Zelena lutrija - Retro

Zdravo Milose kakoje konacno smo dosli u USA lepa zemja nije lose evo ovde sam vec 25 dana nije lose za pocetak sve je lepo trenutro sam u NEW JERSY za nekoliko dana planiram da idem za CIKAGO da vidim kakoje i tamo pa konacno da odlucim gde cu da ostanem.Svima novi dobitnicima cestitam na izvlacejnu u dv 2008 i da znate da ce ovaj blog koji je sozdao Milos da ce vam mnogo koristiti pozdrav Milose i prva prilika nadam se da cemose videti pozdrav majstore od GORAN IZ MAKEDONIJE

Obećanje je ispunjeno! :wink:

Pozdrav,

dobio sam u petak (11.05.) pismo sa CS 179xx, cini mi se da je ovo prilicno visok broj. U Evropi, u proseku, odobre oko 20000 viza, sto znaci da necu biti pozvan na intervju samo u slucaju da popune srpsku kvotu pre nego sto dodjem na red. Zamolio bih Vas da prokomentarisete ovo.

Ima li iko ko je do sada dobio “veliki beli koverat” iz kentakija, a da je u momentu dobijanja bio f-1 student ovde u americi? hteo bih resiti promenu statusa ovde (navodno preko uscis-a), da me ne bi kojim slucajem nasi tjapili za vojsku. procedura izgleda zamrsena, izgleda da prestajem da budem pod jursidikcijom kcc, nego uscis preuzima slucaj. ovi iz lokalne kancelarije uscis nemaju veze sa zivotom. bio sam kod njih pre koji dan na salteru…i ono malo sto mi je izgledalo jasno, sad je totalno nejasno (naravno, uz pomoc “skladno popunjene” gospoje sa kariba, koja mi je rekla “..play it by ear…”). dakle, ako je neko prosao kroz ovo ranije, bio bih veoma zahvalan za bilo kakvu sugestiju.
pozdrav
nebo

zna li iko zasto je 2006 tako kasno sve odradjivano (zasto su brojevi oko 12000-13000 odradjivani tek u junu), tj. zasto je te godine tako malo podeljeno u evropi? moj broj za dv2008 je bas u toj zoni, pa se pitam…

RunAway,
Ne bi trebalo da popune srpsku kvotu jer treba bas mnogo nasih ljudi da se izvuce da bi udarili u kvotu. Broj ti je 17000 od 20000 (evropskih), tako da si totalno u igri, samo ces imati intervju pred kraj roka, nista vise! I tako obavestavaju 100.000 umesto 50.000 dobitnika, ali i ovako si ispod kvote za Evropu.

Nebo, pretpostavljam da ce ti javiti neko ko ima iskustva. Ja se secam da je u koverti bilo jos nesto o tome, i da je trebalo valjda samo da se plati $100 i oni ti tamo promene status… Ako si dobio kovertu, verovatno pise tamo bar nesto, a i na sajtu… Kad saznas bilo sta (ako ne bude ovde), molim te baci ovde koji redak da znaju ostali. :wink:

problem je jurisdikcija…kad ja na 122-ojci napisem ‘bcis’ umesto ‘belgrade’ izgleda da moj slucaj treba da predje u jurisdikciju uscis. e sad, kcc pripada department of state, dok uscis pripada department of homeland security. i onda ono klasicno, leva ruka ne komunicira sa desnom…nisam siguran da ce kcc obavestiti uscis, izgleda mi kao da to moram ja licno…kad nesto saznam, javicu se.
pozdrav

Dosao sam do dodatnih informacija ali nisam siguran da su tacne. Moj broj je 179xx i to je broj za evropu koja dobija oko 20000 viza ali u taj broj ulaze i clanovi porodice, sto znaci da su moje sanse izuzetno male. Ako prvih deset hiljada povede samo supruznike ja sam ispusio a gde su jos deca. Ne znam da li je ova informacija tacna.
Hvala na prethodnim komentarima
Pzv

RunAway, nije tacna. Oni dele 50.000, od toga 20.000 u Evropi. I samac i porodica dobijaju jedan broj. Nebitno je da li ce pre tebe biti sve petoclane porodice ili da li se neko nece odazvati. Ti samo cim stignu koverte odmah radi sve, i ubedjen sam da ces stici na intervju i dobiti zelenu.

Moram da priznam da me je uhvatila euforija. Hvala ti na komentarima.

Izvinjavam se ako sam dosadan, imam jos par paranoicnih pitanja:

  1. Da li formulare mogu da popunim obicnom hemijskom olovkom?
  2. Kod signature ide potpis ili ime i prezime stampanim slovima?
  3. S obzirom na to da sam sluzio vojni rok kako popunjavam ono branch…
  4. Zavrsio sam faks prosle godine a ima preko pet godina radnog iskustva (godinu dana u struci), kako da popunim radno iskustvo sa yes or no?
  5. Kako da posaljem pismo: obicnom postom, preporuceno ili dhl-om (fedexom)?

Unapred hvala.

Cao svima pisem vam iz zemlja snova AMERIKA :slight_smile:

hvala milosu za sve!!!

I da kazem samo jedno za sve koje su izvucene ako vam je stigao prvi koverat napravite plan sta cete raditi u americi posto ako ti je stigao 1 koverat to je 100 posto si otisao za ameriku ! runawey -------ides pakuj se i mi smo imali visoki broj pa smo dobili vizu i ako te interesuje moja zana je bila broj 10400  i posto uz tu vizu isli smo i ja i dete  mi smo bili broj 10400/2 a dete  10400/3  tako da ako neko ide za familijom ne oduzima ti mesto ne boj se 

pozdrav svima i da znate da idete

Zdravo,
Na formularima nisam napisao osnovnu skolu veC samo FAKULTET dali to prestavlja neki problem

Hvala vam

@RunAway:

  1. Da, moze, ali gledaj da nadjes kucacu masinu, cisto da budes 100% siguran. Osim ako pises krasnopisom… :wink:
  2. Svojerucni potpis
  3. Nemam pojma, i bas mi je drago da ne znam… Napisi samo skracenicu, pa nek’ te pitaju u ambasadi. :wink:
  4. Ma napisi gde si radio slobodno, osim ako je bilo nesto nelegalno ili slicno…
  5. Preporuceno.

@Tanja:
Bas mi je drago da to cujem! Puno srece ti zelim u imigraciji i hvala ti na informacijama!!!

@Toni:
Njima je bitna zadnja skola, tako da ne bi trebalo da bude problema. Jesi stavio srednju? (mada, i to da nisi, pitali bi te u ambasadi, nema frke, samo ponesi i te diplome, za svaki slucaj)

Ali verovatno ne bi skodilo da se posalje i Fedexom ???

HVALA ZA POMOCI

Meelosh, reci mi samo da li svoj broj koji treba da unesem u gornjem desnom uglu treba da se nalazi na svakom dokumentu, ili samo na ova tri formulara DS-122 i DS-230 part 1 i 2 ???

ola! ja sam dobio 2008EU000222XX, kakve su sanse da dobijem zelenu kartu na kraju, sta mislite? ja sam isto na f1 i cuo sam da je za tako visok broj bolje prijaviti se za intervju u americi, vece su sanse, nego u beogradu? zna li neko odgovor na ova pitanja?
hvala mnogo!
boca

Tamara,

Prvo pismo stiglo u aprilu..
vracena dokumenta …
cekam drugo pismo…

Imam super broj EU000002xx

Pozdrav svima.

Морам прво рећи да је блог фантастичан.

Друго, морам да вам саопштим да је моја супруга једна од добитника за 2008 ДВ.

Треће, пошто проведох три уре времена, исчитао сам све, мање више, износим следећи закључак: Ми смо већ у америци, само ако нећемо да идемо или немамо довољно кеша да испратимо ову причу.

Волео бих да чујем подробније извештаје са интервјуа.

Од људи који имају бољу моћ запажања бих волео да чујем шта је оно на шта се обраћа пажња од стране оног који врши интервју у амбасади.

Који папири су најважнији.

И на крају, мало потпунији опис самог тока интервјуа, како са “нашим”, тако и са конзулом.

Такође, волео бих да чујем и ријеч, двије од губитника. И наравно, који је главни разлог зашто су то постали. Сигуран сам да има и таквих искустава, али слабо сам на њих наилазио.

Све у свему, јако сам, али заиста сам јако срећан што сам успео да нађем овај сигхт. Мноштво ствари ми је разјаснио, а Милош је један јако добар човек, макар по овом питању.

Поздрав за све, за све који одлазе, који ће отићи…