Interview DV2015

joj to su divne vesti da ne moramo da cekamo 2015 da poletimo !!!

Ma kakva 2015, cim uzmete vizu bezite odatle, sto pre :slight_smile:

U pitanju je fiskalna godina koja počinje 1.oktobra 2014. i završava 30.septemba 2015.

Filia verujem da ce tako i biti. Hvala za bilten i informaciju.

Znao sam recimo za to, ali samo ovom prilikpm da se zahvalim Via, Igormad i ostalim iz stare garde, sto nalaze vremena da i dalje aktivno posjecuju profil, dijele savjete i slicno pa da i mi iz programa 2015 docekamo isto sto ste i vi i da privedemo ovaj proces kraju. :;D:

I da svecano obecamo da cemo pokusati biti bar upola korisni drugima kao i oni nama. Stvarno, ekipo, svaka vam cast!

I mi smo malo kasnije poslali (26.5.) ocekujem da cemo imati u novembru intervju al jos nista ne znamo.

nije mi jasno **ziponja ** zasto ti jos nisi dobio poziv tj mail a imas najmanji broj od svih nas tj visa buletin je debelo presao tvoj broj!

Nisam ni ja 100% siguran, ali koliko kontam gledaju po tome kad su ljudi slali (iako je bilo reci da to nece biti bitno). Ali nema razloga da brinem (nadam se :)), bice u novembru verovatno.

Bice bice :slight_smile: javljaj i narvno ispisi ovde svaki korak do GC-a :slight_smile:

Pozdrav

Moj CN je 6xxx, aplikaciju poslala 12.6.2014. i jos nikakav meil nisam dobila.

Puno srece svima.
I da, iz BiH sam.

Ni ja nisam dobila nikakvu informaciju vezano za intervju. Već se ozbiljno brinem :frowning: Poslala sam im mejl, pitala sam ih da li imaju datum za moj intervju pa čekam šta će mi odgovoriti.

Pozz

Obavještenje ambasade iz Sarajeva

OBAVIJEST: Od 12. septembra 2014. mijenjaju se cijene nekih konzularnih usluga; među njima su vjereničke vize i više kategorija useljeničkih viza. Cijelu listu pogledajte ovdje:

http://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2014/231128.htm

To je bas cudno… Generalno, vidim da samo 2 ili 3 ljudi ima zakazan intervju, a definitivno ima dosta ljudi sa manjim CN od 8500. Mozda zvuci glupavo, ali jeste li mozda pokusali da proverite status na https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(zee0ko2h5fx0hu3tvrko30ba))/default.aspx ?
Ko zna, mozda je interview zakazan, samo iz nekog razloga niste jos uvek dobili mail…

evo ja sam bas sad provjerila i nista…zaista mi djeluje nevjerovatno da su na intervju pozvani samo oni koji su poslali aplikaciju do 20.05. a nigdje nije bilo naglaseno da postoji neki rok (naravno da sam poslala u septembru ne bih mogla da se nadam da me pozovu u oktobru ali krajem maja, juni ili cak juli zaista nema logike)..ovakve informacije smo mogli samo na forumu da vidimo a ja forum jos uvijek iscitavam i masu tema nisam ni nacela (tek sam za njega saznala kad smo izvuceni):nene: ne znam je li neko pratio strane forume..kakvo je tamo stanje..djeluje kao da je nesto zakocilo :smiley:

Dobro bre ljudi, tek je pocelo zakazivanje, imamo jos celu godinu dana, a vi vec u brigama i panikama. Ako tako nastavite, malo ce vas zivih docekati intervju…

Nisam pametan… Ali je moguce da ambasada u BIH ima malo drugaciji nacin funkcionisanja, npr. obavestavaju ljude 15-20 dana pre intervjua… Ma da opet, to bi trebalo KCC da radi. I opet, obzirom da se od ove godine sve elektronski radi mislim da to ko je kad poslao DS-260 ne bi trebalo da ima presudnu ulogu, ipak je CN podatak u odnosu na koji se sve primarno sortira.
Realno, bulletin za oktobar izlazi za koji dan i kad se to desi imacemo crno na belo i definitivni cut off. Ukoliko vas u narednih par dana nakon toga ne obaveste ni o cemu, ja bih, da sam na vasem mestu, zvao KCC da proverim sta nije u redu, znaci nikakav mail nego telefon u sake i KCC i ambasadu, na smenu dok ne dobijem odgovor :==D:

ja sam iz srbije pa jos uvek nista. sami smo krivi sto smo kasno poslali DS260.broj 4xxx.

Iskreno, ako stvarno mislite da trazite odgovore iz KCC, pisite im mail. Odgovorice vam za dan-dva. Ovako ako ih cimate telefonom, otkacice vas…

Drustvo, ne znam sta podrazumevate pod “kasno popunjena aplikacija”…moj cn je 6xxx i ja sam npr.popunila 23.05.,a 15.08. sam dobila email i zakazan razgovor za 21.10.
Palo mi je na pamet da mozda neko nije dobro popunio aplikaciju, pa zato nema obavestenja, ali mislim da samo CN znaci kada ce biti zakazan intervju, a ne datum slanja DS-260.
Ispravite me ako gresim.