Jedna zamolba novim clanovima ovog foruma…bilo bi zaista lijepo kada bi uzeli vremena pa procitali teme koje vas zanimaju umjesto otvaranja novih tema koje su vec milijon puta objasnjene. Prije nego sam postavio prvo pitanje na forumu prekopao sam cijeli forum i kad nisam nasao odgovor na svoje pitanje e onda sam ga postavio. Forum se zatrpava glupim i nepotrebnim temama i molio bi administratore da se ukljuce i brisu teme i pitanja koji se ponavljaju.
Ne vredi johnny… Ja sam odustao od bilo kakvih vrsta pomoci. Trudis se, pomognes, onda se nadje neko od juce ko mnogo bolje razume celu proceduru, da “pravi odgovor” koji je diskvalifikacija u najavi za sve koji ga poslusaju…
Nego, kako je u NY? Radite?
Znas li dokle se stiglo sa izvlacenjem? Zadnji je bio Spartakus cini mi se. Od tada nema nikoga da je dobio datum
A znam da ne vrijedi ali ne mogu vjerovati da se ljudi zele seliti u usa a nisu vrijedni procitati teme koji ih zanimaju nego lakse je postavljati stalno ista glupa pitanja.
So far so good
nasao sam posao brzo, u roku 10 dana otkada sam ga poceo traziti, za sada sam jako zadovoljan i sve se razvija kako treba.
Iz prve ruke recite mi kao neko ko je iskusio kako izgleda doseliti se u USA i traziti posao, mozete li mi reci da li je generalno tesko naci posao? Mislim vi ste ga zapanjujuce brzo nasli ali dok ste trazili kako je izgledalo na sta ste sve nailazili i neki savet za ubuduce tj za one koji ce tek krenuti vasim stopama i doci i naravno susresti se sa problemima (oko trazenja posla) koje ste vi prevazisli?!
Nije tema ali eto. Posla ima jako puno i sve zavisi sta zelite raditi odnosno na kojem podrucju. Ja sam nasao isti posao koji sam radio u RH, isao sam direktno na stranice od kompanija i tamo uploadao svoj resume i tako sam dobio posao, takodjer sam uploadao resume i otvorio account na indeed.com (s te stranice tjedno dobijem 1-2 poziva na interview). Da se razumijemo ja sam stvarno imao srece i toga sam svjestan ali ljudi tko zeli raditi posla ima, ako mozete uzmite sa sobom svakako pismo preporuke, prevedite na engleski, jedan od razloga sto sam dobio posao je bilo upravo i pismo preporuke koje sam prilozio.
Nisi ti imao samo srece vec sto bi se reklo i know how. Ako radis posao koji si i kuci radio, nesto znas sto firmama treba…
Znam da nije tema i izvinjavam se zbog toga ali morao sam pitati. Ja sam bio 2009 i bilo je isto tako..bilo je posla. Sto se mog posla tice dosta je trazen e sad…malo se razlikuju metode ali ok..sve se da nauciti u hodu. Preporuka imam radio sam sve i svasta po Srbiji za strane firme pa imam preporuka. Videcu…za pocetak cekam ishod interv. pa cu videti sta dalje…Korak po korak.
U svakom slucaju HVALA vam na odgovoru