UPRAVO TAKO ![]()
Nisam sigurna za dokumente jer mislim da je izjava o tvojim razlozima dovoljna, medjutim mislim da ce tebi nesto drugo da bude problem a to je āinconsistencyā. Oni imaju svoje tumacenje u vezi sa waiver-om; oni razumeju tvoja prava i odluke, takodje ocekuju i od tebe da razumes da imigracija nije pravo vec privilegija. Kao sto ti ocekujes da onaj ko ti ulazi u kucu postuje tvoja pravila, isto ocekuju i oni.
Ti si sam napomenuo da deca imaju uredan rekord vakcinacije, s tim da je jedan datum nejasan. Stavi se sada u njihovu situaciju: oni zele da znaju sta se to promenilo u medjuvremenu, u tom periodu od poslednje vakcinacije - a da ne izgleda kao da se pritivis samo jednoj vakcini vec svakoj i da ne izgleda kao da samo hoces da se provuces za intervju. Oni kazu da mozes da si protiv svega ili niceg - sta treba da se desi ako ti daju waiver a ti ili deca kasnije primite neke vakcine ovde?
Na kraju ce sve da se svede na njihovu analizu toga sto ti kazes: da li si iskren ili ne. Jer, po njihovom tumacenju:
āEven if these beliefs accurately reflect the applicantās ultimate conclusions about vaccinations, they must stem from religious/moral convictions, and must not have been framed in terms of a particular belief so as to gain the legal remedy desired, i.e. , a waiver under section 212(g)(2)(C) of the Act. While an individual may ascribe his or her opposition to vaccinations to a particular religious belief or moral conviction that is inherently opposed to vaccinations, the question then turns to whether that claimed belief or moral conviction is truly held, i.e. , whether it is applied consistently.ā
Na osnovu svega ovoga, ti njima treba da dokazes da sve to ne pricas samo da bi dobio waiver vec zato sto to zaista mislis i delujes u skladu sa tim. Kako to dokazati ako ti deca imaju skorasnji rekord - zaista ne znam. Ako od tog datuma od poslednje vakcinacije imas dokaz da ste odbili nekoliko vakcinacija to mozda moze da pomogneā¦opet dolazimo do onog njihovog āsve ili nistaā.
Ne znam stvarno sta da ti kazem, jer je njihovo tumacenje kao sto smo vec diskutovali:
āCase law notes that the individualās religious beliefs must be balanced against the benefit of society as a whole.ā
Sta da ti kazem: ako zaista mislis da Hep B i Tetanus vakcina su takvo zlo, onda probaj da to odradis i imaj u vidu da je njihovo pravo da odlucuju ko ce da se useli u zemlju. Mozda im ove dve vakcine nisu bitne, a mozda i njih spopadnu āprincipiā. Procitah juce da je jedan tip unajmio advokata i uspeo, a isto tako procitah da niko od onih koji je na jednom forumu probao da dobije waiver nije uspeo.
Ovde ti je USCIS tumacenje, pa vidi sta ti je raditi.
Znam da me ne pitas za licno misljenje, ali ja bih ih primila (kao sto i jesam, ne dve vec SVE) i zavrsila tu pricu⦠a kasnije se ovde bori za svoje principe, ko ti brani. Nisu to ne znam kakve vakcine - Hep B i Tetanus, ajā sad pa stvarno sta moze da ti se desi?! Stvarno mi nije jasno, ovde nisu u pitanju ne znam kakve vakcine, nije mi jasno zasto ides toliko glavom kroz zidā¦
Za one koji se dvoume oko vakcina Å”ta i kako, evo zvaniÄnog stava:
Svaka cast na informaciji. Samo bi da dodam moje iskustvo. Imali smo zakazan intervju tako da na dan intervjua beba nije jos uvek napunila 6 meseci i u Smiljanicevoj su nam rekli da je to dobro jer bi morali bebi da daju vakcinu za sezonski grip. Ovako smo je postedeli bockanja.
Ne razumijem se baŔ u engleski,po ovome Ŕto vidim svi koji dobiju vizu bi trebali nekoliko vrsta cjepiva primiti ili�
ako se nisi dugo vakcinisao i nemas dokaz o vakcinaciji (knjizica, karton vakcinacije) onda da, ali samo odredjene vakcine.
DTaP, Influenza (ako je vrijeme gripe) su najcesce koje se daju. I dodatno naplacuju na ljekarskom za vizu, znaci provjeri, ako ti sta fali prema spisku primi u domu zdravlja prije ljekarskog jer ce te doci jeftinije.
Ne znam da li je bilo ovo receno ali ajde da kazem u slucaju da nije. Oni koji nemaju svoje kartonce vakcinisanja, mogu da izvade potpuno besplatno u svom domu zdravlja. Tamo vam daju papir koje ste vakcine primili i stave pecat i potpis tako da mislim da bi to trebali da uvaze u ambasadi.
U ambasadi se uvazava samo papir iz ordinacije u kojoj radite lekarski, pa sve da ga je potpisao i ministar zdravlja
Ako niste nikada primili ni jednu vakcinu/nemate dokaz, ono sto cete sigurno i samo primiti je:
- Tetanus
- MMR
- Vakcina protiv gripa
Svaku od ovih vakcina mozete dobiti u svom DZ i nema potrebe placati ih 6.000 dinara, kuna, KM ili sta vecā¦
Nadam se da sam malo pomogao i pojasnio. Sve u svemu - nista strasno.
Meni su rekli prilikom zakazivanja lekarskog pregleda da su potrebne sledece vakcine:
- MMR
- Tetavax
Ili dokaz (kartoncic iz knjizice), da ste primili vakcine. A sto se tice vakcine protiv gripa, ona ne treba da se primi ako imate lekarski pregled posle 1. maja. Jer u to vreme vise ne postoji epidemija gripa. Tako su mi rekli.
kada sam ja obavljao pregled u Smiljanicevoj, poneo sam zdravstveni karton sa sobom u kome su bile sve vakcine. Kod mene su vakcine istekle pa sam zbog toga primio obe vakcine. Mada iskreno bolelo me je dupe sta treba da primim i sta ne treba od tih vakcina. daj bockaj sta god samo da odem odatle :naughty:![]()
Meni je doktorica u BL rekla da ne treba da primim nijednu vakcinu⦠Revakcinacija za MMR mi je obavljena 1998. ali doktorica nije spominjala niŔta o obnavljanju te vakcine, nego je rekla da je to sve zavrŔeno. Da li ipak treba da primim MMR ili ne?
Nase iskustvo na lekarskom pregledu u Skenderbegovoj vezano za vakcineā¦Ko nije primio za tetanus i MMR u zadnjih deset godina,primice.Sto se dece tice,tu je bilo malo frke.Zapravo,starije dete(12god) je trebala dobiti vakcinu za hepatitis B,koja je obavezna od 2005.U skoli je pocela vakcinacija dece prosle nedelje ali je ona bila bolesna i nije primila.Zvali smo ordinaciju u Skenderbegovoj i rekla nam zena da se sastoji iz tri doze i da je bolje da primimo sve tri doze u USA jer planiramo u junu da idemo. Kada smo dosli na lekarski,doktorka nije mogla da zavrsi njenu dokumentaciju bez primljene bar prve doze te vakcine.Tako da smo danas primili i poslali mailom, a naknadno cemo pokupiti dokumentaciju sa lekarskog za dete.Eto,cisto da znateā¦
Ja sam danas iŔao u Gradski zavod za javno zdravlje u 29. Novembra i tamo sam primio vakcinu za tetanus i u Instut Batut u Beogradu za MMR vakcinu. Antitetanus vakcinu sam platio oko 1200 din, a MMR 1515 din. U Batutu mi je popunjen karton o primljenim vakcinama i u kartonu je upisana i vakcina koju sam primio u 29. novembra.
U Batutu je nekoliko momaka pre mene takoÄe primilo MMR i u pitanju su ljudi koji bi trebalo da idu da rade na brodovima (za rad na brodu takoÄe traže MMR).
Mi smo u Skenderbegovoj platili 4050 din. za dva MMR i jedan tetanusā¦mislim da su jeftiniji od Smiljaniceve.
Sta rade sa decom koja zbog alergije na jaja ne mogu da prime MMR?
Mislim da sam negdje procitao da postoje vakcine koje se ne uzgajaju na jajima. Mada, mozda i grijesim.
U svakom slucaju javis se ovlascenim ordinacijama i konsultujes se sa njima.
Ljubazni su i spremni da pomognu i objasne
Hvala puno.
Moram jos videti sa nasom doktoricom da dete primi sve sto treba, jer smo malo kasnili, i da mu ne skrkaju sve odjednom.
Cao svima, nova sam ovde pa me neke stvari nisu bas jasne :nene: Tek smo aplicirali, jos uvek nismo izvuÄeni. Moj sin nije primio MMR vakcinu,zapravo potpisala sam saglasnost da je ne primi zbog mogucnosti da izaziva autizam kod dece. Zanima me tada ce ( ukoliko nas izvuku) imati oko 3god da li ce insistirati da mu je daju (ona se prima sa 12m) i da li uopste imamo sanse za imigraciju ukoliko dete nema jednu vakcinu? Da li je neko imao sliÄan sluÄaj? :smrc:
Zdravo drugari, evo i ja da stavim nase sveze iskustvo u vezi vakcina. Suprug i ja imamo 23 i 24 godine i prema zakonu nase drzave smo redovno vakcinisani. Medjutim, Americki zakon je drugaciji i vakcine vaze 10 godina i ako nam je isteklo ove godine, moramo opet da primimo. Dom zdravlja ne moze da nam da vakcine jer po zakonu to nije moguce i poslali su nas u javni zavod za zdravlje. Tamo su nam rekli da mozemo da dobijemo vakcine i da ih platimo, naravno. Takodje, isli smo i do apoteke po vakcine za grip i odneli njima da nam apliciraju. Cena sve tri vakcine je 2500 po osobi, takodje daju potrebnu potvrdu. Eto, mozda nekom pomogne nase iskustvo. :naughty: ![]()
Evo jednog saveta za sve koji treba da prime vakcine i spremaju se za intervju - primajte vakcine sto pre, da ne biste prosli kao mi!
Ja sam valjda od onih retkih koji su imali reakciju na vakcinu, i dobila grip od vakcine protiv gripa! Temp oko 39, upala grla, uzasā¦
Nisam bila u stanju da odem na lekarski kada smo imali zakazano, a moja dr mi je rekla da nikako ali nikako tako bolesna ne primam jos i mmr, tako da smo morali da odlozimo lekarski, ali i intervju. :smrc: