Fora je da te nazovu i kazu ti da si dobio ovo ili ono i traze ti samo 2 dolara da ti skinu sa kartice jer je to neka taxa… ja uvek glumim da nemam nikakvu karticu to ih onako posebno izbaci iz takta… opsujem na srpskom… pa shta je tu je.
Inace sam vec 3 meseda na do not call listi… zvanicnoj i dalje zovu tako da to nema veze…jedino ako se odma kako kupite tel. prijavite na tu listu mozda nesto radi. Mene su brate ti mili iz Phoenix-a covece maltretirali dok nisam priupitala odkle vama moji podaci kada sam ja na do not call pogube se malko pa te skinu onda ![]()
Najgore je kada cekas da ti se neko javi za posao a ovi te maltretiraju 3 puta na dan shto se meni dogodilo… nervni slom sam od njih dobila
Ja se nadam da je vec svima jasno da treba pazljivo birati gdje se ostavljaju broejvi teelfona i ostali slicni podaci, a o kreditnoj kartici da se i ne govori.
@ Dida
Ja sam snimio onaj NDI.
Mi cemo poci u potragu poslije 27. Akobogda, naravno.
Ja sam pazljivo ostavila svoje podatke na jednom od najvecih sajtova za trazenje poslova u US zove se monster.
Da na to dodamo da je americki sistem mobilnih telefona imbecilan i da ti skidaju pare i kada te neko zove (a ne samo kada ti zoves). Isto vazi i za SMS. Pa kada krenu ovakvi debili da ti skidaju 2-3$ dnevno, a ti im ne mozes nista, osim da ih psujes.
@ Gringo
he he, isto ![]()
da nisi ti slučajno nedavno polagao GRE?
Cisto da ne bude zabune
postovi vezani za dalje polemike o telefonima, bankama etc. su prebaceni ovde … a ovde moze da se nastavi o poslovima.
Evo ozbiljnije studije oko toga sta treba i sta ne treba raditi u procesu trazenja posla http://www.howtonailaninterview.com/
Veoma dobar link…samo joj da dodam jednu stvar.
Nikad, ali nikad ne spominjite platu ili da kazete da zelite taj posao jer je pozicija dobro placena…bilo da trazite tek posao bilo da aplicirate za Promotion. Svima nama pare su prva vodilja kad se trazi posao jer ne mozemo zivjeti bez para i mora se raditi nesto ali se to ne smije spomenuuti na razgovoru. Ameri to nikako ne zele da cuju jer ce vas odmah diskvalifikovati.
Najbolji redoslijed prikaza vaseg iskustva je da prvo radno iskustvo na rezimeu bude i vase zadnje radno iskustvo. Ameri uvijek citaju rezime od pocetka i u vezi zadnja dva, tri radna mjesta..za ostalo dole i nemaju vremena jer im je ono sto ste radili zadnje, najfriskije i najbitnije.
Isto tako, ako imate bilo kakve preporuke ili certificate od prethodnih poslodavaca, kazem ako…ponesite ih sa sobom a u rezimeu na kraju dodajte stavku:
Certifications and recommendations - available upon requested.
Ako rikruter zatrazi od vas da vidi sve to, onda mu to lijepo i poturite pod nos. Ako ne trazi, ne gurajte na silu.
I…sretno svima u trazenju posla:1081:
Osnovna je kultura i obrazovanje ne spominjati platu na prvome intervju… preporuke ako zele trazice i na kraju rezimea NIKAKO stavljati recommendations available upon request, posle opsirnog istrazivanja svega vezanog za pisanje rezimea, trazenja poslova i ostaloga po redu NIKAKO stavljati to na kraju jer>
- ne zvuci dobro
- odaje utisak da nesto krijete
- nije lepo tako zatvoreno zavrsavati rezime
Brale ako imash dobru referencu neka ti stoji na kraju rezimea, ako nemash nemoj ni da stavljas
srecno u trazenju posla svima po redu 
I ja sam bas jucer na jednoj emisiji o trazenju posla i pisanju rezimea cula da je bitno da se rezime pocne sa jednom recenicom u kojoj cete opisati kakav posao se nadate da cete raditi, da se prvo stave posljednji poslovi, sto manja lista to bolja jer ovi to moraju na brzinu skenirati i razvrstati zanimljive, kratke rezimee od ostalih. Da treba imati rezime od jedne strane, a da se preporuke i certifikati stave u posljednju stavku Certifications and recommendations, upravo zato sto oni medu stotinama, tisucama rezimea nece citati vase seminarske radnje. Najbitnije je da se uredno, koncizno opise sto znate raditi, bez ijedne pravopisne greske ili tipfelera. Ukoliko ih zanimate onda ce potraziti i preporuke i certifikate ili diplome, to naravno treba imati takoder spremno, ali ne kaciti na rezime.
Postoji tacno odredjena forma kako se pise rezime vise o tome mozete naci
http://career-advice.monster.com/resumes-cover-letters/careers.aspx
Nije neophodno da placate na stotine dolara da bi vam neko sastavio rezime, sve sta treba da znate vezano za pisanje rezimea mozete proguglati.
Nacini prijavljivanja na poslove i ostale strategije vezane za to takodje gooogle pa ako nesto skripi javite da vidimo sta ne valja.
Postoje standardni setovi pitanja vezano za intervjue generalo, ali dalje postoje i setovi pitanja vezani za odredjene struke u ovom generalnom delu mogu pomoci koliko toliko, ali se i to moze proguglati takodje, sto se strucnog seta pitanja tice to sve zavisi od struke do struke.
Uglavnom vece kompanije prvo naprave phone screening da ne bi trosili vreme i novac kako vas tako i njihov, ako to ok prodje idete dalje na intervju face to face… Moje licno iskustvo je da se nikada ne nadate previse, ako vam kazu da ce se javiti za sedam dana zaboravite automatski na taj posao… jer u 90% slucajeva nece, posao ce vam ponuditi ili po zavrsetku intervjua ili ce vas nazvati na putu do kuce tj. do kraja tog dana.
Posle svakoga intervjua je OBAVEZNO slanje thank you note ili letter kako god vec prosli na intervju ili ne stvar je jednostavne kurtoazije.
Na samome intervju se posmatra ne samo od nacina kretanja vaseg tela vec do osmeha, tonaliteta glasa mahanja ruku, samo uverenosti koja ako je previshe velika odaje laz tj veliku nesigurnost. Trenutno u ovakvoj situaciji je noramalno biti over kvalifajd da se ne lazemo slobodno stavite svoje obrazovanje… ja sam cesto to skidala ali se ispostavilo kao ne tako dobrom stvarcicom… znaci bitno je da upotrebite svako svoje oruzije jer vremena jesu takva da je bas tesko doci do posla.
Evo citam ovu temu tek sad i gledam kako su se neke stvari razvijale. I jos zanimljivije kad znam za neke srecne epiloge… :bravo: