ja sam za taj kes procitao ovde… ovaj link je i srdevic ostavio na blogu…
Vidim … Ali to je sigurno neosnovana informacija, kao sto smo i mi na forumu mislili. Svi smo se raspitivali, dolazili do razlicitih saznanja ali na kraju svega mislim da se samo prva iskustva mogu uzeti u obzir, a ja koliko znam nikome od ovogodisnjih dobitnika stanje na racunu nije trazeno kao garancija. Nemojte se brinuti unaprijed, bice vremena da se razmislja o svemu nakon prve koverte.
O ovome je vec bila prije rasprava.
Sto se tice tog spomenutog iznosa novca, on je jedan od uvjeta garancije (AoS) i nije potreban ako se ispunjavaju jedan od ostala dva uvjeta garancije.
Dakle jednostavno je za AoS; novac ili garant ili ponuda za posao.
Evo tu na forumu su objasnjene pojedinacne stavke AoS-a.
Ako nekoga bas zanima o kojem se iznosu novca radi, tu pod Poverty Guidelines je sluzbeni I-864P pdf dokument sa iznosima.
Idemo sve ispocetka…
**NE, NE, NE, NE I NE! ** Kao sto sam vec napisala malo vise, to su bili nasi zakljucci na osovu raznih informacija. Morate shvatiti da ni sve informacije na ovom forumu nisu zvanicne, neko prikupljene sa raznih sajtova i iz raznih iskustava. Jedina zvanicna informacija koju mozes dobiti je iz USA ambasade, a oni ti nikad nece reci da ti je nesto od to troje uslov. Nije dobijanje vize uslovljeno nikakvom garancijom, prije svega ja potvrdjujem svojim iskustvom iz Sarajeva! A ostali koji su dali garanciju, vise su pitani za nju usput, nego sto su bili uslovljeni njom.
Ako ima neko da garantuje i posalje AoS odlicno, ako imate novac, jos bolje, definitivno ce vam trebati za zivot, garancija za posao je jos najbolja opcija, i definitivno ako imate nesto od to troje ponesite na intervju. Ali ako nemate ni jedno od troje, niposto ne odustajte od lutrije jer ni jedno nije uslov za dobijanje vize, a kasnije po dolasku i GC
Stvarno se nadam da smo razjasnili ovo.
Upravo … :-_-;:
nisam imao AoS, ponudu za posao kao ni potvrdu iz banke … napisao sam to ovde
Ok, ne morate odmah dizati paniku…malo sam se pogresno izjasnio. :ohman:
Post je vise bio usmjeren kao odgovor prema tocnom iznosu novca o kojem se pricalo…
Jasno mi je da te stavke koje sam nabrojao od AoS-a nisu striktni uvjet za dobivanje GC, vec mogu samo pomoci, donijeti neku sigurnost ukoliko na interviewu pocnu propitkivati i naravno konacno ubrzati sam interview.
Sve to ovisi o tome kako je konzul raspolozen toga dana, da li ce ista ili nista traziti od vas…
Izvini stvarno ako je ispalo da tebe napadam, zaista nije tako. Vise sam htjela da to bude jasno, da se slucajno opet nekom ne desi da digne ruke od lutrije jer nema nesto od to troje. Vjeruj mi ja sam bila najveci panicar i sve moguce varijante i veze vukla dok nisam dobila AoS koji mi na kraju uopste nije ni trebao. Naravno da ce to donijeti sigurnost na intervjuu i da je dobro imati nesto od to troje, ali samo nek bude jasno da to nisu striktni uslovi. Barem je tako bilo ove godine. Na kraju krajeca, cak i ako neki dokument nedostaje na samom intervjuu trazice da se to donese naknadno, a ne odbiti vizu.
Pozdrav!
eeee ljudi gde ste bili te daleke 2005. godine da mi ovo kazete ![]()
Pozdrav svima!
Posto vidim da je vec krenulo otvaranje poštanskih sandčića u nadi da su prve koverte u njemu, samo da Vam svima pružim podršku, i nadam se da će nas ove godine što više dobiti kovertu. Realno je očekivati da će se već posle 20. aprila neko oglasiti na forumu sa dobitkom.
Cisto sumnjam. Uglavnom oko 20-25 aprila posalju, a stigne u drugoj ili trecoj nedelji maja
Izgleda da su pocele da pristizu i prve koverte za Evropu
Informacije ili dezinfo. videcemo ![]()
Koliko znam.. jedna je stigla za Ukrainiu ili neku tako zemlju..
na adresu u US
Evo je jos jedna koverta stigla:
From France and currently in the US with a F1 visa. I just received a NL yesterday.Yeh !!! first time lottery and firsttime winner !
My case number is pretty low EU000004xx.
Dakle za par sedmicu dvije ocekujte i vi svoje koverte..
Srecno
Pozdrav ljudi i od mene!
Cekam i ja kovertu
Pozdrav svima i ja isto ocekujem prvu kovertu
Pozdrav svima i puno sreće za sve koji čekaju kovertu!
Ako ima onih koji ne znaju, da kažem da se mogu takođe informisati kako stižu koverte u drugim zemljama putem foruma: ImmigrationPortal jer ove informacije koje vam daje landlord i ostali su sa tog foruma.
takodje se prijavio prvi put ove godine i setio se pre par dana da je vreme, jedva cekam da makar nekom stigne… ![]()
Vec smo reklamirali taj site vise puta kao jedan sa vrlo svjezim informacijama vezano za koverte i sl.
Evo samo dva posta u kojima sam ga ja citirao..
[post]8643[/post]
/t/topic/320/30
poz
Ok landlord, izvinjavam se moj je propust, uglavnom nije bilo upućeno protiv tebe ili bilo šta tome slično.