pricas. Nikad cula za te varijante.
Kad rekoh “to vazi za svakog” gore, mislila sam da covek ne mora da bude izbeglica da bi pravio peticiju za brata, svaki drzavljanin to moze.
Ovako, oni koji su otisli preko izbjeglickog programa “pozivali” su svoje bracu, sestre u SAD. Nisam znao to da svaki drzavljanin moze pisati “peticiju” za brata, sestru kako bi ih “preselio”. Moje pitanje generalno se odnosilo na to da li osoba X (americki drzavljanin) moze pisati peticiju (prije su to zvali garantno pismo, koliko sam ja cuo), kojom ce biti omoguceno legalno preseljenje za osobu Y ako nisu u srodstvu, barem ne blizem? Npr. da li moji prijatelji koji su preko izbjeglickog programa postali drzavljani SAD mogu pisati peticiju za mene, iako nismo u blizem srodstvu (sesto koljeno, bubam…)?
Nisam pratio cijelu diskusiju, takod a cu uletiti kao padobranac.
Bio je program do 2001. cini mi se, gdje su ljudi iz Bosne mogli da isele u USD kao izbjeglice/raseljena lica.
Sada za tebe moze aplicirati samo mama/tata, brat/sestra koji su drzavljani.
Procedura za brata/sestru traje jako dugo (bar 10 godina). Procedura za roditelje, malodobno dijete traje oko godinu dana.
Dakle, ne moze neko ko ti nije bliski rod aplicirati za tebe. Jedina sansa ti je radna viza.
landlord je u pravu. Imigrantsku vizu možeš dobiti lutrijom, preko bliske rodbine (uglavnom vjenčanjem) ili preko posla (poslodavac šalje za tebe ili investiraš hrpu novaca u Americi). Postoje još i posebne vize za Iračane i Afganistance ili vjerske radnike.
Više o tome na Visa Types for Immigrants.
Zana imam pitanje za tebe! Ozenio sam se za americku drzavljanku i sad ona treba da poce proces spajanje porodice(ja sam joj muz),zanima me koliko cu cekati da dodjem kod nje da mogu zivjeti i raditi u americi???
Molim te ako znas oko toga odgovori mi
HVALA UNAPEIJED
pozdrav svima. procitala sam da proces spajanja porodice brat/sestra traje 10 pa i vise godina. interesuje me da li je proces isti i kada su u ptanju jednojajcani (identicni) blizanci.
brat/sestra je brat/sestra, bili jednojajcani ili dvojajcani. zakon ne pravi razlike.
Hvala puno na odgovoru. Samo sam se ponadala da postoje neke privilegije zbog specificne povezanosti jednojajcanih blizanaca, ali eto nazalost nije tako.
pozzzz
Zdravo, ako mi je rodjeni brat nosilac zelene karte, kada bi njenom eventualnom dobitku mogli da se nadaju nasi roditelji i ja kao rodjeni brat?
Za nekih 10 15 godina gore dole. Ispravite me sko gresim, ali kad brat ili sestra, sin ili cerka dobiju pasos, onda tek oni mogu da apliciraju za vas a to traje oko 12 godina