Interviews DV 2016

Zdravo svima,
ova e ludo sto se slucuva.
Na 18ti bev na intervju vo ambasada, sve pomina vo najdobar, intervjuto so konzulot bese isto vo red. Na kraj ni rece “ok visas confirmed” da dojdam na 23ti t.e vtornik da gi zemam pasosite. Vcera mi rekoa deka ne se gotovi seute da dojdam utre t.e denes, iako site koi cekaa gi dobija svoite pasosi osven mene. Pred nekolku casa mi se javija od ambasada da ne doagam denes zatoa sto ima nekoj tehnicki problem, ke mi se javat tie koga da dojdam po dokumentite.

Ima li nekoj slicno iskustvo?

Update:

Vizite se zemeni, veke se spremame za Iowa.

Srecno na site

Cestitam i sa srecom!

A koji je to bio tehnicki problem zbog koga samo vi niste dobili nazad pasose sa vizama?

Hvala puno,
ne mi rekoa nisto, samo mi se javija da odam da gi zemam pasosite.

Pozdrav dragi forumasi, doslo je vreme da podelim sa vama nase iskustvo sa intervjua :slight_smile:

Prvo cu krenuti od lekarskog pregleda, lekarski smo radili u Smiljanicevoj 22. Prvo sto moram da naglasim jeste da su svi preljubazni, i sestre i doktorka, zaista divno iskustvo. Zakazani smo bili u 9:30, prvo vam izvade krv, naplate pregled ($150 po osobi), uzmu pasose i 4 slike formata 5x5, zatim vas posalju u drugu kliniku da snimite pluca i nama su rekli da se vratimo sa rezultatima u pola 2. Kad smo se vratili, na red je dosao pregled kod doktorke i primanje vakcina (primili smo MMR, tetanus i vakcinu protiv gripa). Na kraju dobijete koverte koje ne smete da otvarate i koje nosite u ambasadu + diskove sa snimcima pluca.

E sad sledi cuveni intervju :smiley:

Kao i vecini i nama je intervju bio zakazan u 8:30, ispred ambasade smo bili oko 8. Na prvobitnom spisku nismo bili, ali su nas naknadno dodali i usli smo u ambasadu. Procedura pri ulasku je vec dosta puta opisana, svu elektorniku ostavljate na ulazu (meni su uzeli i dezodorans) i prolazite slican proces kao na aerodromu. Prodjete kroz dvoriste ambasade i dolazite do zgrade sa salterima, tamo dobijate broj i cekate svoj red. Kad se pojavi vas broj, prvo odlazite kod naseg konzula koji vam uzima dokumenta.

Meni kao nosiocu su uzeli:

Izvod iz maticne knjige rodjenih
Diplomu i svedocanstva iz srednje skole kao i diplomu fakulteta
Potvrde iz suda i policije
Vencani list (imali smo i nas i medjunarodni, zadrzao je samo standardni, nas a medjunardni nam je vratio)
Kovertu sa lekarskog, ne i snimak pluca
Pozivni mail
Fotografije (potrebne su dve fotografije 5x5)
I naravno pasos.

Mom dragom su uzeli:

Izvod iz maticne knjige rodjenih
Potvrde iz suda i policije
Fotografije
Kovertu sa lekarskog pregleda
Pasos.

Nakon toga sledi placanje (330$ po osobi) i uzimanje otisaka. Kada sve to obavite ponovo vas poziva nas konzul i obavestava vas kada se ponovo vracate u ambasadu, mi smo trebali da se vratimo u 15 do 2, posto nam je glavni intervju bio zakazan u dva sata poslepodne.

Naravno nervoza je konstatno prisutna, pogotovo je nama bio dodatni pritisak to sto smo se vancali nakon zakzanog intervjua :slight_smile:

