Interview DV2015

zanesena, poslao sam 15.6 za sebe i 17.6 za suprugu. Izgleda da je ogromna vecina formular poslala pre toga

da li stizu mail-ovi za zakazivanje ili se status menja na sajtu na kom smo izvuceni kao dobitnici ???

DS260 sam poslala 23.05.2014, ali mislim da to nema veze.

Nisi shvatio pitanje, pa ne treba da se osjećaš prozvan.
Pitanje je bilo upućeno izvučenim iz BiH koji su dobili mail o kojim konkretno dokumentima se radi za BiH. Pretpostavljam da je riječ o istim dokumentima ali prema postovima iz prethodnih godina bilo je riječ da je za BiH potreban Affadavit of support pa me zanima da li je potrebno i za ovu godinu.
Iko?

Izgleda jos niko iz BiH nije dobio poziv za intervju..ja imam CN 7xxx ali sam poslala DS260 20.06. i izgleda je to razlog sto nisam dobila poziv na intervju…procesuiraju aplikacije po datumu prijema koliko sam ja shvatila (naravno u okviru odredjenog cut off-a)i sad vise ni ne ocekujem da ce me pozvati za oktobar nego za novembar ..a od ovih ostalih 12 (koji bi trebalo da budu pozvani na intervju (do CN 8500) niko se nije javio da je iz BiH…ja cim budem dobila mail javicu se :slight_smile:

Hvala na odgovoru filia.
Pretpostavio sam da nije čim se niko nije oglasio… Moj CN je 12xxx a poslao sam dosta prije tebe, čak 09.06. tako da se i ja nadam pozivu za novembar/decembar.

Za BiH nije nikad bio potreban Affidavit of support (kad je u pitanju DV Lottery visa). Pojedinci su nosili samoinicijativno, nigdje nije zvanično navedeno da je obavezno i mislim da (ne)posjedovanje istog ne igra apsolutno nikakvu ulogu pri odluci da li će vam viza biti odobrena. Nama su čak prošle godine vratili i pozivno pismo, uz obrazloženje da im nije potrebno.

Stize email i tu dobijes link gde da proveris svoj status.

Ja sam tražio uputstva za intervju u BiH i evo linkova zvaničnih stranica na kojima i dalje stoji da je za DV Lottery još uvijek potreban affidavit of support.

https://usvisa-info.com/bs-ba/selfservice/us_immigrant_visas

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html

Na drugom linku odaberete Sarajevo i skinete PDF dokument koji je ‘outdated’ jer pominje DS230 i DS2001 formulare koji su potrebni umjesto novog DS260.

Vjerujem da vama to niko nije tražio prošle godine ali me zanimaju i ovogodišnja iskustva. Istina, nema logike da se traži affidavit of support za DV program jer dosta aplikanata nema baš nikoga u USA, kao što je i sa nama slučaj.

Javite se sa ovogodišnjim iskustvima. :book:

Pretražujući zvaničan sajt za useljeničke vize http://travel.state.gov/ u dijelu koji se odnosi na prikupljanje neophodnih dokumenata kada se izabere ambasada u Sarajevu, naišao sam na pdf dokument u kome je obavezan prevod svih dokumenata na engleski.

http://travel.state.gov/content/dam/visas/pk%203%20supplements/SAR%20-%20Sarajevo.pdf

Citiram:

*Uz svaki dokumenat koji u originalnom tekstu nije na engleskom jeziku
mora biti priložen prevod ovjeren od strane sudskog tumača. Prevod mora
sadržavati potpisanu izjavu prevodioca u kojoj se navodi da je prevod
tačan i da je prevodilac ovlašten da prevodi. *

Kao i da je obavezan Affidavit of support:

*Sljedeći dokument je neophodan za sve vrste useljeničkih viza
(uključujući spajanje porodice i viza lutriju), osim za poslovne vize:
- Dokaz o izdržavanju: Osoba koja je podnijela zahtjev za vaše useljenje
u Ameriku mora popuniti formular “I-864, Affidavit of Support” (i, ako je
potrebno, formular “I-864A, Contract Between Sponsor and Household
Member”) za vas, kako bi dokazali da vi i članovi vaše porodice koji
planiraju useliti u Sjedinjene Američke Države, nećete finansijski pasti na
teret Sjedinjenih Američkih Država.
Pogledajte instrukcije uz formular “I-864”, kako biste ga mogli ispravno
popuniti, te pogledajte koje vrste dokaza možete priložiti.
*

E sad, budući da ti kažes da nije obavezno da se prilaže uz ostalu dokumentaciju pretpostavljam da ove instrukcije nisu update-ovane već godinama, pa me to malo zbunjuje dok ne dobijem mail o neophodnoj dokumentaciji.

Ljudi poslao sam u cetvrtak 21.08 mail u KCC da vidim da li sam u procesu i prosledjujem vam njihov odgovor.

“Your forms have been received and pending further embassy review for the continuation of your visa processing. KCC is currently scheduling visa numbers for your region for the month of October. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month.

Pa de cekaj malo covjece zasto zbunjujes ljude na forumu i bez potrebe dizes paniku.

  1. Kao sto si rekao imaces oko decembra svoj intervju i do tad ce ti neko javiti ko je iz BiH koje tacno treba dokumente, a ako ti i ne javi dobices i ti mail aBd i znaces tacno sta ti treba.
  2. Procitaj intervjue iz 2014. I 2013. godine i vidjeces koje treba dokumente, sta su do sad ostali kandidati nosili, njihova iskustva ne treba ti nista bolje a i saznaces bruku informacija.
  3. Ne kaze to samo Via nego je godinama tako da nema obaveze da se nosi ni Affidativ ni pismo, nego neki su kandidati onako nosili misleci da imaju vece sanse, takodjer su pojedini nosili i kartice i slicno da pokazu stanje al nista od toga nije obavezno potrebno.
  4. Dokumente ne treba prevoditi, mogu na jeziku drzave u kojoj ce se obaviti intervju a narocito ne treba tumac da ti ovjeri pa da dzabe bacas pare na njegov pecat, potpis.

Samo polahko, smiri se stici cemo svi na red i proci sve kako treba aBd.

Maki, ne dižem paniku već su ovo bile zvanične informacije na sajtu ambasade - pitanje je bilo samo da li su aktuelne za ovu godinu i to je to!

  1. Super, ako neko dobije mail neka napiše sta treba - to sam i zamolio da se podjeli ako ima neko iz BiH.
  2. Pročitao sam gomilu tema na forumu i zaista ima dosta korisnih stvari, ali skoro svake godine je nešto drugačije (koverta/online prijava, (ne)treba prevod, (ne)treba affadavit…) Na sajtu je jedno a ljudi pišu drugo - to je ono što zbunjuje, pa se prethodni post odnosio na to, da li se nešto promjenilo za ovu godinu.
  3. Drago mi je da ne treba. Kao što sam ranije rekao, stajalo je da je potrebno od strane ambasade pa sam morao upitati - ne vidim šta je sporno u tome?
  4. Ok, još bolje ako ne treba prevod. Drago mi je da smo i to razjasnili.

Sasvim sam smiren samo mi je bitno da se na vrijeme i pravilno informišem o sledećem koraku.

Iskren da budem ni meni nije najjasnije posto sam DS260 poslao jos 21.05. a i broj mi je 9xxx ali nema jos nikakvog maila od KCC. Pisao sam ima i dobio sam standarsan odgovor da je u procesu i da sacekam par nedelja …itd. Vidim da su neki koji su dosta kasnije poslali DS260 vec dobili poziv tj da im je zakazan inter. tako da… i ja sam malo zbunjen. Ali kako mi je rekao jedan od sagovornika “naoruzaj se strpljenjem…”

Informacije o svim dokumentima potrebnim za intervju kao i sve ostale podatke možeš naći na sljedećem linku, a ne na sajtu ambasade

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/interview/prepare-for-the-interview.html

I da, kad dobiješ obavijest o datumu intervju također ćeš dobiti link na ovaj sajt da se informišeš.

SasaVa, ne mozes ni da ocekujes poziv za intervju jer tvoj broj nije jos na redu..pogledaj visa bulletin za mjesec septembar..trenutno obradjuju brojeve do 8500..ti ces vjerovatno imati intervju u novembru a poziv ocekuj u septembru..
http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin.html

Filia kada vi ocekujete da cete imati intervju? U novembru? :beer:

ko bude imao intervju u oktobru mora cekati januar 2015da ode jer je ovo lutrija za DV2015??
ne moze nikako pre?

pa nakon sto su ljudi od prosle godine napisali svoja iskustva, mislim da cemo biti pozvani za novembar ili kasnije iako nam je broj u okviru septembarskog cut off-a..ali nismo znali da datum slanja aplikacije ima veze sa tim..inace bismo mozda i ubrzali ali nema veze..bitno je da budemo pozvani…

Jesi li ti dobio poziv na intervju (ti cini mi se imas najnizi broj)!!!

Zanesena,
ja mislim da mozes odmah poslije intervjua da ides..bitno je samo da odes u roku od 6 mjeseci nakon intervjua…