Istina nije vazno gdje zivis vec kako zivis !!!
Normalno je i ljudski da upadas u krizicu ,ma gdje bio…
A ovo sta drugi kazu , pustit treba , nikad nemozes svima ugoditi .
Samo kazem da se Miami ne moze uzeti kao reper jer je Miami prica za sebe, pun je Kubanaca oko 34% i ostalih latinosa tako da je gotovo zvanicni jezik spanski. Tako da imas osecaj kao da si u Juznoj Americi. Dobar za provod, ali ne i za boravak duzi od 7 dana. Osim ako nisi u showbiz-u.
S druge strane ovo gde Siberian zivi je selo i po tome se ne razlikuje od bilo kakve selendre bilo gde u Americi. Mrtvilo. Tako da ga razumem jer je covek dosao iz Bg-a. Nebo i zemlja.
this is so not true, ja sam u srbiji isao u neku budjavu srednju i jedva sam prolazio ovde sam dosao i zavrsio GED za 4 meseca, ajde da kazemo lakse je ok?(imao sam druga koji je zavrsio eknomski fakultet i na kursu za racunare ja sam ga ucio!!!)imao sam druga koji je zavrsio gimnaziju i imao iz engleskog 5, a smojim drugaricom na engleskom nije znao da bekne a sta da kazem onda za koledz ovde takvog napretka i prosperiteta sto se tice obrazovanja moja diploma “fine art” je teska imas svake nedelje po 5-6 projekata domaceg samo za jedan cas a da nepricam engleski matematiku puuu, ja u srbiji u Beogradu sam bio malte ne niko i nista al sam uvek sve imao svoju gajbu(otplacenu) posao, i uvek su svi isli preko veze, ovde sam tek sto se kaze “explore myself” ali druge stvari nemogu da hvalim… a to sto kazes je takva neistina da nemas pojma …
pa sta je ovo zana online psiho terapija?:drool:
Mozda Ja stvarno nemam pojma, sudeci po tome da jos nisam bio u Americi, a sto se tice o tebi ne znam (sam kazes da si u Srbiju , Beogradu bio niko i nista) mozda si sad tamo neko i nesta!!!Pokazace vrijeme…!](http://www.websmileys.com/sm/dressed/bek202.gif)
Nemoj tako brate siberian.
Pa ti si taj koji je pokrenuo ovu temu, koji si ispricao tvoja osecanja i svoja intimna razmisljanja.
Svi smo ovde mislili da kad vec pokreces temu i izlazes svoja razmisljanja i stanje u kojem se nalazis u vezi zivljenja u USA da ocekujes i neke savete u vezi toga.
Zana je samo htela da pomogne.
Dali si ti ocekivao samo podrsku tvom razmisljanju kad si pokrenuo thread ili zelis cuti i suprotna misljenja?
Zana ima dugacko iskustvo ivljenja u stranoj drzavi i od predhodnih tema gde sam je citala, vidim da je vec prosla sva ta stanja kroz koja i ti sad prolazis.
Mozes da se slozis sa njom ili ne, ali fakt je da ti je ova devojka kao i svi ostali ovde pokusala dati svoj najbolji savet i pokazati da nisi jedini kome se to desava.
Mi ostali koji jos nismo dosli tamo mozemo samo da izlazemo svoje stavove na osnovi slike koje imamo o USA, sto je daleko manje relevantno od Zaninog i ostalima koji vec zive tamo.
Daj sve od sebe da drustveni zivot u USA napravis slican onome kojim si imao u Bg, a dijametralno razlican u odnosu na rad, zaradu i licno profesionalno napredovanje.
Mislim da sa malo vise upornosti ces to i da postignes, sudeci po tvojoj sposobnosti da analiziras u pravis dobre uporedbe, na kraju ces i izvagati ono sto je najperspektivnije za tebe i tvoju dragu.
Daj sebi jos malo vremena. :;D:
Ma nije problem… denial se ne zove za dzabe denial… i ljudi koji su u depresiji vrlo cesto odbijaju da urade nesto u vezi sa tim…
Ne radim online terapiju, nisam strucna - naprotiv, ja slabo ubedjujem bilo koga da ostane ako mu se nece. Ali, ako neko toliko prokuka da nezna sta da radi - ko velim, ajde da kazem da je u nekim slucajevima to normalno. Ja nisam imala vremena da kroz sve to prolazim (eh, grdna jesam sebi jednom uzalud obecavala da cu da ostavim pusenje ako dobijem na loto he he). Depresija - jesam bila kad sam bila izmedju poslova, kind of, malo… pa me dragi protresao i povratio. zato sluzi bracni drug, ne?
Siberian - neznam sta ce ti GED ukoliko si zavrsio srednju skolu u BGD. A i ako nisi, public college moze da se zavrsi cak i ako nemas High School tako da ne vidim poentu.
Tebi je vec predugo celi svet kriv i sve je odvratno. Pa ponekad, brate zastani pa vidi da li si ti taj u stvari koji ne radis stvari kako treba… ovde nije sramota da zatrazis strucnu pomoc ako je potrebna. Ovde to rade ljudi i kad se razvedu, i kad im umre neko, i kad su bez posla… Sta da ti kazem - ni prosli put ni sad nisam znala sta je dobro da ti kazem. Kao neko ko od 18-te zivi sam i zaradjuje bez icije podrske (i za razliku od tebe koji imas “otplacen stan” - ja imam i kucu, i vikendicu na Srebrnom jezeru i jos par placeva na Srebrnom Jezeru, i sto bi rekao moj pokojni deda “po par salasa za svako dete iz familiju” i sta sad sa tim da radim? Jel’ se to jede mozda?) - ja iskreno nemam pojma o cemu ti pricas. Meni to sve deluje jako razmazeno.
Ja licno se ne vezujem za kuce i drvece… neznam kako je sa tobom. Tebi ocigledno jedno jutro kukanje i urlanje, a drugo jutro druga prica zavisno od mood-a u kojem si. Ili sto bi ova profesorka rekla, zavisi koja te faza “opali”.
Nego ja idem da kuvam supu - dolaze mi gosti grdnoj, nas lutrijas Asmiki sa suprugom mu pa da se ne obrukam grdna hehehehe
A ti Siberian - nek ti je sa srecom i sto god da odlucis zelim ti da se ne pokajes. Ako resis da ides nazad - pozovi moju agenticu, dace ti dobru cenu za kartu…
Pozdrav
Z
P.S.
E, moj dragi nema nalog, ali hteo da se oglasi… umesto posta, podsecanje na nama svma dragi film:
-Prolazim kroz pakao Niki! Dva puta sam sebi pokusala da oduzmem zivot, osecam da ce treci put biti fatalan po mene.
-Sta trebam da ucinim?
-Uzmi me za zenu!
-Ucini to… sto bezbolnije!
Sala mala, nema ljutnje lol ha ha
@zana:wtf:
ovako,
Nit sam razmazen nit sam ziveo kao razmazeno derle, cak naprotiv tome…svaki deo beograda je sam u sebi Ghetto , ja neznam gde si ti zivela i kom delu srbije Beograda, jer je vec neko spominjao ovde na forumu leskovac, novi sad -Nis nije isto, ljudi zive drugacije, kao npr za beograd, svijiceva-kalishi ili medak sve se to razlikuje…ljudi se razlikuju, neznam mozda znas o cemu pricam…
A kakve veze vikendica na Srebrnom jezeru ima sa Gajbom u centru,(pa imam i ja dva placa i selo i vikendicu), mislim da su to dve razlicite stvari, zavisi kakav si iznutra ne koliko godina imas, pa svako gde mu bolje godi…
drugo,
sto se tice GED ja koliko znam, morash da imas srednju skolu ili GED da bih upisao, ja sam srednju u Beogradu zavrsio…ali koliko jesam toliko bolje i da nisam, meni je to bilo prezivljavanje, a kao i vecini toj generaciji…GED sam upisao tako da bih se podsetio, engleskog, matisha i da bih se fakticki pripremio za koledz bolje, jer sam srednju skolu zavrsio pre nekih 5godina…i sve je to bilo sljam edukacija…a u kaliforniji mozes da upises i bez GED, i bez srednje eh pa to je california:) ali to vazi samo za Kaliforniju, pa tamo mozes i go po ulici da setas, dobro sada to je stvar ukusa:naughty:mislim da se razlikuje mnogo, ovde nije tako a da nepricam za NY ili NJ po pitanju pravila…
tako da:papa:
Zavrsavanje srednje skole - prezivljavanje? Sljam edukacija?
Setanje po CA - goli?
GED za podsecanje?
O cemu ti pricas? Ja neznam da li se ti salis ili pokusavas neka paljenja ovde…
Ja cu ipak sada da poverujem nekim clanovima koji misle da nas palis, cisto zanimacije radi
ali nije problem… zabavi nikad kraja. Ajd u zdravlje…
neznam stvarno sto nekazes iz kod si dela srbije/beograda pa bi onda mogla da mi malo pojasnis tvoju nedoumicu… malo sam glup…
u stvari nije nikakav problem nemoras nista da mi objasnjavas sve mi je jasno…hvala na savetima i zdravo.
Zeleo bih da kazem da 27 maja idem za beograd i otajem tamo mesec dana, nadam se da ce mi biti lepo, i ici cu na neki kurs usput, ovde sam se vec malo nekako privikao, ovo imanje na kojem zivimo je jako lepo i svidjami se, voleo bih da ga kupim jednog dana:) Posto mi samo iznajmljujemo, ali je strasno skupo.
Nekako sam se vec privikao na hranu i adaptirao na kulturu, imam vec drugove i drugarice, uglavnom ne nasi ljudi.
Neznam zasto.
Evo sada kad citam ovaj moj post prvi kako kukam, neznam zasto sam tako potreseno pisao, verovatno sam se tako zaista osecao ali nisam hteo da priznam.
Hvala svima vama koji ste hteli da mi izadjete u susret i pomognete, zaista.
Zana izvini.
nije problem, svi razlicito reagujemo na pocetak zivota ovde i drugaciji nam je proces prilagodjavanja. Taj novi pocetak nam na zalost ne daje mogucnost da predjasnja iskustva izbrisemo i prihvatimo sve novo bez poredjenja i otpora. Bitno je da si prevazisao tu fazu ![]()
Lepo se provedi u BG.
Siberian, lafe i meni je drago da si prosao tu prvu fazu i uspio je izgurati..
samo naprijed.
Siberian, mene je totalno rastuzio onaj tvoj prvi post ii nekako si mislim odma, joj kako da mu se pomogne, kako da ga se upozna sa pravim ljudima pa da mu bude lakse. Ali, evo sad sam procitala tvoj zadnji post i jako sam sretna da je krenulo na bolje. Nazalost neki se nisu snasli, nisu im se pogodile okolnosti i vratili su se, ali uvijek je bolje procitati da je nekom krenulo na bolje. Prijatelji se ovdje malo teze nalaze, ja sam shvatila da to ovdje lakse ide kad si vec clan nekog ‘‘kluba’’, neke aktivnosti i onda kad vidis iste ljude vise puta lakse im je prici, zapoceti razgovor ili oni s tobom i tako pocinju poznanstva i prijateljstva.
To je moje iskustvo ovdje, i puno je lakse uz prijatelje. Sa ovima s kojima smo se upoznali imamo super iskustva, cak se mogu naci i ljudi koji ce odvojiti dosta vremena za priajtelja, kao kod nas na balkanu, neces se morat dogovarat tjedan, dva prije da se nadete na veceri, pa onda opet za mjesec dana. To sam mislila da cu teze naci, ali evo, tako se pogodilo i nasli smo ekipu koja uz to sto su uspjesni i rade i naravno imaju svoje obaveze kao i svi ovdje, nalaze vremena da se cesto nalazimo i radimo stvari zajedno, bilo to neki day trip ili kuglanje ili najjednostavnije vecera kod nekog doma.
Nadam se da cemo cuti jos pozitivnih iskustava od tebe. Sretno! ![]()
Pa evo jos jednog mog odgovora:)
Bio sam u Srbiji U beogradu na mesec dana.
Mnogo utisaka, velika razlika. Sasvim sam siguran da sam se vratio za stalno pokajao bih se:grin:
Drugovi, Familija, svi su mi nedostajali i sviuh sam se nekako uzeleo, posle izvesnog vremena sam se “navukao” na taj lezecki zivot, nesto volim u srbiji nemogu da opisem sta, pa valjda sam tamo rodjen i odrastao, ali dobro, posle 10tog dana su mi se smucile neke stvari, mentalitet tih ljudi valjda se jos uvek nije promenio od 90tih. Tamo i dalje baje, vlada ko je jaci,nafurane ribe koje neznaju gde im dupe a de glava, beda po ulici, roditelji prijatelja bolesni sami i bez pomoci, tuzne price, stanje drustva BOLEST dijagnoza nepoznata.
Zaista jedan drugi svet.