Vracamo se ispred ambasade u dogovoreno vreme, prolazimo istu proceduru kao i prvi put (obezbedjenje u ambasadi je stvarno jako ljubazno), ulazimo nazad u istu salu sa salterima, dobijamo novi broj i cekamo svoj red. Kada se nas broj pojavio prisli smo slateru i poceo je glavni intervju sa konzulkom. Krenula je da prica na srpskom tako da smo ceo intervju obavili na nasem jeziku. Prvo svako procita zkaletvu, zatim slede pitanja. Jedino pitanje koje nije bilo u vezi naseg braka i veze pre braka je bilo samo sta sam ja zavrsila od skole i to je to.. sve ostalo su bila pitanja o nama kao paru.. kad smo se upoznali, kad smo poceli da se zabavljamo, da li smo putovali negde zajedno, koliko ljudi je bilo na svadbi, da li su bili nasi roditelji (imali smo oko tridestak ljudi na vencanju i bili su i roditelji). Zabavljamo se nesto vise od 5 godina a od toga zivimo zajedno preko dve godine. Usledilo je pitanje da li kod sebe imamo dokaze da zivimo zajedno (racuni i slicne stvari), medjutim to nismo poneli (ono sto smo poneli bile su slike pre braka , oko 50ak, slike sa vencanja, prepiske sa facebook-a, skype-a, vibera i sms poruke). I onda nas konzulka upucuje sa saltera u odvojenu prostoriju da tamo nastavimo intervju, mene je zamolila da izadjem iz prostorije, a moj suprug da ostane. Meni je cekanje napolju potrajalo citavu vecnost, ne mogu da kazem tacno koliko su razgovarali unutra ali nije bilo bas 5 minuta :smiley: Nakon toga, moj dragi izlazi i ja dolazim na red. Krecu pitanja vezana za nas zajednicki zivot.. Dacu vam neke od pirmera. Kako nam izgleda spavaca soba, sta smo prethodni dan vecerali, cime hranimo macke, kada sam ustala prethodni dan, gde smo putovali van grada poslednji put, s kim… Meni je postavila manje pitanja, pretpostavljam da je razlog taj sto su nam se odgovori poklapali, zatim me je zamolila da pozovem muza da udje, cestitala nam je i obavestila nas da su nam vize odborene :smiley: Sreci nema kraja!! :1081:

Nakon toga vracate se u cekaonicu, ponovo sacekate da se pojavi vas broj i ponovo idete kod naseg konzula koji vam vraca visak dokumentacije i originale i pita vas na koji nacin zelite da preuzmete vizirane pasose. Mi smo se odlucili da ih pokupimo u ambasadi i nakon dva dana sam otisla da ih preuzmem (ne morate svi da dolazite po pasose, dovoljno je da neko od vas dodje)

To bi bilo to, ja sam se trudila da budem sto detaljnija, narocito zbog onih koji su u slicnoj situaciji kao i mi. Celokupni utisak je dobar, u ambasadi su svi prijatni i generalno je atmosfera prijatna. Ako je sa vasim papirima sve u redu, samo budite iskreni i opusteni i bojazni nema! :slight_smile:

Ejpril88 zelim posebno da ti se zahvalim na pomoci i podrsci i da vam pozelim srecan put, mi se sad bacamo na dalju organizaciju, pa verovatno idemo pocetkom leta :slight_smile:

Ukoliko neko ima pitanja, slobodno pisite, ili ovde ili mi saljite poruke, tu smo da pomognemo koliko mozemo.

Naslov bi bio najkrace opis naseg iskustva sa intervjua.

Moj muz je izvucen na lutriji, a sa njim smo isli moj mladji sin iz prvog braka i ja.

Sam postupak intervjua i i potrebne dokumentacije je ovde vec vise puta opisan, tako da cu vam opisati samo nesto gde se razlikuje. Naravno, kao sto Zoja rece, za sve konsultacije sam tu i rado cu odgovoriti, ako treba nesto iz naseg iskustva.

Dodatak u dokumentaciji:

-Potvrda sa Malte iz policije ( boravili smo u dva navrata na Malti ukupno 10 meseci, po informacija koje smo imalio nije bilo obavazujuce, ali su ga pogledali i pitala nas za to tokom intervjua)

-Resenje o razovdu, za mene.

Mali uvod zbog situacije na intervjuu koja nas je zatekla, veoma mlada sam se udala prvi put. Prvi brak je trajao do 2003, i ja sam sa tada sa dva mala sina otisla (preselila se u drugo mesto i sama ih podigla), ali zbog nemogucnosti da se dogovorimo oko podele imovine, moj bivsi muz je cekao da oba sina postanu punoletna i tek tada pristao na sudski razvod (da covek zna gde ce pasti seo bi i lako je biti pametan posle bitke, ali eto jos jedno odlaganje na nauk nekom drugom).

Epilog ove spanske serije je, da sam mog sadasnjeg supruga upoznala dok sam jos zakonski bila u braku i razvela se posto je moj mladji sin napunio 18 godina.

Iako je on ispunjavao uslov da ima manje od 21 godine, dobili smo tumacenje da se on ne moze smatrati posvojenikom mog supruga, jer je u momentu sklapanja naseg braka imao 18 godina i 7 meseci.

Ovde necu pisati moj sok, ovo je jedan od onih klovnova koji iskoci i cini zivot.

Ali zato cu pokusati da Vam objasnim ponasanje zaposlenih u ambasadi. Procitala sam da su ljubazni, ali to je mala rec da opise njihovu predusretljivost. Ne znam da li je u pitanju selekcija zaposlenih ili izuzetni trening, ali osoblje ambasade se ponasalo tako prijatno, sa puno razumevanje i empatije. Boja njihovog glasa, mimika, pokreti, mislim da rodjena majka ne bi imala tako strpljenja i razumevanja sa nama kako su oni imali. Opisali su nam nacin na koji mozemo dobiti vizu za moju decu, ovog mladjeg do 21 g, a i starijeg.

Sledeca situacija je bila sa DS 260 obrascem. Obrazac smo popunili i poslali 14.05., pratili smo instrukcije i cekali mail sa terminom intervjua. Na intervjuu smo saznali da je trebalo popuniti DS obrazac za sve nas, a ne samo jedan, kako smo mi uradili. Ljubaznoscu i upornoscu sluzbenika ambasada uspeli smo da dobijemo obrazac, koji smo tu popunili na racunaru u cekaonici, ali mislim da je nepotrebna i ta vrsta neprijatnosti ako znate da to mozete ranije uraditi od kuce. Moja greska je sto nisam ispratila temu o popunjavanju obrasca, jer sam smatrala da smo to zavrsili. Pa zato ovo i spominjem u temi intervjua, za nekog ko mozda to nije uradio, jer mu aplikacija tada to nije nudila niti trazila.

Na razgovoru sa konzulkom je bio “sporan” datum mog razvoda novembar 2014. i naseg vencanja februar 2015. iako se vencanje odigralo pre izvlacanje zamolila nas je da potkrepimo nekim slilkama nasu vezu. Kako nista nismo spremili, ponudili smo joj da otvori nase FB profile, iako nismo bas bili veoma aktivni on line, imali smo zajednickih slika sa putovanja, vencanja i sl. Pitala nas je jos gde smo skoro zajedno putovali, mi smo bili na Malti od marta prosle godine, do januara ove, pogledala je nase pasose sa pecatima ulaska izlaska iz zemlje i to bi bilo to.

Dobili smo cestitike i sutradan su nas pozvali, da mozemo doci po pasose.

Hvala svim clanovima i osnivacu ovog foruma na informacijama i podrsci.

U dobrom se ne ponesi u zlu se ne ponizi.

bas mi je drago da ste uspeli, ovo je vrvtno najzamrseniji slucaj koji smo imali na forumu…sto se tice zaposlenih, ja mislim da su ljudi jednostavno takvi ali smo mi navikli na namrstene salteruse pa jednostavno ne mozemo da se naviknemo da postoje normalni ljudi na tim pozicijama

Evo dragi forumasi, samo da javim nakratko da smo supruga i ja ..pozeleniti skroz naskroz..:==D: :1081: Javit ću dojmove sa intervjua u ZG. A SAD oprostite ali idemo to proslavit :beer:

Zoja, nema na čemu, baš mi je drago da ste super prošli. Čitam tvoje iskustvo i opet ne mogu da verujem da su nas na šalteru pitali samo jedno pitanje a to je - kad je rođendan vašeg muža/žene (a venčali smo se tačno mesec dana pre intervjua). Da su nas razdvajali kao vas verovatno bi me strefila srčka.
Svima koji su pozeleneli želim puno sreće u SAD, a ostalima da dobro prođu na intervjuu. Evo, pisala sam malo o svom iskustvu od prijavljivanja do priprema za odlazak, ako nekog zanima:

[http:// http://www.24sata.rs/beogradanka-je-dobila-na-lutriji-zivot-u-americi-i-ima-za-vas-samo-jedan-savet/27075](http:// http://www.24sata.rs/beogradanka-je-dobila-na-lutriji-zivot-u-americi-i-ima-za-vas-samo-jedan-savet/27075)

Moze li mi neko reci u vezi dokumenta “Police Records”.

Negde sam procitao da se za taj dokument kod nas (u Beogradu) trazi tzv. “izvod iz kaznene evidencije” koji se trazi u MUP-u na opstini gde se stanuje.

Na sajtu uputstava (na engleskom) stoji da taj dokument treba da:

-pokrije citav period boravka na ovom podrucju
-bude izdat od prikladnog rukovodstva
-sadrzi sva hapsenja, razloge hapsenja i dispoziciju svakog slucaja

Bio sam u MUP-u, pitao u vezi vadjenja izvoda iz kaznene evidencije, pitali su me za sta mi treba, ja rekao za razgovor za vizu, oni kazu ako je za vizu, onda se uplacuje uplatnica cini mi se 800 din..
Kazu da se popuni neki pormular koji kupim u blizini i uplati uplatnica.

Sada me kopka, obzirom da na sajtu stoje one odredbe koje taj dokument treba da ispunjava koje sam malocas (u istoj ovoj poruci) naveo, da li ja trazim najobicniji izvod iz kaznene evidencije ili treba da im naglasim da mi treba izvod iz kaznene evidencije koji sadrzi sve one odredbe?

Kako se zove dokument koji ste vi prilozili za “Police Records” i da li ste navodili uslove koje taj dokument treba da ispunjava, kada ste taj dokument trazili u MUP-u ili taj dokument podrazumevano sadrzi sve ove odredbe?

Izvod iz kaznene evidencije je sve što ti treba. Ne treba ništa da naglašavaš.

odes u sud palatu pravde i trazis potvrdu da nisi osudjivan, pa odes u sup i trazis izvod da nisi privodjen i nisi pod istragom i to je sve sto ti treba, samo sto se oko 3 4 dana ceka na taj policijski

Cool za clanak, pogotovo onaj deo za izvestaceno i iskreno :). Samo jedna stvar u clanku mislim da nije ispravna, a to je recenica u onom izdvojenom delu: “Nakon izvlačenja u maju, dobitnici imaju rok od šest meseci da uđu u SAD”. Srecno i sve najbolje!

Naravno, lapsus… Nakon izvlacenja u maju, slanja dokumenata, zakazivanja intervjua, lekarskog pregleda malo pre intervjua pa onda vazi rok od 6 meseci od lekarskog pregleda…

Odlican tekst ejpril88! Vi ste bas super prosli u ambasadi, a ja i generalno mislim da je svako iskustvo individualno jer smo svi mi razliciti. Koliko god da sva iskustva koja ovde delimo mnogo znace, mislim da svako treba da se ujedno ogradi od toga, jer svako je prica za sebe i svaki intervju je sklop nekih okolnosti.
U prvi mah sam se uplasila kad nas je razdvojila, ali vrlo brzo sam shvatila da je to u stvari dobro, jer nismo izmislili da zivimo zajedno i da smo pet godina u vezi, tako da u principu, ako ste iskreni tu nema sta da krene po zlu :slight_smile:

O bože, ja tek sad vidim da sam se zeznula za rok. Ne mogu da verujem :slight_smile: aaa sad se nerviram što širim dezinformacije. Slažem se za intervju, ako ste stvarno par nema tog pitanja na kome možete da se zbunite ili odgovorite pogrešno.

Evo, da napisem svoje utiske sa intervjua u ambasadi u Zg.

Imali smo zakazan intrvju u 11h ali sam zamoljen od sluzbenice u telefonskom razgovoru dan prije da dodemo u 10.30.

Dosli smo u 10.20 ispred manje zgrade di se prolazi osiguranje i ostavili mobitele i cd-e sa snimkama pluca, uzeli samo papire i produzili u glavnu zgradu.

Ulazimo u zgradu a kad tamo mi sami, nigdje nikog, nema guzve, mi i security.

Posalje nas taj security na salter 7 i tamo nam ta zena sa kojom sa razgovarao preuzme sve papire koji su joj potrebni (orginale) a ostale (kopije) vrati. Na istom salteru dajemo otiske i onda nas upucuje da na salter 3 da platimo fee i da se vratimo.
Nakon toga nam kaze da sacekamo, cekali oko 10 min. pozvali nas na salter 1 na intervju. Mozda 3-4 min. sveukupno…pitala nas di idemo, adresu, jel radimo sada, sta cemo radit u Usa i to je to.
Dolazimo na salter 7 i nasazena nam kaze da sacekamo do 13-13.30 da ce da me nazove na mob da odmah isti dan dobijemo vizirane pasose i zapecacene koverte.
Da skrati…u 11.15 smo izasli iz ambasade oko 13 me nazvala ta zena da su vize gotove i da ih preuzmemo.

Osjecaj koje smo tada prosli, u tom trenutku su tesko opisivi, znaju oni koji su dobili Green Card a ostalima od srca zelim da osjete taj osjecaj kad im kazu… Congratulation, yours green card is approved.

Cestitam, i nadam se da ce sve vise nas da doceka taj trenutak. Sve najbolje i nasatvite da pisete utiske.

Čestitam psycloud, Zoja, Katja75 i Gromacha! Od srca vam zelim da vam USA ispuni sva ocekivanja!:bravo:
Hvala puno na sjajnim opisima. Zoja i Katja75 kog datuma ste imale intervju (cisto da unesem u tabelicu)?
markoni za kad ti je zakazan intervju?

I na kraju ejpril88 cool clanak, bas lepo da se i o ovome malo pise :grin:

Hvala Tikice :slight_smile: Vidim da si i ti dosla na red da pozelenis! :bravo:

Mi smo imali intervju 24.