Interview DV2015

Ja sam iz Srbije i poslao sam DS 260 jos 21.05. i jos nista nisam dobio mislim nikakav mail. Obzirom da mi je CN 9xxx a cut off je na 8500 nadam se da je to razlog. Pisao sam KCC, mail je stigao posle 8 dana i rekli su da se razmetra i da za par nedelja… itd.. Ne znam sta drugo da kazem…
Ali kao sto mi je jedan od clanova rekao “Naoruzaj se strpljenjem” i tako i radim…citam postove i cekam…

Idi na temu Dobitnici DV2015 koji ste broj i dodaj te podatke koje si sad naveo u tabelu na zadnjoj strani.

Pozdrav SasaVA,naravno da treba da cekas prvo visa bulletin i da se tvoj broj nadje u sledecem uzorku brojeva,pa tek onda mozes da se nadas mail-u kao i ja posto smo slicni broj …bez potrebe si im sada slao mail…

Imam jedno pitanje :slight_smile: Moj muz je nositelj aplikacije, e sad me zanima posto ja nemam svedocanstva iz osnovne skole(izgubila sam ih), a imam iz srednje skole i fakultetska diploma. Jel moram da trazim duplikat za u ambasadu. Sta mislite? jel koliko sam razumela moje obrazovanje nije vazno, nego na nositelj aplikacije.
pozdrva

Dobro si razumela. Nije bitna tvoja diploma, odnosno obrazovanje, vec diploma nosioca. Ja sam kao nosilac imala za sebe diplomu, a suprug nije imao (izgubio diplomu). Niko nije pitao za njegovu diplomu.

Za bilten to OK ali ne razumem kako mislis “da se tvoj broj nadje u sledecem uzorku brojeva” ?!

U sledecem cut off-u od 8500-xxxx sta bude rekao sledeci krug visa bulletina

SasaVA,
ne znam da li si razumela prethodne postove, a suština je sledeća: u oktobru su predviđeni intervjui sa izvučenima iz Evrope koji imaju CN manji od 8500. Izvučeni iz Evrope koji imaju CN manji od 8500 i koji su DS 260 poslali u maju, imaju promenu statusa i dobili su i mail sa obaveštenjem o tačnom datumu intervjua. S ’ obzirom da je tvoj CN veći od 8500, ti nećeš ići u oktobru na intervju, niti si dobila mail sa tačnim datumom intervjua (niti je trebalo da ga dobiješ). U septembru (do 15. septembra) bi trebalo da izađe novi visa bulletin u kojem će biti naznačen cut off za novembar, a vrlo verovatno da će cut off biti iznad tvog CN-a (9xxx) – moja pretpostavka na osnovu statistike iz prethodnih godina. Znači, ostaje ti da ti čekaš visa bulletin za novembar, i ukoliko cut off bude iznad tvog CN-a, ićićeš u novembru na intervju, a tačan datum tvog intervjua trebalo bi da vidiš u svom statusu, a dobićeš i mail sa obaveštenjem o datumu intervjua (mail ćeš dobiti nekoliko dana nakon izlaska biltena za novembar). Strpi se još 7-8 dana do novog biltena, a većina nas ima CN veći od tvog CN-a i mail sa obaveštenjem čekaćemo još mesecima. Sve najbolje, pozdrav…

Hvala na informacijama margos13 tako sam i predpostavio. Uzgred ja sam Aleksandar-Sasa (musko) ali ok u svakom slucaju se zahvaljujem i imam jos jedno pitanje za tebe a to je gde se i kako proverava promena statusa?!
Jos jednom se zahvaljujem i tebi i Spartacus-u na informacijama…

p.s.
Naravno svima zelim da im se ostvari to sto dugo cekaju a to je da dobiju useljenicke vize…bez obzira koliko visok br bio

Na istom mestu gde si doznao da si izvucen i imaj strpljene malo :slight_smile:

Pa tako je vladalo opste misljenje da bi trebao da znaci samo CN, al eto nozda i nije.
Kako da nisu dobro popunili aplikaciju kad se nije moglo ici dalje ako nisi sve popunio i ako nije dobro, a takodjer je misljenje da je ta aplikacija samo reda radi i nije nesto sad posebno tesko da se pogrijesi.
A i da su pogrijesili nesto, a nemoguce, pa nije moglo pogrijesiti par ljudi.
Moje je misljenje da je to nesto kod njih zapelo, jer uvijek nekako s necim iznenade, pa ce vjerovatno javiti za novembar.

Za svaki slucaj, bih preporucio kandidatima ciji je broj do 8500 a nije im zakazan intervju, podjite lagano sljedece sedmice il za par dana da prikupljate dokumente sto trebate, nek ste spremni za svaki slucaj, samo nek ljekarski ostane za kraj.

Dalila, da li su ti nesto odgovorili?
Ja sam im danas poslala meil, vise nisam mogla cekati..:nene:

Odgovorili su mi posle dva dana, međutim nisu mi dali nikakav info za intervju jer sam trebala da, pored ostalih podataka, dopunim i datum rođenja što sam i učinila naknadno tako da se nadam nekom odgovoru sutra ili u utorak. Javljam šta budu pisali. Ubi me neizvesnost :smrc:
Koji si ti broj i kada si poslala aplikaciju? Piši kada tebi odgovore.

Pozz

Naravno javljam cim nesto odgovore.

CN 6xxx
aplikaciju poslala 12.06.2014.
( ne znam kako da stavim da mi ovi podaci budu ispod svake poruke, kao svima vama :udri: )

Dobila sam odgovor:

“Thank you for your inquiry.
Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing”

Tako da mi preostaje samo da čekam i čitam sve teme na forumu :book:

Što se tiče podešavanja potpisa - idi na svoj profil pa na kontrolnoj tabli u podešavanjima uđi u opciju potpis.

I ja sam dobio isti odgovor kad sam im pisao. Bice da samo rade copy / paste

Izasao je novi bilten. Cut-off na 9900

http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin/2015/visa-bulletin-for-october-2014.html

Ne mogu da verujem da su samo tako malo dodali :no:…Pa to onda znaci da bi trebalo za koji dan da ti stigne email sa datumom za ambasadu :obrva: …ti si sigurno u novembru :==D::==D::==D:

Prosle godine je broj za novembar bio 9800 tako da idu istim tempom. :slight_smile:

Ma sve je to ok..ali opet mislim za fiskalnu 2011 je bio 12500, za 2012 je 11000… pa su mogli i sad tako…da pojacaju tempo :obrva: