Hrana za kad se doselite - alternative dok se ne snadjete

Da imas pijace obicno jednom nedeljno, verovatno negde blizu tvog stana - obicno se zatvori kvart ili dva za tezge i ostalo… na pijaci (farmers market) mozes da kupis i zacine na merenje i ostalo. Uloguj se na sajt tvog grada (ili community) i tamo je obicno spisak. To ti je kao otprilike ovo ovde samo pronadji za tvoju lokaciju.

Evo, sad me Zana ispravila… kanda ima pijace… :grin:

e, i ja neznam za pijace po Chicagu bar nisam imao ponudu od ovih mojih za neku pijacu da idem ,a upravo sto se zacina tice dreamers obidji ovaj pete’s fresh market tamo sam video te zacine za pun sleper.Neznam u kom si kraju grada da bih ti dao priblizne kordinate ali mislim da ce ti ovo pomoci http://www.petesfresh.com/locations.html
ja konkretno cesto idem u ovom na 118th street i mogu ti reci nasih ima kao u maxi diskontu .Meni je mnogo zanimljivo kad pazarim u nekoj radnji i onda naletim na nase srbende muz i zena se raspravljaju onako na srpskom oko kupovine :bravo: nemoj i na tebe da naletim :slight_smile:

dobro razmisli kad kupujes kore za GIBANICU kako se zovu:book: ja sam prvi put se tu nasao u mat poziciji da nisam znao kako se kaze na engleskom :bravo:a i drugacije je pakovanje onda mi je uskocio u pomoc jedan turcin kad je cuo da hocu nesto for burek:;D:

fillo :naughty: navedeno je gore koje su kore dobre za gibanicu :;D:

Koliko vidim…nista blizu mene. Sve je na jugu ili jugozapadu. To mi je ko do nisa da idem (a sa gradskim prevozom se bojim da idem na jug…jednom sam se zeznuo, a isao sam samo na zapad…).
Kanda ce morati kola da padnu mnogo brze nego sto sam planirao

a da,kad smo kod auta jeste da nije lako bez njih ja se sluzim autom moje bake kad budem tamo ali to samo za neke duge relacije za suburb .Po meni nema nista bolje od CTA za 5$ 24h obidjes ceo grad. Ja tako radim i mirna mi glava .Isto cu napomenuti u vezi BANAKA veliki broj nasih ljudi su u CHASE BANK. neznam 80-tih godina kako se bese zvala ta banka ali je bila najbolja tada u to vreme e posle su se menjali vlasnici a racuni su ostajali u tim bankama ,znam da je bila jedno vreme BANK 1 pa sad CHASE i tako se vlasnici menjaju a klijentela ostaje ista.

@dreamerns

pa bolje ti je ici na jugu nego na zapadu , sto se mene tice ja sam isao svuda i to bez problema.Pazi samo izbegavaj u prvo vreme jakne,majce,dzempere sa obelezjima tipa CUBS,BEARS,BULS,WHITE SOX ,jer ces naleteti na budalu iz gluposti ,a i mozda sefa na poslu nerviras tim obelezjima jer neznas za koga navija:;D:

Strasno dobar savet!
Osecam da bih se zaleteo kao pravi seljak na neki club logo odmah na prvom cosku, tek toliko da me zelja mine:blink:

A jel’ se to jede? :smrc:

ne jede se cubs & bears nego sam razvezo pricu:grin: naravno mislio sam kad covek krene u kupovinu a u javnom saobracaju

Pa ovo je Zana direktno u vezi sa zdravom kupovinom, zamisli da u majci Cubs-a dodjes na red kod lokalnog mesara koji navija za LA Dodgers-e i jos ga pitas jel’ ima svinjsku glavu!!! Pa ja mislim da bi poletele satare, nozevi pa i butkice:grin:
!](http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/Butcher.jpg)

:udri::ludak::lool:

ja sam gladan sada, bas vam hvala…

slazem se sa onim sto je Zana rekla, sto da jedem ono sto necu…

ali nisam izbirljive prirode…

btw, kupovao sam u Costcu..kad cu da se vec vratim na obale US..

ajd da malo skrenem sa teme, kada smo vec kod automobila. Ovde jesi invalid bez automobila, pogotovo ako nemas posao. 90% firmi koje zovu moju zenu na intervju se nalazi u nekom predgradju. Neke od njih odmah pitaju “jel imate svoj auto?”…ako kazes ne, dobijes odgovor tipa “Hvala vam na interesovanju, mi nemamo organizovan prevoz, dovidjenja”, tj. u prevodu “Nosi se u k***c, nemas cak ni auto…kakav si ti luzer”. One malo finije firme ti izadju u susret (ko veli, tvoj problem sto nemas kola). E sada, amerika je takva da je 1000 km nista za njih…dobri autoputevi i sl, ali je zato 50 km kao nama 400km. Da bi presao 50 km do nekog predgradja, moras promenuti 2 linije L-a, dva autobusa i jos par kilometara peske.

