Interviews DV 2016

Markoni sta ti je pisalo ranije? Status at NVC dobijaju svi koji jos uvek nisu current, ili ciji DS260 nije obradjen. Ja dobijam identican tekst. Ti si 23xxx mozes da se opustis jos 1 cut-off ceo :;D:

I konecno pasosot so vizite custvoto e prekrasno mnogu sreka na site pozdrav mogila

Evo i ja da se javim, pasosi vizirani :grin: Moj savet svima koji su se vencali nakon izvlacenja da na intervju ponesu sto vise dokaza o postojanju veze pre izvlacenja: fotografije, sms, viber prepiske…

Cao Tikice,

ne secam se tacno sta je ranije pisalo, ali nije mi uopste nista ni pisalo cini mi se… ili se uopste nije ni pojavljivao taj pravougaonik sa kojeg sam prekopirao tekst u prethodnoj mojoj poruci na ovoj temi…

Mene interesuje obzirom da se u tom tekstu spominje nekih 6 koraka, da li mi (obzirom da tu sada dobijamo isti tekst) treba da izvrsavamo tih nekih 6 koraka i do kada, ili ne treba nista da ucinimo po tom pitanju…

Pitam jer ne stizem da ih proucim za sada, a verovatno neko zna o cemu se radi i da li treba nesto uciniti ili ne (tj. ili samo cekati mail obavestenje o datumu) po ovom pitanju, pa bi mogao da nam da informaciju sta treba ciniti (ako treba). Mozda za vikend stignem da proucim inace tih 6 koraka…

Vidim da je tvoj broj malo manji od mog, znaci moguce da cemo imati razgovor pribliznog datuma…

Poštovani forumaši,
Evo da se i ja javim sa svojim izveštajem.
Za početak želim da vam se predstavim. Po godinama pripadam grupi 60+. Za lutriju sam se prijavila posle pauze od nekoliko godina, više reda radi ne verujući da je uopšte moguće da će me ovog puta izvući.
Nikad neću zaboraviti taj trenutak kada sam pročitala da sam prošla. Imala sam osećaj kao da mi je neko poklonio novi život, a takav osećaj me i dalje ne napušta. Mogu da ga uporedim sa stanjem blage euforije. Sad, koliko je to realno, videćemo kad odem tamo i iskusim taj novi život.
Dobro, da ne izlazim mnogo iz teme, znam da vas sve prvenstveno zanima kako je u ambasadi.
Imala sam zakazano u 8:30. Stigla sam pred ambasadu oko 8h. Desetak ljudi je već tamo čekalo. Posle se ispostavilo da su to oni koji traže turističke vize.
Posle nekoliko minuta izašao je radnik obezbeđenja koji nam je objasnio da isključimo sve svoje elektronske spravice, a kad nas proziva, da priđemo montiranom stočiću i da sve spravice, metalne predmete, punjače, kablove,izvadimo iz džepova, tašni,… i tada nas je jednog po jednog skenirao detektorom. Napominjem da se sve to odvija na otvorenom i da traje,…
Mi iz DV se nalazimo na posebnom spisku, tako da ako vidite da vas ne proziva, urgirajte i recite za šta ste došli.
Posle moje urgencije, došla sam i ja na red. Posle pregleda, ulazi se u manju zgradu. Tu ostavljate sve te predmete. Torbu, dokumenta i jaknu sam mogla da ponesem sa sobom. Kad ste to završili, ulazite u dvorište ambasade, ljubazni radnici iz obezbeđenja vas upućuju na koja vrata da uđete.
Inače napominjem da su sve vreme svi izuzetno ljubazni i spremni da sarađuju, počev od radnika na obezbeđenju pa preko našeg čoveka koji proverava dokumentaciju do radnika-ce iz konzulata.
Radnica na ulazu pita vas po šta dolazite i potom vas upućuje na levu stranu da sednete i sačekate. Dobijate broj sa kjim vas prozivaju da priđete određenom šalteru. Ukupno ima desetak šaltera. Ja sam prozivano na ukupno 4. Imala sam sreće da su mi zakazli prvoj, tako da je cela procedura trajala 2 sata računajući vreme od ulaska u čekaonicu ambasade.
Prozvali su moj broj posle pola sata čekanja. Radnik ambasade, naš čovek, koji je sve vreme bio uključen u proces dobijanja vize, pozdravio me je sa osmehom i zatražio potrebna dokumenta posebno istakavši da li sam završila lekarski pregled. Proverio je originale i fotokopije. Kopije je zadržao kao i koverat sa lekarskog pregleda, a originale mi vratio. Pitao mi je gde nameravam i kod koga da idem. Sve vreme je gledao i u ekran kompjutera, pretpostavljam da je proveravao moju dokumentaciju sa onim što sam popunila u DS260. Brzo je sve završio i rekao mi je da će me prozvati na blagajni da uplatim 330$ i da ću dobiti priznanicu. Posle izvesnog vremena opet me je pozvao(preko broja) za isti šalter da me pita zašto mi se adresa iz DS260 ne slaže sa gradom u koji nameravam da idem. Rekla sam da u momentu popunjavanja DS260 nisam znala gde ću pa sam to polje popunila tek da bi me pustio dalje.Tražio mi je novu adresu. Na žalost, nisam imala tu novu adresu što je, kako se na kraju ispostavilo bilo važno u mom slučaju.
Malo posle prozvali su moj broj na šalteru za uplatu i pitali u kojoj valuti plaćam. Ja sam ponela dolare. Proverio je na aparatu verodostojnost novčanica, rekao je da je u redu, nije mi tad dao nikakvu priznanicu i rekao mi je da sednem, da će me ponovo prozvati. Posle duže pauze, prozvali su me za neki drugi šalter gde su mi uzeli odiske 4 leva, 4 desna prsta i oba palca. Dala mi je potvrdu da sam platila i opet čekanje.
Opet jedna napomena. Sve vreme dok su radili sa mnom nisu nikog dalje prozivali ma da je tu, sa naše leve strane bilo već 5-6 ljudi.
Prozvana sam. Ovog puta bila je to osoba iz konzulata. Predstavila mi se, pitala da li razumem šta se ovde dešava, i zatim mi je kroz šuber proturila plastficiran papirić da ga na glas pročitam. Tu je pisalo da razumem sve što se od mene traži, da je sve što sam rekla i dala kao dokument istinito i da to tvrdim pod krivičnom odgovornošću,…ili tako nešto. Pročitala sam. Onda mi je ona rekla da ispunjavam uslov za dobijanje vize, ali(tu je za mene sledio hladan tuš) da ću je dobiti onda kada im dostavim adresu u Americi na koju će
moći da mi pošalju zelenu kartu. I što pre to uradim, i pošaljem na mejl adresu koju mi je zalepila na papir na kome piše da mi je odloženo davanje vize zbog toga što nedostaje adresa, to ću pre dobiti vizu. E sad, pošto mi se sve okrenulo u glavi, ne sećam se šta je tačno bilo ali znam da sam opet otišla, sad na neki peti šalter za kojim je onaj naš čovek, koji ostavlja jako dobar utisak, objasnio da sam ja praktično dobila vizu, i da će to biti odmah pošto dostavim tu prokletu adresu. Pitao mi je da li može moj pasoš da ostane kod njih da bismo ubrzali proces.Naravno da može. Čim sam izašla sva pokisla iz ambasade, odmah sam poslala molbu mojoj drugarici u Americi da mi pošalje adresu, bez obzira što je kod njih bilo 4 ujutru. I naravno, ona mi je čim se probudila poslala tu adresu, ja njima u ambasadu,…pa oper čekanje. To je sve bilo juče.Naravno, ne moram da kažem da sam bar 10 puta proveravala da li sam dobro otkucala njihovu mejl adresu, adresu iz Amerike, kako sam na svakih pola sata proveravala mailbox,…
Kad, danas oko 15h zve neko na mobilni. Dobar dan, da li je to …Vidim, poznat mi glas. Američka ambasada ovde. Dobili ste vizu. Kad možete da dođete po pasoš? Mogu odmah. Nemojte baš odmah, da li možete u ponedeljak,…
Kraj španske serije.
Nastavak sledi ali od sad Američka serija.
Veliki pozdrav svima, nadam se da će nekome biti korisno ovo moje iskustvo.
Posebnu zahvalnost na saradnji i podršci šaljem tebi Tikice.

svaka cast, mislim da ovde niko vasih godina nije pisao iskustva

Čestitam i želim vam svu sreću u Usa!
Za mene ste svakako inspiracija!

Ne treba nista da radis. Link te salje na zvanicni sajt za uputstva gde jasno pise da je procedura razlicita za druge imigracione vize, i da oni javljaju ukoliko bilo sta dodatno treba. Mi pratimo uputstva za Diversity vizu. Ukratko uzivaj do mail-a za intervju :;D:

Sto se termina tice, moguce je, mada zavisi od preseka i datuma slanja DS260. S obzirom da sam ja kasno poslala moze se desiti da imamo istog meseca.

Cestitam od srca! Bas mi je drago da je sve tako brzo zavrseno. Mnogo hvala na ovako iscrpnom i sjajnom opisu, svako iskustvo nam znaci! :==D:
Puno srece i divan pocetak u novom USA zivotu! :bravo:

DZONA 2016,

Cestitam i svaka vam cast na vasem iskustvu na intervjuu. Slican problem imam i ja sto se tice adrese i vase iskustvo ce mi puno znaciti na mom intervjuu.

Jos jednom, sve cestitke i puno uspjeha u novom zivotu preko bare :bravo:

Cestitam od srca! Bas mi je drago da je sve tako brzo zavrseno. Mnogo hvala na ovako iscrpnom i sjajnom opisu, svako iskustvo nam znaci!
Puno srece i divan pocetak u novom USA zivotu!

Par postova u vezi sa promenom adrese za GC pomerenu u odvovarajucu temu - “Social Security Number & Green Card:slight_smile:

Moderator

Nije, naravno :slight_smile: Intervju je 2. marta.

Ako sam dobro razumeo ceo proces, posto sam za green card aplicirao na osnovu obrazovanja, a ne na osnovu radnog iskustva, sada bi na intervju trebalo da ponedem samo dokaze u vezi obrazovanja - diplome, svedocanstva…, ne moram da nosim dokumenta koja potvrdjuju moje radno iskustvo?

Na jednoj stranici sam procitao da je potrebno poneti i “Statement of Unmarried Status”. Da li je to zaista potrebno? Mislio sam da samo ako si ozenjen nosis izvod iz maticne knjige vencanih.

Prebacio Magelen greskom i ovaj moj post u SSN/GC temu pa ti pisem odgovor ponovo za slucaj da nisi video.

Ne treba nista da radis. Link te salje na zvanicni sajt za uputstva gde jasno pise da je procedura razlicita za druge imigracione vize, i da oni javljaju ukoliko bilo sta dodatno treba. Mi pratimo uputstva za Diversity vizu. Ukratko uzivaj do mail-a za intervju

Sto se termina tice, moguce je, mada zavisi od preseka i datuma slanja DS260. S obzirom da sam ja kasno poslala moze se desiti da imamo istog meseca.

Dobro si razumeo, nosis samo diplome i svedocanstva, nema potrebe za dokazivanjem radnog iskustva.
A sto se braka tice, ova izjava ti ne treba. Jedino u slucaju razvoda moze da se nosi resenje o razvodu kao dokaz da osoba nije vise u braku.

@DZONA2016,

CESTITAM na dobijanju GC i svaka Vam cast na entuzijazmu i velikoj zelji koju imate da rezirate Vasu licnu seriju “Bolji zivot”. Svu srecu Vam zelim!

dragi forumasi samo da vam javim da je sestra dobila vizu u petak treba po pasos sve je trajalo manje od sat vremena hvala vam svima na savjetima svi ste divni ovima koji trebaju na viziranje zelim puno srece e sad jos da izvuku mene :grin::naughty:

Pozdrav drustvo,

Mi se spremamo za interviju koji je sad u cetvrtak zakazan, imam jedno pitanje da odagnam suprugi sumnju a za to su mi potrebni malo sveziji odgovori pa vam unapred hvala

Da li je potrebno prevoditi dokumentaciju?

Ah, po koji put isto pitanje ljudi… NIJE POTREBNO!!! Ukoliko sve imate na jeziku zemlje u kojoj idete na intervju, nista se ne prevodi. I ima vrlo svezih odgovora od pre svega mesec, dva, samo nekoliko stranica unazad.

Srecno na intervjuu i Jelence13 cestitke tvojoj sestri na vizi!

Vjerujem da u Beogradu ne traze prevode dokumenata ali u Sarajevu traze i to prevod diplome, svhedocanstava, potvrde iz supa i potvrde iz suda. To su sve sestri trazili i uzeli. Mi smo sve dokumente za svaki slucaj preveli i sreca da smo tako uradili
Tikice hvala i mi tebi zelimo puno srece

Vraceno na izvorno mesto :;D: Nisam obratio paznju da je u tom bloku pomerenih postova bio i jedan koji je trebao da ostane ovde :slight_smile:

Moderator