Visa Bulletin

Na istoj stranici gledam da je jedan sa brojem 4xxx iz Evrope dobio intervju 1. oktobra :slight_smile: i neki iz Afrike troznamenkasti npr. 1.10. :confused:

Proucavajuci visa Bulletin svaki dan, primetila sam da ponekih godina cak i ne idu brojevi iznad 19k npr. 2002. ili 16k 2005… Da li to znaci da tih godina dodeljuju manje brojeva za evropu ili ima puno onih koji ne idu na interviju?
Da li moze da se dogodi da i ove godine bude pozvano manje brojeva i da mi sa vecim brojevima ne odemo na interviju? :confused:

Moni mislim da imas sanse mnogo vece ove godine nego inace -mislim da ce dosta ljudi odustati od citave procedure za GC iako su izvuceni (narocito iz EU) zbog ekonomske krize u US ; tako da ovde iz Evope ce ici do tvog broja vrlo verovatno i preko njega za par hiljada -inace svka godine sve vise GC ostaje neiskorisceno -mislim da sad oko 10-12% ljudi manje ode nego inace -znaci od 100 000 “izvucenih” mislim da se iskoristi oko 44-45 000 GC maximum -boj onih koji odlaze za US iz EVrope definitivno pada -narocito od 2004 kada se EU "prosirila " od tada "nas " kontinent stalno podbacuje ;zato mislim da nemas razloga za brigu ;

Oni i djele samo izmedu 50 do 55 000 GC , od 100 000 izvučenih ,a to se odnosi na sve izučene ,a ne samo na Europu .
Tako kad realno gledaš 50 ili 45 000 izvučenih otpadne , a među njima mogu biti i oni koji bi željeli otići .
Kad ispune tu kvotu od 50 do 55 000 oni više ne zovu na intervju.
Neki odustanu ,neki ne zadovolje uvijete tako da moraš biti stvarno velik broj da ne dođeš na red.

Hvala na odgovorima :slight_smile:

U Srbiji se potvrda iz kaznene evidencije vadi iz MUP-a, i obuhvata period za koji se zivi na teritoriji koja je obuhvacena nadleznoscu tog MUP-a. Ukoliko je lice ziveo celog svog zivota u jednom mestu, jedna potvrda je dovoljna. Ukoliko je lice zivelo duze od 6 MESICI u kontinuitetu, u nekom drugom gradu, republici (EX YU), drzavi, kontinentu…MORA da se donese na intervju i potvrda iz kaznene evidencije iz TOG MESTA gde se zivelo. Ukoliko ne znate kom organu se treba obratiti za izradu ove potvrde, samo kontaktirajte Ambasadu US, ako imate vremena mozete poslati i email, oni ce po sluzvenoj duznosti da vam posalju veoma brzo, kompletan spisak, koga treba kontaktirati, koji organ, sa kojom adresom, kojim brojem telefona, koji je naziv potvrde…nema sta da se brinete uopste. Naravno ukoliko se radi o potvrdi koja je u originalu izdata na drugom jeziku, mora se odraditi prevod na engleski. Ukoliko nemate puno vremena, mozda ce biti potrebno da se ukljuci u ceo postupak i Ambasada zemlje ili ex Yu republike, te da se potvrda posalje preko njih, mozda faxom ili emailom. U tom slucaju ne zaboravite da vam odgovarajuci nadlezni organ u Ambasadi stavi pecat na potvrdu dobijenu faxom ili emailom, kao znak da je kopija verna originalu (radi se o sluzbenom dopisu, te je takva procedura). Naravno ukazite na taj pecat prilikom prevodjenja sudskom tumacu koji radi prevod, da kad odete u Ambasadu ne bi imali nikakvih problema. Za sve nedoumice, cak i oko ovih potvrda, moj vam je predlog da obavezno kontaktirate Ambasadu u gradu u kome cete ici na intervju.

Potvrde o neosudjivanosti iz suda mozete da imate, ali vam one nisu presudne. Njihova vaznost je 6 meseci od dana izdavanja.

Puno pozdrava i sve najbolje i sa srecom!

Ajd sad ja opet u nedoumici .Oko potvrde iz policije. Od koliko godina se to gleda?T.j. Rodjena sam u Nemackoj zivela 7 - 8 godina. Da li mi i od njih treba potvrda?
Drugo sin ima 16 god. Da li i njemu treba potvrda?Da li mu treba i potvrda iz vojnog odseka?

ŽKoliko sam ja uspio da vidim.. to ti je potrebno od 16-te godine zivota.
poz.

EDIT: Za sina izvadi za svaki slucaj da se ne razmisljas poslije..a za vojni odsjek, koliko sam shvatio iz Koljinog posta, ako nije sluzio vojsku i nema vojnu knjizicu, onda mu ne treba nista.

thanks lanlord-u

d day 3 OKTOBAR (zakazan intervju )

Da ti i ovde cestitam i pozelim puno, puno srece!!!:):):slight_smile:

Sve cestitke:):):):slight_smile:
I mi smo ushiceni zbog toga, ocekujemo uskoro puno lepih vesti i informacija.
Ajd nek je sa srecom.:slight_smile:

Jos 5 do 7 dana do novog visa bulletina..

novi visa bulletin je izasao i za Evropu su bas veliki brojevi :slight_smile: sto je naravno dobro! :slight_smile:

!](http://media.bigoo.ws/content/gif/smiles/smiles_415.gif)

Auuu… pa novembra Evropa do 11.000
Bas su ubrzali, pa mi mozda odemo zajedno sa Deda Mrazom na intervju:eek:

Aaaaaaaaaaaaaa… kako je to cooolllll

Ne mogu da vjerujem…

Hedonisto imas gajbu piva za ove lijepe vijesti..

Pretpostavljam da mi sa vecim brojem imamo vece sanse sa ovakvim tempom?!

Ti sa svojim brojem imala si i ranije super sanse..
Naravno da ti ovo u mnogome povecava sanse..

Au, sto su pozurili. Znaci da moram pozuriti sa zenidbom…:rolleyes: