Interviews DV 2017

Sretan I ugodan let,kad god odlucite krenut.Eto mi bi zamolili za koju riječ o prvim iskustvima kad se snadjete I sve legne na svoje.Hvala unaprijed I uzivajte u pripremama :??? :beer:

Hvala puno svima na cestitkama! Samo da vam kazem sta nam je uzeto od dokumenata: vencani list original, potvrdu iz SUDA, potvrdu iz mupa, i kopije diplome nosioca zelene karte srednje skole i fakulteta, medical.
Dodatno trazena dokumentacija na uvid samo (van onog standardnog) socijalni broj koji smo dobili na J1, originale dokumenata iz USCIS o produzecima B2 vize, par mailiva koje smo imali sa USCIS oki kasnjenja nekih dokumenata. Sve nam je to posle vracenilo

Supruga i ja spremili smo sledece papire:

1 - Izvod iz maticen knjige rodjenih
2 - Vencani list
3 - Potvrda o neosudjivanosti (MUP)
4 - Potvrda da se ne vodi krivicni postupak
5 - Potvrda o odsluzenom vojnom roku
6 - Svedocanstvo o zavrsenom skolovanju
7 - Pasosi (ponecemo i stare)
8 - Pozivno pismo
9 - Poslednja stranica DS-260
10 - Kovertu sa lekarskog pregleda
11 - Slike - 4kom 5x5
12 - Kopije svega navedenog
13 - Dokazi o vezi (slike sa vencanja, zajednicke slike, screen shot-ove sa FB, Viber-a, Whats app-a, SMS…)
14 - Po 330$

Nadam se da nista nisam izostavio.
:slight_smile:

BTW:
Intervju nam je zakazan za utorak 17. januar 2017. u 8:30.
Lekarski odradili 9.januara u Smiljanicevoj.

Obavezno istapmajte ceo ds260 obrazac koji ste popunili,a ne samo poslednju stranu…za svaki slucaj.

Slican tajming kao i mi - bas je potrajalo. ‘Sa suprugom 100 godina zajedno, samo sada smo se vencali’, a izgleda da smo i obojica ‘iz IT branse’. Da li toliko traje provere veze ili provera digitalnih otisaka tesko je prosuditi. A jes’ taj CNN…

Ako ste licno vozili i na uspesan intervju i nazad, da li se i vama pricinilo da automobil nekako bolje radi u povratku? :w00t:

Pa kolega zelim vam kao i sebi jedno 100k godisnje??? koja IT oblast je u pitanju?:grin:

Ako si dobio i spasio barcode po ispunjavanju DS obrazca onda jesi sve odradio do kraja.

Posle sam stigao na sve strane, i do Bosne i nazad do Novog Sada. Mnogo je bolje isao auto :bravo::bravo::bravo:

Samo 100k? Skoro da toliko imam i ovde i nikako ne mogu mnogo da odmaknem - ni tamo ni 'vamo. Mozda samo joj zimi malo blizi, ali se zato leti odaljim, tako da je godisnji prosek tu negde. :=V:
Elem, u pitanju je aplikativna oblast kalkulativnog tipa.

Pozdrav, suprug i ja smo aplicirali za Zelenu kartu u oktobru 2016. Da li mozemo proveriti nas status nege ili moramo cekati izvlacenje u maju? Hvala:blink:

U maju je uvek izvlacenje.
Malo strpljenja. Jos 3,5 meseca. Brzo ce to…

PZU Primamed Skopje (http://remedika.com.mk/index-vnatresno-sistematski-aplikanti.html), 13.01.2017, 12:00 casot, jas, soprugata i 8 mesecno bebe. Na vlezot od Pirmamed (podolu od vlezot vo Remedika sproti parkingot) ima salter kade se prijavivme i gi dadovme pasosite. Na bebeto ne mu vrsija nikakov pregled. Nas ni zemaa krv, rengen na gradi, mene uroloski bris, na soprugata ginekoloski bris, opst pregled (tezina, visina, pritisok), proverka na kartonceto za vakcini (za ovoj period baraat i vakcina za sezonski grip) i na kraj upisuvanje na podatoci i proverka i zemanje na dokumentite (9 slikicki, USA adresa na prestoj, pismoto za intervju, pasosi, kopii od pasosi, zdravstveni kniski) i na kraj naplata (plativme so platezna karticka) na prviot salter na vlezot (4000 den. za vozrasen, 1.400 den. za dete vkupno plativme 150 EUR). BITNO e sto ni kazaa informacija deka cekale nov ured za ispituvanje i koga ke dosol pregledite ke kostale po 5.000 denari i ke se noselo mokraca. Rezultatite ni kazaa da gi zememe eden den pred intervju ili sabajleto pred intervjuto. Zavrsivme do 13:30 casot. Se nadevam deka se ke bide vo red i intervjuto ke pomine bez problemi. Sekako, detalite i impresiite od intervjuto ke gi prenesam.


Case No: 2017EU00008XXX
DS-260 completed On: 27 JUN 2016
Interview Appointment: January 24, 2017 08:00 AM
Medical: January 13, 2017 12:00 PM
Future destination: Chicago, IL
https://affections.blog/

Zdravo svima. Evo I ja da se ukljucim :naughty:

Pogledajte ovaj klip, gospodin je sve lepo objasnio.

Prezentacija programa Lutrija za zelenu kartu

Ono sto mene zanima, a nije objasnjeno, je o adresi stanovanja u americi. Da li je potreban neki dokaz od prijatelja kod kojih cu ziveti, npr. neki mejl ili slicno? Hvala I srecno svima! :wee:

Ja sam to vise mislio kao za pocetak. I mislio sam godisnje $100.000, sto ce reci oko 8.000$ mesecno. Ako toliko imas ovde, druze sto se selis tamo?:grin:
U Srbiji si Bog sa $2000, drugo sto nama to nije dovoljno, jer sto bi se zadovoljio sa tim kad tamo mogu da napravim $5000 kao Junior

Dobrodošli na forum. Hvala na trudu da postavite link bez obzira sto smo mi, na forumu, više puta spominjali tu prezentaciju. Imate opciju Pretraga da bi lakše došli do potrebnih informacija.
Što se tiče adrese, ne treba Vam nikakva potvrda. Možete čak koristiti adresu nekog hotela…

Hvala, da znam za ubuduce :smiley:
Nalazio sam po forumu da su im trazili dokaz o kontaktu sa osobom kod koje idu. Osobu koju sam stavio u DS-260 formular je prijatelj moje majke pa ga je ona kontaktirala preko fejsa, da li ove poruke mogu da se izloze kao dokaz. Zapravo, jos nisam siguran da li cu boraviti kod tih prijatelja ili ne pa me zanima sta da radim. Iskreno, najvise me plasi ovaj deo pa ako mozete malo detaljnije sta I kako. Pozdrav :smiley:

Ne znam koje teme ste citali, ali samo se aplikantima u Makedoniji trazi Affidavid of support (I-134). Moderator je sve vec odgovorio [post=64056]ovde.[/post] Nemate cega da se plasite, pripremite sva ostala potrebna dokumenta i uzivajte.
Molim da napisete Vas CN, datum slanja DS-260 i drzavu preko koje ste se kvalifikovali za lutriju. Naravno, ukoliko zelite da podelite sa nama te podatke, zbog statistike.

Ti pises o dolarima, ja sam mislio o gramima. :udri:

Nije u pitanju adresa stanovanja, nego prvobitna stvarna adresa za prijem poste. Meni u BG, a kao sto citam i ostalima, nisu trazili nikakav dokaz, samo su pitali kod koga na pocetku idem i sta mi je ona/on. Neki idu kod rodjaka, a neki kod poznanika. Ovu adresu je neophodno upisati jos pri slanju DS-260, tako da mi bas nije jasno u kojoj ste fazi DV-2017. Adresa se moze naknadno menjati (otkljucavanje DS-260, prvi ulazak u US), a mislim da je novina za DV-2018 sto je adresu potrebno imati vec pri prijavi na lutriju.