…pa kad je svih 50km grad… a to znaci raskrsnice, semafori, stop znaci, itd itd… :grin:

Pitanje auta kad se doselis ti je kao “sta je starije kokoska ili jaje”: dok cekas da nadjes posao da bi kupio auto, shvatis da ne mozes da nadjes posao ako nemas auto… s druge strane, ici u nabavku je neverovatno - jer ispada da svaki dan treba da kupujes po malo, jer nemozes sve da preneses autobusom. Neznam sta da ti kazem… auto je zaista neophodan ovde.

@dreamerns

a sta je problem uvezi auta?dozvola ?ili nesto drugo nisi napisao

Pa pazi…ima dosta problema. Kao prvo, zivim u kraju u kojem je stvarno super i lepo je povezan…ima samo jedan problem…parking. Cak i ako uspes da ga nadjes, kosta 150-200$ mesecno. Sto se polaganja tice, moras imati svoja kola. Moja zena u zivotu vozila nije, a ja sam pre 12 godina polozio i od tada mozda 2-3 puta vozio auto. Znaci, morali bismo prvo na casove itd. Ne znam koliko to kosta (raspitacu se), ali poznavajuci ameriku…ovde se ljudski rad debelo naplacuje. Trenutno ne zelim da spucamo svu ustedjevinu na auto, casove voznje i sl. nego da ipak sacekamo da se i ona zaposli i koji mesec da malo “usparamo”…pa onda na kreditnu istoriju da ga kupim :slight_smile:

Nikola, zivis u kraju u kome je stvarno tesko imati (i odrzavati) auto jer je tako prometan - devojka mi zivi blizu vas, i znam da stalno pizdim zbog parkinga… garant bi te neko i chuknuo every now and then, tako da… ne znam… kasnije mozda, da, ali za sad mislim da nema potrebe.

Danica bi trebala da nadje neki posao bez presedanja (1 linija do posla) i da sedi dok ne nadje nesto blizu (jer tvoja plata to sigurno moze da pokrije za pocetak, morate se malo stisnuti za pocetak).

Svima koji misle da dodju a nemaju auto preporucivao sam da polazu tamo, bar da znaju da okrenu auto i da voze u saobracaju. Onda ovde kad dodju samo treba opet da poloze, nista vise… Ameri su retardirani (usporeni) vozaci, ovde nas pocetnik ne bi trebao da ima nikakvih problema… u nekom malkice mirnijem kraju od vaseg.

Ako planiras da ides dogodine nazad (kao i svi sto su), predlazem ti da tamo odradis nekoliko casova kad odes ili sa nekim nasim (jer tamo vec imas dozvolu i ne cimaju oko osiguranja)… Ovde bi mogao da vozis po parkingu neciji auto, ali voziti u saobracaju bez dozvole (i naravno osiguranja) je felony, tako da bi bilo problema ohohoj da vozis recimo sa mnom. Ovde se ne isplati da dajes kintu skoli (i da sa njima vezbas legalno po gradu), po mom misljenju… :nene:

Naravno, za polaganje cemo se dogovoriti: dodjes ovamo kod mene (blag saobracaj), odemo zajedno, odradis to na mom autu u mom DMV-u ovde na 2min od mene - nije problem, cim navezbas malo. :grin: Ali da se navezbas, ovde ces da platis mnogo vise nego tamo… zato kontam mozda da sacekate, pa posle 1god da polozis, uzmes auto, preselite se negde mirnije mozda, pa polako… :;D:

da se vratim ja na hranu zaboravio sam dva dobra marketa u Chicagu prvi je

Jerry’s Fruit & Garden
7901 N Milwaukee Ave
Niles, IL 60714

e sad nekom je blize nekom dalje ali treba je posetiti :drool:

i naravno

DEVON MARKET
1440 W Devon Ave
Chicago, IL 60660

ovo je prodavnica za ljude koji su se uzeleli nasih stvarcica:;D: