Plate/Kirije/Troskovi

Zanima me kolike su prosecne plate u USA,i za koji posao/struku su plate najmanje,takodje zelim da znam kolike su prosece kirije opet prosecnih pristojnih stanova,koliki su otprilike porezi i sl. i koliko coveku moze na kraju meseca ostati cista zarada ne ubrajajuci prehranu i sl. Hvala :slight_smile:
Zeleo bih da mi neko eto ako moze to sto bolje prezicira ili pak okvrino objasni.
Evo pitanja za par struka:

Mesar ?
Pizza majstor ?
Trgovac ?
Konobar ?
Bastovan ?
Taxista ?

P.S Ja se izvinjavam ako teme koje otvaram smetaju ili zauzimaju prostor,mozda na ovom forumu ima negde odg. na ova pitanja,al iskreno muka mi je da rovim,pa mi je lakse da pitam sta me interesuje :slight_smile:

!](http://gifs.gifbin.com/1234277022_ec4b302.gif)

izvini, ali moraš odvojiti vremena i pročitati forum. Pa ako imaš nejasnoća, onda postavljaš pitanja. A naravno, posle čitanja i pre postavljanja pitanja, konsultovati Google-ta.

Puno sreće ka cilju.

Ovde ne postoji fiksan odgovor. Razlicite drzave imaju razlicite standarde pa i razlicite plate. Cene stanovanja nisu iste nigde a ni cena komunalija tako da jedinstven odgovor na ova tvoja pitanja ne postoji.

Sva ova zanimanja sto si nabrojao mislim da mogu da padnu pod ono sto oni zovu “minimum wage”

Evo ti ovde link za nihovo Ministarstvo za rad za oficijalne cifre pa klikni

Aha, ma naravno…u potpunosti te razumem. Ponekad je stvarno tesko odvojiti par sati da se pronadje odgovor na sve, a i zasto bi? Ima ovde dovoljno ljudi placenih debele pare da te docekaju i odgovore po 100x na svako moguce pitanje koje imas :slight_smile:

To ne možeš ni za Sloveniju pitat, a gdje kamoli za SAD…

Bogami…meni je trebalo od 20.februara da svaki da citam bar po pola sata sat (nekad i vise) da bi uspeo procitati…cini mi se sve…i jos svaki dan pratim nova pisanja. Koga zanima i planira da ode, citace i sto pise izmedju redova…nikad dosta informacija. :slight_smile:

Nazalost ne postoji upustvo tipa “Zivot u SAD”. Ali jedna od vestina koju moras je imati je poznavanje pretrazivanja interneta. Vecinu inofrmacija ti niko nece reci vec dr google.

Za plate imas ovaj sajt salary.com

Za stanove ima dosta sajtova pogledaj npr ovaj www.rent.com

Sve poslove koje si nabrojao ovde rade sljakeri i sigurna sam da je tu npr $6.5 do $8.25 na sat. Racunaj ako max radis 40 h nedeljno to ti je bruto od oko 1000 do $1300 dolara pre poreza i ostalih dazbina. Racunaj 70 % od toga za neto platu, oko 30 % ode na porez, zdravstvo, itd. Ljudi koji rade takva zanimanja neretko rade i 16h dnevno jer tolika plata ovde ne znaci puno. Obicno su takva zanimanja sastavljanje kraja s krajem. I putovanje za rodnu grudu maltene svake prestupne godine. A sljakanje po ceo dan, u Ekremovom stilu poso kuca poso kuca.

Stanovi mogu da budu od 500 dolara do 2500 dolara (pre komunalija), sve u zavisnosti od lokacije. Obicno se iznajmljuju nenamesteni.

Imas sajtove za poredjenje plata za razlicite gradove klikni

Meni je rekao neko s ovog sajta da se bas dobro placaju ti “Rucni” poslovi tipa : Mesar,Automehanicar itd..
A ovde gledam da je covek na cistom mesecno posle taxi 3,550.48 $ ,ili ja nisam lepo razumeo ovo..

To je cifra koja ti ostane posto ti odbiju porez. Isto tako treba uzeti u obzir da svaka drzava ima ili nema neke dodatne poreze, pa svaka firma ima ili nema zdravstveno osiguranje… Sve one stvari koje uticu na to koliko ces ti para dobiti od bruto plate. Problem je u tome sto po mom iskustvu firme ne idu na internet sajtove da vide prosecne cene namirnica, stanova, odlazka u bioskop i ostalih sitnica koje zivot znace. Oni imaju svoj budzet i gledaju da tebe uklope u njega. Samim tim sve ove internet informacije po pitanju kolika je plata naspram troskova zivota mogu da budu tu i tamo tacne, ali mogu da budu i debelo pogresno. Sve zavisi od osobe do osobe i sve ces to saznati kada dodjes ovde. Vecina ljudi se posle manje ili vise vremena ok uklopi sa troskovima zivota ovde i nadje neku svoju racunicu za ostanak.

Ja sam skeptik da ta zanimanja mogu da zarade godisnju platu od $ 55 000 dolara. Mozda neki prekovremeni rad. Nemam pojma…

Hmm , koliko sam ja procitao sa ovog foruma i dosadanje istrazivanje sto sam obavio , :smiley:
zvuci jednostavno nemoguce !
znaci koliko bi tek plata trebala biti ako se ne oduzima porez i zdravstveno i ostali troskovi :smiley:
mada mozda ti je to ta monthly salary od (3.350$ ) odbijes 30 % poreza zavisi kako koja drzava i zdravsto, i koliko ti izadje na kraju :smiley: jedva da prezivis . :blink::blink::blink:

1000-1700 za neke ‘‘obicne’’ poslove -rad u prodavnicama /restoranima itd
od 2000 pocinju neke ‘‘profesionalne’’ plate/taksisti /vozaci/obezbedjenje itd

troskovi oko 50 dolara dnevno minumm za stan i hranu /prevoz -
ovo su okvirne cifre za urbane delove amerika (SD/SF/MI/NY/CHI/ LA)

Zakljucak je jasan ,mora se stediti :slight_smile:
Boro,kad si vec tako ljubazno sklon pojasnjivanju,kolike su plate za struke,frizer i sl. ?

Frizeri nemaju fiksnu platu nego iznajme stolicu u frizerskom salonu za neku cifru i onda od njih zavisi koliko musterija imaju. Da ovde radis kao frizer moras da dobijes licencu od drzave u kojoj bi radio.

Izgleda da mogu da zarade oko 23 809 dolara (19 000 - 29 000)- to ti je mesecno oko $ 1400 kesa na ruke.

Moj savet za ovakve pretrage je da ukucas u google “hairdresser + salary” i dobices informaciju. klikni

Evo ti po drzavama za frizere [http://www.hairdressing-schools.com/hairdresser-salary#average hairdresser salaries by state](http://www.hairdressing-schools.com/hairdresser-salary#average hairdresser salaries by state)

Koliko dobro znas Engleski jezik?

Ja evo da se pohvalim sto se tice posla,trebalo sutra-prekosutra da pocnem da radim u jednoj firmi koja se zove UNFI to mu dodje kao neka hladjaca koja se organskom hranom,ima vise sektora grocery,cooling,freezing pocetna satnica 12$ ako odem u cooling ili freezing mogu da teram i do 16$,overtime avaliable,radi se od ponedeljka do cetvrtka ali se moze subscribe da radis i na days off.Eto ja mislim da bolje nisam mogao da nadjem.

Odlicno,narocito kada se pogleda datum tvog sletanja tamo.
Sta konkretno radis?
Da li si sam nasao posao ili je neka preporuka u pitanju?
Imas li neke benefite?

…I puno srece na novom poslu i da doguras do tih 16$:grin:

Pazi sa cooling i freezing, sigurno radis non-stop u hladnjaci pa nije ni cudo sto je veca plata.
Smrzavanje i ostecenje pluca su u drugom planu.

Zaposlio sam se u firmi gde radi jedan rodjak,doneo mi aplikaciju reko koju rec za mene i to je to,drug test odradio u subotu i ocekujem da pocnem stvarno uskoro.A upravljao bi nekom verzijom mini viljuskara,odem pokupim paletu doteram to trucka, u nekoj situaciji pomognem oko utovara i to je to.

Samo se ti drzi van te hladnjace, zdravlje se novcem ne moze kupiti. Sestra mi je radila u hladnjaci preko work and study, svi su se lecili posle mesecima…

To mi uglavnom svi savetuju,kao da odem ako je u pitanju neka ispomoc i tako to,inace da budem vezan samo za taj sektor to treba da izbegavam u sirokom luku ali ok o tom potom.