Dakle danas je bio day off! Ko zna koliko curki je ubijeno, i deo jedne od njih je zaglavio kod mene u supi sa junetinom i povrcem. Tacnije, jedan karabatak… zavidnih dimenzija…
Tako je to izgledalo u tanjiru posle cetiri sata kuvanja na laganoj vatri… e sad ovo na dnu je krupno isecen persun, jer pojedini vojvodjani ne vole to da jedu ali vole da ubace u zenin tanjir…
E sad, ono iz supe sto bi vojvodjani zvali Riendfleish ili rinflajs (a sto izgleda u glavnom gradu zemlje u kojoj smo rodjeni ne znaju sta je - i taman kad sam mislila da nista vise ne moze da me iznenadi…eto desilo se…) - e to ide sa sosom od mirodjije…
Mi naravno dalje od ovog nismo stigli… ono parce od sirote curke je zaglavilo u frizideru, i ceka pilav u subotu… pecenica marinirana sa belim lukom nije stigla na red ali nema veze, ostace za sutra… i naravno, a lot of
I ja sam zahvalna za sve sto mi se trenutno desava (cak i za iskusenja koja mora da nesto dobro znace), malo ne znam kakve sve to veze ima sa curkama ali bar je jedna pomilovana u Beloj Kuci danas…
So, today I’m giving thanks to all people I love - for loving me back without any conditions and for being with me when I’m happy and when I’m sad (thank you for making all my ups and downs so important); to my one and only niece for being so wonderful and unique and for being so much like me (I love you no matter what); to my boss for fighting so badly to get me a bonus this year; to my ex-roommate who told me she’s divorcing trough a Facebook note (thank you for making a very difficult time in my life so special and not only that but actually making it the best time ever); to my maid of honor for putting all our memories on a dvd and for being my friend for all these years; to a special person for…just being special and a sweet little secret of mine :bigkiss: and to my aunt and uncle for making me who I am today… I love you guys!!!
To all turkeys - I’m sorry!
E sad, da prodje ponoc pa pocinje Black Friday ludilo i cica krece u shopovanje!!!
I nije zbog sirotih curki ali Zana je danas prestala da smoking! :bravo: There you go!
Prestala da pusi? auuuu sada cemo jedno vrijeme imati jednog jako nervoznog super administratora… Ala ce da se zakljucavaju teme.. Baniraju korisnici.. itd..
Leba ti…gde ti nadje ovde jogurt. Nisam ni burek video (ali to jos kontam da bi mogao negde naci)…ali gde ima jogurta? Meni to fali najstrasnije, naisao sam na neki kobajagi kefir…kada sam probao, a ono ni K od kefira.
Mi smo svaki dan jeli burek i pili jogurt kod bosanca a kad nas je vide uzmemo par pounda jagnjetine i razvalimo se kuci.
Videcu da nadjem tacnu adresu ali sam siguran da toga ima na internetu a 1000% u serbian yellow pages
Imas jednu nasu radnju u Irving park ulici ali tamo kad se krene van grada (gde ima mnogo bugara i poljaka)
E, kad neces ti da budes mirodjija neko mora:grin:
Milford je i meni bio omiljeni do otkrica Teekanne, varijacije vrsta, ali i mesavina ukusa, moja preporuka Winter time i tzv. bakin od verovala ili ne sljiva:;D:
Ako ih ima u budjavom Tempu u Srbiji valjda se mogu naci i u Kaliforniji.
Kao sto je i Xeg dao link, ti nasi ljudi sa tim burecima i jogurtima…to slobodno mozete zaboraviti ako cete ziveti u gradu.Generalno u Chicago koliko vidim (evo cak je i Xeg dao jednu takvu adresu), svi ti nasi restorani su na 15-ak kilometara od grada. To vam je ovde razdaljina kao 150km u Srbiji. Cisto da dam neko poredjenje, posto je zena pre 2 nedelje isla da pokupi nesto u ikei…to je nekih 20 km od nas. Krenula je oko podneva, vratila se kuci u 19h. Pri tome se nigde zadrzavala nije (cak i u Ikea je bila svega 2 min da to pokupi…nije ni isla dalje po radnji, jer je zurila na bus nazad..da ne propusti).
Hocu da kazem…nije to nesto neostvarivo, ali nije da svaki dan jedes burek i jogurt. Pogotovo, ako imas kola, onda mozes eventualno jednom nedeljno otici. Druga varijanta je da se preselite blize nasima, ali onda ako je posao u gradu…kuku lele…4 sata izgubis na commute.
sto se jogurta tice…onog klasicnog srpskog, tecnog jogurta nema! odnosno ima na pojedinim, retkim mestima…ali najverovatnije ga necete naci. zato, mozete uzeti u svakom supermarketu obican Plain Yogurt, znaci ne vocni koje oni preferiraju, i posto je gust ko nase kiselo mleko, staviti ga u blender i dodati 1/4 vode i izmiksovati…bude skoro ko nas! ostaju cak i one pruge (strije) u casi kad se isprazni, znaci viskozitet, tekstura i ukus mu bude malte ne isti ko Imlekova “kravica”. preporucujem “traditional Pavel’s Yogurt”. to je ruski.
Evo obecao sam ali ne mogu da navatam cimera(onog sto šiša a ne zakupljuje stolice). Cim se pojavi negde pustam adresu i ime radnje. I sms sam mu poslao! Nadam se da cete uskoro piti jogurt (bar vi sto ste u CHI)
pozdrav ljudi,evo mene posle duzeg vremena da vidim sta se desava,a posebno zbog ove adrese sto je slobakg napisao neznam u kom kontekstu je upisana ali ja tu zivim preko puta,nema nista toliko za jelo ovde osim jedne hardware prodavnice mislim da je crafty beaver i jedne pekarice (bar je bila) u koju ja nikad nisam usao.Vidim ima novih clanova koji odlaze lagano za USA.dreamens kako si se ti snasao sta ima novo,ima li klopa dobra u chicagu,jesi li polozio?
Adresu koju sam dao je mesto gde ima bureka i jogurta u CHI. Ja sam tamo bio pre godinu i po, mozda se promenili ali je info.od pre 20-ak dana. Dakle ako moji drugari i dalje jedu tamo onda je to ta pekarica…