Potrebne Vakcine

Ne znam ni ja , brate, ali smatrao sam a i dalje smatram da je cena bila prevelika.
Mislim, ako postoji legalizovani waiver, onda znaci postoji i sansa da se cela stvar uradi i bez vakcina. Inace, zasto samo ne reci nema waiver, uzmi sa vakcinama ili ostavi? Zar ne? Ili je ceo waiver u DV samo farsa? Ne verujem…mada ko zna? Ma videcemo za …23 dana!

Ne znam šta je razlog odbijanja za vakcine?! Da li je to neki strah od posledica, princip ili šta već? Preglede tog tipa ili vakcine ti mogu bilo gdje zatražiti i kad dođeš tamo, ako si ne daj bože bolestan, tako da ne vidim svrhu čuvanja od nečeg što je realnost u svijetu medicine.

Ako ne razumes zasto sam to uradio pored sve ove diskusije ovde na tu temu, ne verujem da ti mogu bolje objasniti. Dalje, u DS-230 Part II, se kaze:

“***Except as Otherwise Provided by Law, ***, Aliens Within the Following Classifications are Ineligible to Receive a Visa. - …who has failed to present documentation of having received vaccination in accordance with the US Law…”
“Otherwise provided by law” je legal waiver, zar ne? Tako da sam jos uvek u zakonom dozvoljenoj “teritoriji”…druga stvar je da li ce se njima to svideti pa ce me odbiti jer pametujem, ili ce mozda misliti da su neki drugi kvaliteti ili osobine koje posedujemo vaznije od toga…

Svakako da je to tvoje pravo da činiš što želiš. I sam mislim da farmaceutska mafija vlada na sve strane, samo ne znam kako želiš ići u tu zemlju koja te tjera na nešto “nemoralno” a u startu se boriš protiv toga. Onda ćeš po toj logici stalno imati otpor i probleme tamo smatrajući nešto zavjerama, iskorišćavanjem i tome slično. Ko može nešto takvoj sili?! Ili prihvatiti ili se povući. Dobro ti i sam kažeš da ne mora sve po svaku cijenu.
Pozdrav!

Konacno je zavrsen i lekarski pregled. Bili smo u Smiljanicevoj. Juce smo zena i ja dali krv i snimali pluca. Nosili smo nase i decije pasose i slike i dali 340$. Danas smo svi isli da uradimo ostatak pregleda. Za decu sam imao kartone o primljenim vakcinama, a nas dvoje smo dobili po dve vakcine. To zadovoljstvo nas je kostalo “samo” 7200 dinara. Ko moze, bolje da nabavi neke dokaze o vakcinama da bi izbegao dobijanje i placanje istih.

Mi smo platili juce 245 US$ za nas cetvoro (Budimpesta)!? Bre, ala deru kod nas! I plus vakcine? Stvarno…

Nama su hteli i deci da daju Hepatitis B vakcine, iako su imali uredne vakcinacijske knjizice…kaze, datumi nisu bili citljivi?!?

mislim da to nema veze sa kartonom vakcinacije, jer ranije generacije nisu dobijale vakcinu protiv hep B koju ste vi sad primili i drugu ste dobili protiv tetanusa
tako da to svakako ne moze da se izbegne

srecno!!!

…ne bih bio tako siguran…ja ovde pokusavam da postanem (ili vec jesam) singularity.

Ja bih zamolila clanove foruma da osim svog licnog misljenja sta je dobro a sta ne, malo cesce podele konkretne informacije. Da, ovo jeste prebacivanje - jer smo imali ovde sledece slucajeve:

Clan Foruma: Dobili smo u Kaliforniji osiguranje za decu posle nedelju dana
Clanovi Foruma: Molimo te kazi kako i sta je sve potrebno
Clan Foruma: Ne znam, ne secam se sad forme, otisli smo znate tamo gde se to predaje, nisam ja to popunjavala
Zana: Jel’ mozes da pitas tog ko ti je pomogao samo koji deo Socijalnog je u pitanju pa cemo da nadjemo dodatne informacije sami?
Clan Foruma: Ne mogu stvarno, ne znam…

Tako isto u vezi ostalih stvari (poslovi vozaca, nalazenje poslova, etc.).
Mene iskreno bas briga sta ce ko da kaze na ovo - cinjenicno stanje je da neki ljudi pokupe na ovom forumu sta im treba, a onda ih nema nigde da malo “uzvrate” pa pomognu onima koji dolaze a i nama koji smo ovde a jos nismo “upali” u takve situacije… Naravno, ovo nije policija i svako moze kako hoce i sta hoce - ali malo nije fer. “Stariji” clanovi verovatno znaju i potpuno razumeju o cemu pricam… Super je da svako od nas ima svoje misljenje i argumente, ali ovaj forum ne postoji samo zbog toga, vec prevashodno da podelimo informacije (zvanicne).

No, da se vratim na ono zbog cega se javih na ovu temu…

Waiver je nesto sa cime cete se susretati skoro svakog dana u USA. Nekad i necete biti svesni toga - kad platite racun, “potpisali” ste waiver da je roba ili usluga u redu, kad odete kod lekara, potpisete waiver da ste svesni rizika od procedura kojima se izlazete, kad potpisete isporuku namestaja u stanu potpisali ste waiver da ste proverili namestaj i da je sve u redu… dakle, to je nesto sa cime cete imati posla skoro svakog dana.

Score, iz tvojih postova nisam razumela da li mislis da je razgovor sa lekarom dovoljan da se odradi waiver, ili nekako to nisi objasnio kako treba. Ne iskljucujem da ti nisu objasnili…

Sto god da je u pitanju, to sto je doktorka zaokruzila na dokumentu o vakcinaciji nije dovoljno - to samo uslovljava dodatnu formu koja treba da se preda pre intervjua u Ambasadi.

Dakle, ono sto je bitno jeste:

Treba da se vidi sa ambasadom koja Forma treba da se popuni: I-690, ili I-601, ili I-602. Trebalo bi da je I-601, proverite.

**Imajte u vidu da ne mozete da izbegnete jednu vakcinu, vec ili sve ili nista. **Takodje, ako postoji prethodni rekord vakcinacije (pogotovo sa skorasnjim datumom) - pripremite argumente. Vas odgovor mora da bude napisan na formi, a pretpostavljam da cete i na intervjuu odgovarati na njihova pitanja.

Takodje, imajte u vidu da se forma I-601 za svakog clana porodice naplacuje po $545.
Toliko od mene…

Hey, to je neverovatno korisna informacija, koju mi zaista nisu objasnili kod lekara. Takodje mislim da je neopevani bezobrazluk da se jedan takav waiver naplacuje i to vise od 500 dolara po osobi i da mi ne pada na pamet da u jednoj takvoj farsi ucestvujem, ukoliko je to zaista slucaj. Obzirom da si veoma obavestena osoba nemam razloga da sumnjam (iako se duboko u sebi nadam da nisi u pravu). Sta to zapravo znaci, da ako platis, onda vise nisi u obavezi da stitis ni sebe ni dete i svi njihovi dusebrizni pokusaji da nas zastite od nas samih vise nisu vazni? Imas pravo na svoju slobodnu volju ako mozes da je kupis? Kakvo nevidjeno licemerje…

Ako neces da platis za vakcinu, ti ili osiguranje, plati za waiver i steta je izvadjena…I posle neka mi neko kaze da nije sve oko para..?

Ukoliko je to istina, meni takva nova zemlja, takav novi dom ne treba, i to cu im i reci i necu im platiti za waiver.

A tebi puno hvala na ovoj informaciji. Nekad su donosioce losih vesti ubijali, ali, eto vremena se menjaju, a i ne verejum da bi meni to bas nesto pomoglo po ovom pitanju, tako da - oprastam ti! :;D:

Ne, stvarno, hvala…

Pozdrav Score
Kog su uzrasta tvoji klinci? Shvatio sam da sobe mladje od 16 ne snimaju pluća…a za vakcine mi baš nije jasno postoji li neka starosna granica?Ja imam klinca od 3god a supruga mi je u 7mesecu trudnoće pa se nadam da neće ništa primati

Molim. Jos jednom bih samo da podvucem da licna razmisljanja i stavovi ne bi trebalo da uticu na konkretne informacije kad je citav proces u pitanju. Zato je sve to i odvojeno na drugu temu… No, ne mislim zaista da placanje neke forme podvlaci automatsko odobrenje. Konkretno, to sto uplatis za waiver ne mislim da znaci da ce biti odobren - placas razmatranje situacije. Isto kao i za bilo koji intervju - platis, ali to ne znaci da ce ti odobriti vizu. Svakako te molim da nas obavestis sta se desava, da bi ljudi koji zele isto da urade znali kakav je proces.

Trudnoca je validan razlog da se ne prime vakcine i to lekar posebno naglasava na formi I-693. Evo sta USCIS kaze o procedurama koje zahteva CDC:

**I am pregnant and do not wish to receive any vaccinations. Do I still have to get them to be able to obtain permanent resident status in the United States? **If you are pregnant, the CDC’s Technical Instructions direct the civil surgeon how to evaluate the vaccines you are able to receive during pregnancy. If the civil surgeon cannot safely administer a required vaccine, he/she will annotate the Form I-693 by marking the vaccine as contraindicated.

CDC Guidelines for Vaccinating Pregnant Women

Ovde je Forma *(http://www.uscis.gov/files/form/i-601.pdf) koja se popunjava u ovim okolnostima. Taj deo je na prvoj strani - druga opcija pod “Check All That Apply” - I seek an exemption from the vaccination requirement… Takodje ovde su i pojasnjenja uputstva o istoj, za vakcinaciju na strani 4.

Bilo bi dobro da svi koji planiraju da ovo urade pronadju nekog ko ima iskustva u ovom procesu i provere koliko je tesko/lako dobiti waiver. Pretpostavljam da negde na internetu moze da se nadje blog ili nesto slicno na tu temu.*

Moji su klinci 4 i 7 godina. Nisu primili hepatitis B kao obaveznu vakcinu jer ona u Madjarskoj nije obavezna ali u US jeste, zato su hteli da im daju.

Sto se tice trudnih zena, Zana ti je vec odgovorila, ja ti mogu reci samo sta ovde kazu o tome kod doktora: automatski “waiver” vise ne vazi ni za X-ray ni za vakcine, sve mora da se posebno trazi i, kako je ispalo, najverovatnije papreno plati, i to bez obzira da li ce oni prihvatiti tvoje razloge za trazenje waiver-a ili ne.
Kada odbijes/ne ispunjavas bilo koji deo uslova koji su propisani, automatski si “inadmissible” i moras da popunis poseban formular “application of Waiver on Grounds of Inadmissibility”, i u njemu objasnis sta i kakav je tvoj problem i kako ih molis da te prihvate sa tvojom “greskom”, sta god ona bila.
Tuzna prica…

…znači ženu trudnu(8mesec) na X-ray+vakcine ili da popunim “waiver” I 601 i platim 545$…možda mi je bolje da odložim interviju za januar…

Da, ja licno bi ih najradije poslao zbog toga, ko sto rekoh, tamo gde sunce ne sija, ali cu izgleda morati da progutam i ovo sa najvecim nezadovoljstvom zbog familije koji su vec u glavi izgradili 20 miliona $ vrednu “kucicu” u Malibuuuu, ali cu i ja ponovo odloziti moj intervju ovaj put za par meseci, verovatno takodje za januar.

Pitanje je isto koliko vremena treba da se taj waiver odobri?

Žana, da li ti mozda znas, bar otprilike? Mislim, bar u mom slucaju, ne postoje dokumenti koji se mogu priložiti da bih dokumentovao moje verovanje? Na osnovu kojih elementata ce odluciti da li da mi dozvole waiver ili ne?

Kako funkcioniše to odlaganje,odem lično,telefonom…ja odredim datim u mesecu ili oni kad je slobodno?

Ukoliko ti je odredjen tacan datum intervjua, znaci sve kompetencije su prenesene sa KCC na ambasadu, pozoves ambasadu telefonom i kazes im svoj broj i za kada zelis da odlozis intervju -to je sve.
Ako si izvan USA, onaj waiver se podnosi u ambasadi, pa bi mogao u isto vreme da ih pitas kakva je procedura za predavanje istog, ukoliko ti je to namera, kako se placa i kakva su dokumenta potrebna da se priloze u tvom slucaju, i koliko traje odobravanje waivera. Postoje i neke situacije kada se waiver fee ne placa ali ne znam u kojim slucajevima.

Hvala Score
Meni ustvari više odgovara da odložim interviju.Nezračim trudnu suprugu,uštedim 545 $ i na miru (krajem NOV početkom DEC) sačekam prinovu,pribavimo potrebnu dokumentaciju za novorodjenče (da i njega uvedemo u proces) i krajem JAN ili početkom FEB interviju!..naravno prethodno lekarski,tada će i supruga moći na x-ray…iiii…NEMA PROBLEMA:bravo:

Dakle, time je tvoj problem resen! Sretno ti bilo! :;D: