tadaaaa

Pozdrav,

imam dva pitanja vezana za dokumente koji su potrebni za intervju..

  1. Pasoš - supruga je proslu sedmicu predala za novi pasos.. i problem je sto su joj uzeli stari pasos. Ja sam zaboravio da joj kazem da ga ne predaje jer mislim da sam negdje procitao da treba pokazati i stari pasos na interjuu. Jel ovo tacno? I ima li neko savjet jel mozemo dobiti ovaj pasos natrag? I mozemo li proci intervjuu bez tog starog pasosa? Ili moze li se dobiti neka potvrda da su nam oni uzeli taj pasos? Ja sam predao pasos par dana poslije nje i meni su samo udarili par pecata sa znakom Ponisteno na stari pasos i uredno mi ga vratili.

  2. Certifikat iz policije. u posljednjih par godina sam mijenjao cesto adresu unutar jednog grada. Tako da sam promijenio par gradskih opstina. Da li mi treba certifikat iz svake od ovih opstina ili najnormalnije predam samo jedan iz opstine u kojoj sada zivim? Supruga je zivjela u 2 razlicita grada od svoje 16 godine, ali oba su u BiH. Da li su joj potrebna uvjerenja iz policije za svaki grad u kojem je zivjela ili samo potvrda iz opstine u kojoj trenutno zivi?

Hvala.

Lande ne trebaju vam stari pasosi, to sam ja spominjao da ih mozemo poneti kao dokaz duze veze u nasem slucaju jer smo zajedno putovali.
Trebaju vam potvrde iz suda i iz policije (tako je kod nas), potvrda iz suda potvrdjuje da trenutno nisi u nekom krivicnom postupku a iz policije da nisi bio osudjivan i zatvaran u toj drzavi. Ako si bio zatvaran onda ti treba i zatvorski dosije. To sve vadite po komad za svaku drzavu u kojoj ste ziveli vise od 6 mes. od 16. godine. Znaci trebaju vam po jedna potvrda iz opstine (ako se takva potvrda izdaje kod vas) i po jedna iz policije.

Posto si ti izazivao saobracajne udese u BiH tebi ce u USA biti dozvoljeno samo da vozis kolica na aerodromu i u hipermarketu:grin:

treba ti samo stari pasos ako si isao u ameriku da bi videli da li si, kad i kako usao i izasao iz amerike.
Stari pasos ce ti vratiti sa novim, tako je bilo i kod nas a sada ne uzimaju stari jer jos vazi.

mi smo u bgd vadili nove pasose,stari su nam samo ponistili i vratili probusen.a u ambasadi na razgovoru nam nisu trazili taj stari.jos jednom ponavljam da sam tri zadnja puta odbijan za turisticku vizu (jer sam zadnji put ostao skoro 6 meseci,imao sam boravak odobren sest mes.pa im je bilo sumnjivo da sam mozda radioi tamo i slicno),ali eto mi smo prosli,cak me nisu ni pitali za taj boravak.bilo je opusteno.znam,znam to sad tako izgleda.to;iko ,ako mozemo jos nekako da pomognemo,pitajte.

Dreamerns i ja smo nosili stare psaose kao potvrudu da smo duze vreme zajedno i da smo zajedno putovali… njih u ambasadi marili za to… samo spremite dobar album sa slikama :D. Pasose nam nisu ni pogledali samo su album odma zgrabili :book: i listali pred nama na intervju.

nas nisu pitali ni koliko smo zajedno ni nista…a vencali smo se tacno mesec dana pre. al za svaki slucaj sam ponela slike, i to na usb-u, koji su mi oduzeli na ulazu :grin: hahah

mi smo se vencali tri meseca ranije… naravno da ce svu elektroniku da oduzmu na ulazu :smiley: Imali smo hard copy