Visa Bulletin

Moj savjet ti je da i pored diplome faxa poneses i diplomu srednje skole..

Kad sam zvala ambasadu rekli su mi samo diploma fakulteta,t.j. najviseg zavrsenog stepena.Srednja skola je minimum koji se treba ispuniti,ispod toga se ne moze, sve preko toga je ok.Mozes poneti diplomu srednje skole ali mislim da ce ti traziti samo fakultetsku.
Inace i ja jedva cekam informacije o drugim kovertima i iskustva sa intervjua.
Sve pozdravljam i zelim nam svima puno srece!:):):slight_smile:

Btw, jeste li poceli sa prikupljanjem dokumenata i prevodjenjem? Izvinjavam se ako je ovo vec negde pisano, nisam primetila…

Ja bih volio nekako naci vakcine koje sam dobio kao klinac..
jer nemam karton…nestao u ratnom vihoru..:frowning:
a ne daje mi se lova na ponovno cijepljenje.. a sto se tice dokumenata.. ja jos nisam..

Vec smo pisali o tome ali bice sada lakse da prvo isteramo do kraja vas slucaj:)
Sacekaj ~10-15 dana pa ako ne stigne koverta pozovi KCC, pretstavi se lepo i zamoli ih da ti kazu za kada ti je zakazan intervju jer si u Visa Bulletin-u videla da je to negde u oktobru. Oni ce ti tada reci tacan datum i od tog trenutka ti vise nije bitna 2. koverta. Kad stigne - stigla je a i ako ne stigne onda je izgubljena u putu ali znas datum intervjua i samo kontaktiras svoju ambasadu.
Samo hrabro i srecno:)

ja i zena verovatno “padamo” u prvoj nedelji oktobra -nizak broj 00000XXX; sve smo spremili osim lekarskog ;nadamo se da ce sve biti OK ali nema neke narocite panike ni iscekivanja (brine nas najvise kriza u US ) svi nasi prijatelji koji su tamo “lelecu” kako je mnogo lose -savetuju nam Australiju kako bolji izbor ;puno srece svima ;

Vi to tako objasnjavate kao da je dobivanje vize prema mom broju to sto posto sigurno. Meni jos nisu jasni ti postoci i zato ni drugima koji me pitaju za ovo neznam sto bi rekla, jer nisam sigurna da cu dobit datum za intervju.

U svakom slucaju skupili smo sve dokumente, potvrde o nekaznjavanju, iz ministarstva pravosuda i iz opcinskog suda prema mestu prebivalista. Isto tako rodne listove koje nazalost nisam mogla uzeti na engleskom (medunarodni formular je na francuskom jedino - navodno se to priznaje vani, ali nisam ja sigurna da bi ovi ameri to prihvatili, sta njima znaci francuski) tako da sam ga uzela na hrvatskom (od tamo sam) i mislim ga ovde u Makeodniji prevesti na engleski. Samo se nadam da ima sudski tumac koji moze to napraviti sa hrv. na eng. U Hr je to dosta skupo pa sam mislila jeftinije to napraviti ovde. Takoder i potvrde o nekaznjavanju, te diplome planiram prevesti ovde u Skopju. Ako ne, izgleda da ce sve trebat da se salje natrag za HR.

Ja na srecu imam svog karton vakcinacija, nadam se da ce i suprug nabaviti svoj, a za sina imamo jer je roden tu. Nadam se da ce to ustediti neku vakcinu ovde da ne placamo.

Mozda ova devojka od Skopje moze da mi pomogne u vezi sudskog tumaca za hrv na engleski jezik.

Jeste tamo odredjena ekonomska kriza ali one krize koje smo preziveli na ovim prostorima su etalon. Ove nase ExYu zemlje su i dalje u ogromnim krizama tako da je Americka maciji kasalj.
Sve ce to proci u USA, sredice se, a i da ostane ovako meni je i to super.

Koliko je to super ne znam bas.. ljudi sa svakom platom strahuju oce li dobiti i otkaz. To je malo frustrirajuce, ali kao sto kazes, poslije balkanskih ratova i krize koju smo prosli bit ce nam maciji kasalj navici se na to..

Naravno da mogu. Ako si mislila na mene.
Poslacu ti svoj mobilni na licnu poruku i bilo bi midrago ukoliko mogu da pomognem. :wink:

Kolja, ti si sa ovih prostora zato nemoj da se plasis americke krize, sigurno nece biti kao ovde…A ti koji stalno kukaju sto se ne vrate ovde da vide sta je “lelek”:slight_smile:
Samo ti guraj napred!:):):slight_smile:

Za Stizeljeto - neznam da li sam pravilno razumela tvoj post ali budi pazljiva sa potvrdama: mi smo otisli na interview sa potvrdama iz suda i nisu mogli da nam izdaju vizu zato sto njihova potvrda obuhvata poslednjih 6 meseci a od policije tvoj celi zivot. Morala sam direktno od nacelnika policije da zatrazim uslugu da sve bude zavrseno za jedan dan kako bi smo dobili vize na vreme pogotovo sto sam se ja selila nekoliko puta i trebalo je da kontaktiraju i te policijske stanice za proveru… Sva sreca pa nas nisu odbili odmah zbog nepotpune dokumentacije. Poz

[quote=“Zana,post:32,topic:170”]
Za Stizeljeto - neznam da li sam pravilno razumela tvoj post ali budi pazljiva sa potvrdama: mi smo otisli na interview sa potvrdama iz suda i nisu mogli da nam izdaju vizu zato sto njihova potvrda obuhvata poslednjih 6 meseci a od policije tvoj celi zivot.

Mi vec 4 godine zivimo u Makedoniji, inace smo iz Hrvatske. Izvadili smo potvrde iz opcinskog suda (tocan naziv dokumenta je: Potvrda o nevodenju kaznenog postupka) i od Ministarstva pravosuda (Potvrda o neosudivanju iz odjela za kaznene evidencije) Ne pise dali su to podaci za zadnja 6 meseca ili citav zivot. Uglavnom to su 2 dokumenta koja traze u Americkoj ambasadi u Zagrebu. Tako da su to sigurno isti dokumenti koji vrede za Skopje.

Ali mene muci druga stvar, ovde su mi u Americkoj ambasadi odgovorili da Makedonija ne izdaje uverenja iz suda i policije za strance. Tako da neznam kako onda da donesem tu potvrdu o nekaznjavanju jer tu smo ziveli 4 godine, znaci vise od 6 meseca. Verovatno cemo to morati ponovo proveriti u ambasadi ili negde drugde. Ili odnest taj email u kojem mi kazu da Makedonija ne izdaje potvrde da se opravdam ako me zatraze.

Jesi li se raspitala u glavnoj policiskoj stanici. Onu kod nacionalne televizije gde se vade pasosi, l.karte…
Ja sam tamo izvadila policiski sertifikat koji su mi izdali za 10 dana od apliciranja. Platila sam nekih 350-400 denara. Na njemu ne pise dali je za 6 meseci ili za ceo zivot. Jednostavno potvrda da nisi zavedena sa kriminalnim dosijeom.
Oni mora da izdaju to i za strance. Po mojoj logici pre ce policija da izda takav dokument (u suradnji sa Interpolom, europolom… :wink: ) nego sud.

Za stizeljeto:
P.S. U kom sudu si ti izvadila potvrdu? Ocinskim II ili neki drugi? Koliko je trajala procedura i kolko te je to kostalo?"

Potvrdu o nevodenju postupka protiv mene i muza sam izvadila u opcinskom sudu prema mestu prebivalista (koje pise na licnoj karti) To je kostalo oko 300-400 denara (30 kuna) i izdaje se odma. Popuni se formular, uz kopiju licne karte i dobiva se potvrda odma. Isto za potrvrdu o neosudivanju iz kaznene evidencije ( U HR je to u Ministarstvu pravosuda, a u Srbiji kolkko vidim po postovima se kazneni odel nalazi u MUPU)

Pokusat cu potvrdu iz kaznene evidencije potrazit u glavnoj policijskoj stanici, ali mislim da je mozda ipak tocno da se to ne daje za strance.

Jel neko od vas dobio ovakav odgovor od KCC/a?

Your case number is now current for interview processing. You may contact KCC after 7 to 10 business days for information about a possible interview date. Once the interview date has been scheduled, you will receive a notification letter from KCC

Naime, ja sam ih pitala jer moj broj 5xxx je current u oktobru i mislila da cu dobit odgovor dali su primili moje dokumente i dali mi mogu reci datum za intervju. kad ono :confused::(:eek: Bas sam se razocarala. VEc je proslo 10 dana od izdavanja Bulletina za oktobar i cudi me da nemaju datum za mene.

Jel to znaci da zapravo necemo dobit priliku za intervju? POMOC!!!

Stizeljeto… kakva je to panika u vasim redovima?
opusteno.. oni jos ne znaju datum vaseg intervjua.. i lijepo su vam rekli da sacekate jos 10tak radnih dana.. i onda da ih ponovo pozovete.. ako ne dobijete do tada kovertu..

Jos nisam nigdje vidio da je neko dobio drugu kovertu.. zato samo opusteno i uzivajte.. i ucite engleksi
:slight_smile:

hvala na utjesnim rijecima, landlord!
Malo sam se prepala jer sam ocekivala da mi kazu jel su dobili ili nisu moje dokumente, a ono oni mi zapravo nsita nisu rekli.

Ali nadamo se najboljemu pa sto bude :cool:

Nemojte da ste tremarosi (jedva cekam da i mi budemo:D), evo prenosim vam jedno sveze iskustvo - od danas:

***Thank you for your inquiry.

An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy of Ankara on October 8, 2008. A notification letter will be mailed to you from KCC within the next 7-10 business days. Please direct any further questions regarding the processing of your case to this embassy


CN: 2009EU00000XXX
23 April 08 : NL Received
10 May 08 : Forms sent back to KCC
12 May 08 : KCC received the forms
Waiting for 2nd NL***

To je ucesnik iz Turske ali verujem da je i kod nas tako, znaci osim kolje ne verujem da ce iko od vas biti u prvoj polovini oktobra.

I ovo je koristan odgovor drugom trocifrenom ucesniku:
Oh, I was also told that my letter has not been mailed yet, and will be mailed out in 3-5 business days. They said if I do not receive the letter in 4-6 weeks notify them and they can resend it via email… Will my luck, I’ll be requesting the letter by email…guess that’s the disadvatage of having the interview so early

Kao sto smo i znali - ako 2. koverta ne stigne nema mesta panici, u levu ruku crvenu tableticu a u desnu zutu:p

Bravo! Ovo je izvrsno, nzaci da pocinje polako!

Nek nam je sretno svima!