DV 2016 Formulari: Online DS-260 Immigrant Visa Electronic Application

Hvala na informaciji,moj broj je 29xxx,ds260 sam poslala 8.maja.
Ipak cu sacekati neko vreme, ja sam mislila da to nije neka velika greska.

Sta znaci state/province? Dali znaci opshtina (Makedonija, ne znam za druge drzave)?

Mislim da se odnosi na drzavu, ja sam tu upisao SERBIA

Izvucena sam na lutriji,i Ds 260 je poslat 30.Maja. Pri tom sam trazila da ga otkljucaju jel sam morala da ispravim neku nenamernu greskicu. Mogu vam reci da mi je Ds otkljucan u roku od 4 dana i da su jako ljubazni u KKC i da ce uvaziti svaku molbu u vezi Ds obrazca.
Inace moj Case Number je 2018EU00009***
Ceestitam svim dobitnicima i Veliki Pozdrav svima
:1072:

Poslat DS 7.6.2017. javljam da bi se popunilo u tabeli, ako hoce BF naravno! :grin:

Pozdrav svima, ja sa iz Crne Gore Budva i dobio sam Case number 17xxx.
Ds jos nije zapocet jer sam na examplu vidjeo par stvari koje me bune pa sam se htio konsultovati za jednu situaciju.

Situacija je sledeca: Moji drze restoran u Budvi i od 2009 sam prijavljen u radnoj knjizici i nisam nikako odjavljivan, u medjuvremenu sam studirao u Podgorici 3-4 godine (nisam prijavljivao drugo mjesto boravka nego sam se vodio kao da i dalje zivim u Budvi) i nisam zavrsio vise od druge godine i nemam nikakv bechalor niti neku diplomu. Kasnije se vracem kuci i evo sada mi ostaje diplomski da zavrsim 4tu godinu turizma u Budvi.

Ono sto me zanima da li se smiju neke stvari izostaviti u ds260 kao npr. taj dio mog studiranja u Podgorici a navesti se da sam zato vrijeme radio u Budvi i navesti samo ovaj zadnji fax?

Hvala .

Navodis sta si zavrsio. Nisi jos zavrsio fakultet, tako da popuni DS sa srednjom i posalji, kad diplomiras trazi da ti otkljucaju ili pred intervju zovi ambadasu da ti otkljucaju i uneses sta si zavrsio. Studirao si i radio. To sto si studitrao u PG nema veze, jer je to jedna drzava. Ppsto nisi bio prijavljen u PG, ne mozes naveati adresu dje si zivio. Popuni sta si ZAVRSIO (tj srednju) i otkad radis i adrese na kojima si zivio od 16 god( tj na kojima si bio prijavljen).

Hvala na odgovoru tako sam i mislio, posto imam bechalor osnovnih studija sa turizma u budvi,od obrazovanja pisem i diplomu srednje i ovu bechalor jel tako?
Da li bi smio navesti adresu od prijatelja koji nema jos papaire ali je u proceduri, da li mu to pravi problem ili meni ?
I vjerovatno je bilo pitanje ranije ali nisam uspio naci, kad popunim ds260 koliko vremenski cekam njihov odgovor za potencijalni intervju ?

Hvala

Sta je ovo? Ili ste zavrsili studije ili niste? Ili se za dva dana promenila situacija?

Podsecanje: postovi koji nemaju nikakvog smisla ce biti uklanjani sa Foruma.

Sup.Mod.

Moja je greska jer nisam dobro formulisao recenicu, mislio sam da sa fakukteta u Podgorici nemam nikakvu diplomu.

Samo navodis diplome koje imas u trenutku popunjavanja DS formulara (ne one koje treba da dobijes). Moj ti je predlog da procitas prvo sve vezano za DS i lutriju na forumu i tada ce ti biti sve mnogo jasnije.

Poslao DS 12.6.2017. javljam radi azuriranja liste . LP

Eo da se javim posle par dana izcitanog cijelog foruma i taman da posaljem ds opet sam u nedoumici a ovo nisam mogao naci i izvinjavam se sto se vjerovatno ponavlja.

Na pitanje “Name of person currently living at address” sam uzeo adresu od druga koji zivi tamo ali sam izostavio njegovo ime i broj jer pise does not apply ako hocu, medjutim topic u kojem su ljudi pisali iskustva sa intervjua kojeg su prosli, vidim da su skoro svakog pitali kod koga idu i da su svi naveli tu stavku.
Ono sto me zanima smijem li staviti njegovo ime i broj iako nije drzavljanin, imigrant ali je u proceduri ?

Pozdrav! Mislim da morate staviti ime i prezime,jel je to vezano za adresu gde ce vam stici Green Card i Ssn,ali se bojim ako nije drzavljanin da ce proveriti,i da ne bude neki problem posle :no: Mozda ipak nisam najmerodavnija za odgovor,ali se nadam da sam vam uspela pomoci. Veliki Pozdrav :1081:

Hvala na odgovoru, bas nemam nikog drugog sem njega pa ako zna jos neko o tome bio bih zahvalan da podijeli iskustvo.
Dakle drug je tamo posao prije 4 god preko W&T ostao je ilegalno ali je tamo u proceduri i ima one osnovne papire sa kojima radi ?

Pozdrav svima. Izvucen sam za DV2018, pa treba da popunim formular, imam ovu nedoumicu:

Od oktobra 2016 do decembra 2016 sam radio u Abu Dhabi-ju kao nastavnik engleskog. U svojoj skoli ovdje sam uzeo neplaceno da vidim kako ce sve to ici, ali sam se ipak vratio u domovinu. U pasosu imam vizu Emirata za nastavnika.

Kako da prijavim to, s obzirom da tehnicki nisam prekidao radni odnos ovdje kod nas?

Hvala puno, u svakom slucaju.

ja bih tog druga zamolila da mi dogovori adresu I kontakt nekog ko je tamo u statusu jer nikakvih obaveza ni garancija tu nema osim adrese na koju ce vam biti poslat gc I ssn

s obzirom da ste van zemlje bili krace od 6 meseci smatram da to nemate gde ni navesti. To mu dodje kao putovanje

Hvala na savjetu ja sam evo ipak njega naveo jer sam se konsultovao sa jednim momkom koji je imao slicnu situaciju.. bitno je da je u legalnom statusu.

Pozdrav,ja bih se ipak konsultovala s nekim ko je merodavniji za to … mada se ne bih igrala sa tim. Moj slucaj,ja sam navela snajku koja je drzavljanin. Ipak se raspitajte jos. Pozdrav vama :1072: